Facebook

Login

Najnovšie na fórume

Ako je Vas CompJuter zabezpeceny proti hackerom?

Svaštara

Ako je Vas CompJuter zabezpeceny proti hackerom?

Odoslaťod kermit » 28 Nov 2005, 21:22

Evo zadarmo online preskenovanie kompjuteru proti:

http://test.bezpecnosti.cz/index.php (napadnutelnost hackermi)
http://test.bezpecnosti.cz/full.php (test na preniknutie trojskych koni)

Po nacitani stranky (jednej alebo druhej) je dole velky button: SPUSTIT

... a cakajte na rezultat. Script otestuje vsetky porty, a servisi a ku kazdemu napise vyhodnotenie.

Je to po cesky ale hadam budete rozumiet :wink: . U mna obidva testy presli na 100% (mam kerio personal firewall, Symantec Norton Antivirus, Adaware) :D

Otestujte sa aj vy ak chcete :wink:
K e r m i t t h e f r o G
------------------------------
Obrázok používateľa
kermit
Senior Member
Senior Member

Založený: 12 Apr 2005, 09:00

Re: Ako je Vas CompJuter zabezpeceny proti hackerom?

Odoslaťod brano » 28 Nov 2005, 21:40

Kaspersky, Zone Alarm, Microsoft Antispyware, Spyware Blaster,
ale aj napriek tomu si myslim, ze kto naozaj chce nazriet do tvojich udajov, ten to aj urobi, ale pokym sme nie hrozbou pre nasich lokalnych a inych politikov, takych tiposov si na nas neobjedna asi nikto. Takze zatial postaci aj toto...Ciste svedomie. Alebo si udaje drzat u Googleovcov, aby si si bol isty, ze ti len oni citaju tvoje osobne vec i... ak budu rozumiet :)
Obrázok používateľa
brano
Senior Member
Senior Member

Založený: 17 Mar 2005, 10:00

Odoslaťod kermit » 29 Nov 2005, 08:59

mas pravdu, ja tak isto nimam na disku veci ktore by zaujimali ostatnich (hadam :) ), problem sa ale trojany, keylogery a ... kerie sa ti instaluju bez tvojho vedomia ked browsujes po webe bez ohladu na to, ze tvoj kompjuter nepatri pentagonu...
Najviac co ma potom nervira je to, ze za.eru cely register windows, RAM, spomaluju PC, a co ja viem co este ...
aj preto
long live antivirus, antispyware, firewall ..... ;)

:)
Obrázok používateľa
kermit
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod davorko » 29 Nov 2005, 12:12

Ma najbolje je imati više kompjutera (npr. Desktop + notebook)
pa i da uleti neki hacker, može da ga :cooler:

U svakom sličaju treba se čuvati!
----------------------
davorko@dkcom.co.yu
www.dkcom.co.yu
Obrázok používateľa
davorko
Senior Member
Senior Member

Založený: 05 Dec 2004, 10:00

Odoslaťod coolpin » 02 Dec 2005, 00:45

>>>kermit
pa, tie testy sa aňi ňi voľačo, aľe ok...
kto ňema 100%... uf!!!
:uzid: :ban6:

my favourites:
alwil software - avast pro
eset - nod32
(a može aj grisoft - AVG7)

zone labs - zone alarm
ms antispyware

aľe závezňe aj
spybot - search & destroy
lavasoft - ad-aware se

eto...

freeware rulez!!!
:!:
achjajbožeľudiamoji

*[qrva život]*
Obrázok používateľa
coolpin
Senior Member
Senior Member

Založený: 13 Nov 2005, 10:00

Odoslaťod Stubby » 15 Jan 2010, 20:28

Pre zaujímavosť. Také varovanie v Nemecku ešte nebolo. Nemecký spolkový úrad pre bezpečnosť varuje všetkých tých čo používavaju Microsoftov IE aby ho ihneď prestali používať. Bezpečnostná diera v tomto webovom browseri ,prehliadači, umožňuje z jednej zmanipulovanej webovej stránky preniknúť jednému velmi nebezpečnému a škodlivému kodu do PC a naštartovať ho. Hackerský útok v minulom týždni na Google a dalšie americké spoločnosti údajne vy alebo zneužil túto dieru. Teraz Google uvažuje že sa stiahne z čínskeho trhu.
Píše to nemecký Bildzeitung.
http://www.bild.de/BILD/digital/interne ... uecke.html
Microsoft tiež varujeje
http://www.bild.de/BILD/digital/interne ... lorer.html
Obrázok používateľa
Stubby
Gold member
Gold member

Založený: 13 Dec 2005, 10:00

Odoslaťod Hosenpfeffer » 19 Jan 2010, 09:36

Na ochranu kompjutera od virusov a parazitov je najlepsie zavesit veniec cesnaku na monitor a natriet cely komp octom.
Obrázok používateľa
Hosenpfeffer
Senior Member
Senior Member

Založený: 13 Aug 2006, 09:00

Odoslaťod bosko6 » 26 Jan 2010, 17:27

Linux je za takvo volaco zakom.. virusi , trojanci ... na nom nefunguju a strasne malo ludi ich pise za tu platformu...

Takze ak nekcete mat problemi s tim tak si linux nabavte....
Obrázok používateľa
bosko6
Newbie
Newbie

Založený: 05 Aug 2007, 09:00

Odoslaťod Hosenpfeffer » 28 Jan 2010, 09:54

Obrázok používateľa
Hosenpfeffer
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod DaxX92 » 04 Feb 2010, 14:47

odvojte trocha hackerov od crackerov, a tak isto aj od virusov, cestny hacker nikda nikomu komputer nezahasiv, lem zisov pokukav co ho zaujimala aj odisov :) nezniciv ani lem edom fajl :)

crackery nicia, siria virusi aj secke ostatnie hluposti.
Obrázok používateľa
DaxX92
Member
Member

Založený: 20 Jan 2010, 10:00

Odoslaťod Hosenpfeffer » 04 Feb 2010, 15:31

Nemisi ich znicit. Niekedy je ovela horsie ak data ukradne a zverejni/zneužije.
Obrázok používateľa
Hosenpfeffer
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod DaxX92 » 04 Feb 2010, 16:20

Hosenpfeffer napísal:Nemisi ich znicit. Niekedy je ovela horsie ak data ukradne a zverejni/zneužije.

keby ljudia boli posteni tak by niakie kompromitujuce data nexistuvali, mislim tajnie data by sa mali secke zverejnit, preco klamat narod ak mame na to pravo, vediet o vsetkom.

Hackery robia dobre, tim ze voljaco zverejnia spravia zle lem tomu kto uz spraviv voljako zlo a kce to prikrit, tim ze s toho spravi tajomstvo.
A este k tomu seckymu princip hackerovi vravi ze nacim secko delit, secko co je vyrtualno by malo byt zadarmo.
Obrázok používateľa
DaxX92
Member
Member

Odoslaťod kermit » 04 Feb 2010, 16:30

DaxX92 napísal:
keby ljudia boli posteni tak by niakie kompromitujuce data nexistuvali, mislim tajnie data by sa mali secke zverejnit, preco klamat narod ak mame na to pravo, vediet o vsetkom.

Hackery robia dobre, tim ze voljaco zverejnia spravia zle lem tomu kto uz spraviv voljako zlo a kce to prikrit, tim ze s toho spravi tajomstvo.
A este k tomu seckymu princip hackerovi vravi ze nacim secko delit, secko co je vyrtualno by malo byt zadarmo.

Tu si dovolim polemizovat... nie vsetky data ktore su tajne tak musia byt zle ... vid passwordy do sukromnych emailov, internetbanking, atd ... vela prikladov...

A druha vec ... aj za virtualnym stoji realna robota volakoho aby to virtulano vytvoril. Preco by to malo byt zadarmo? Tym nechcem povedat ze suhlasim s cenami ktore su casto prehnane ... ale zadarmo? Aj ten Hacker aby vyzil bude musiet zarabat peniaze a pochybujem ze bude robit zadarmo...
Obrázok používateľa
kermit
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod DaxX92 » 04 Feb 2010, 16:54

kermit napísal:
DaxX92 napísal:

Tu si dovolim polemizovat... nie vsetky data ktore su tajne tak musia byt zle ... vid passwordy do sukromnych emailov, internetbanking, atd ... vela prikladov...

A druha vec ... aj za virtualnym stoji realna robota volakoho aby to virtulano vytvoril. Preco by to malo byt zadarmo? Tym nechcem povedat ze suhlasim s cenami ktore su casto prehnane ... ale zadarmo? Aj ten Hacker aby vyzil bude musiet zarabat peniaze a pochybujem ze bude robit zadarmo...

co sa tyka tych passwordov, ak ich zverejni tak to vecinov byva ni zato aby seci mohli citat co ma na maile, aj ked jesto vinimke ale len v pripade statnych funkcionarov kery tam maju voljaco kompromitujuce, ale vecinov tie passwordy zverejnjuju prave preto aby upozornili na chybu v bezpecnostnom sisteme.

virtualna robota ma byt zadarmo, tvrdis ze ni, ja tvrdim opak, ako potom linus torvalds zije aj napriek tomu ze dava svoju robotu zadarmo, lebo ma podrsku tych kery mu kcu pomoct. je super idea voljaco davat zadarmo, hadam sme ljudia, nuli aj ednotke by sa nemali predavat.
Obrázok používateľa
DaxX92
Member
Member

Odoslaťod kermit » 04 Feb 2010, 17:37

DaxX92 napísal:co sa tyka tych passwordov, ak ich zverejni tak to vecinov byva ni zato aby seci mohli citat co ma na maile, aj ked jesto vinimke ale len v pripade statnych funkcionarov kery tam maju voljaco kompromitujuce, ale vecinov tie passwordy zverejnjuju prave preto aby upozornili na chybu v bezpecnostnom sisteme.

virtualna robota ma byt zadarmo, tvrdis ze ni, ja tvrdim opak, ako potom linus torvalds zije aj napriek tomu ze dava svoju robotu zadarmo, lebo ma podrsku tych kery mu kcu pomoct. je super idea voljaco davat zadarmo, hadam sme ljudia, nuli aj ednotke by sa nemali predavat.

Ja neriesim jeho dovody. Reagujem na to, ze nie vsetky tajne data su kompromitujuce a zle ako si pisal a davam priklad. A ich zverejnenie (z akychkolvek dovodov) moze poskodit majitelov tychto dat.

Aka je to virtualna robota? ... to by som sa chcel naucit :D ... jednotke s nulami musi niekto spravne poskladat aby robili to co chceme. A to je nie virtualna robota, ale realna robota programatorov a inych... To ze existuju ludia, ktori tuto robotu urobia zadarmo - je len ich rozhodnutie a nie tvoje alebo moje.
A ano, pokial mas podrsku inych, tak mozes robit veci zadarmo ... ale pokial by vsetci robili zadarmo tak kto bude davat podrsku?
Obrázok používateľa
kermit
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod DaxX92 » 04 Feb 2010, 18:04

kermit napísal:Reagujem na to, ze nie vsetky tajne data su kompromitujuce a zle ako si pisal a davam priklad. A ich zverejnenie (z akychkolvek dovodov) moze poskodit majitelov tychto dat.

ak tie data niesu kompromitujuce alebo na voljaky spvosob nedokazuju voljaco o com sa narodu tusalo tak hacker nema nijaky zaujem zverejnit tie data, nema z toho nist :D

a co sa tyka tej "virtualnej robote", to je hackerov princip, ak voljaco spravis tak to voljakomu daj zadarmo a ni lem na pouzivania ale aj aby to mohov menit na aky lem jemu spvosob zodpoveda, hacker neprogramuje voljaco aby to predav ale aby to vom sam viuziv, a ak to pomoze jemu tak to mozno aj voljakomu druhymu bude na osoh este ak tem druhy vie programuvat, tak si to moze prispvosobyt sebe.
Obrázok používateľa
DaxX92
Member
Member

Odoslaťod kermit » 04 Feb 2010, 18:12

DaxX92 napísal:ak tie data niesu kompromitujuce alebo na voljaky spvosob nedokazuju voljaco o com sa narodu tusalo tak hacker nema nijaky zaujem zverejnit tie data, nema z toho nist :D

a co sa tyka tej "virtualnej robote", to je hackerov princip, ak voljaco spravis tak to voljakomu daj zadarmo a ni lem na pouzivania ale aj aby to mohov menit na aky lem jemu spvosob zodpoveda, hacker neprogramuje voljaco aby to predav ale aby to vom sam viuziv, a ak to pomoze jemu tak to mozno aj voljakomu druhymu bude na osoh este ak tem druhy vie programuvat, tak si to moze prispvosobyt sebe.

ma ... prelomil bezpecnost ktorou su data chranene. Toto sa bezne deje, ved o to ide, dostat sa ku niecomu co je chranene.

takze vsetok freeware robia hackeri? a naopak ak niekto za programovanie pyta peniaze tak nemoze byt hackerom? Neviem ako to spolu suvisi... myslim ze software zadarmo je o inej diskusii a nie o hackeroch.
Obrázok používateľa
kermit
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod DaxX92 » 04 Feb 2010, 18:20

prave ze tak, ide tu o to dostat sa k niecomu co je chranjene, aby uz viac nebolo, spravit vo vyrtualnom svete anarchiju, totalnu slobodu.

kermit napísal:takze vsetok freeware robia hackeri? a naopak ak niekto za programovanie pyta peniaze tak nemoze byt hackerom? Neviem ako to spolu suvisi... myslim ze software zadarmo je o inej diskusii a nie o hackeroch.

clovek kery povie o sebe ze je hacker je samim tim uz ni hacker lebo sa hacker nechvali ale aj clovek kery sa smatra hackerom a pri tom predava svoj software je ena obycajna pliaga a ni hacker, izdajica svojho rodu.
Obrázok používateľa
DaxX92
Member
Member

Odoslaťod DaxX92 » 04 Feb 2010, 18:29

Wikipedia Chybne Oznacenie napísal:V masmédiách sa však tento termín dlhodobo mylne používa na označenie počítačových zločincov a narušiteľov počítačových sietí, ktorí sa správne označujú termínom cracker. Dnes sú oba pojmy často nesprávne zamieňané a ako pojem blízky pôvodnému významu sa používa aj termín geek. Vysvetlenie samotného pojmu HACKING je len spôsob, akým sa dajú rýchlo a rafinovane riešiť problémy.

Wikipedia Historia napísal:Pôvodní hakeri z veľkej časti prispeli k zrodu počítačovej siete Internet či hnutiu slobodného software, ako napr. GNU.
Obrázok používateľa
DaxX92
Member
Member

Odoslaťod DaxX92 » 04 Feb 2010, 18:36

Hakersky manifest napísal:Inak vníma termín haker Richard Stallman alebo Eric S. Raymond, alebo Loyd Blankenship, ktorý si hovoril „Mentor“. Ten v roku 1986 spísal tzv. Hackerov manifest. V ňom sa okrem iného píše:

… Ano, som zločinec. Mojim zločinom je zvedavosť. Mojim zločinom je posudzovanie ľudí podľa toho, čo hovoria, a čo si myslia, a nie podľa toho, ako vyzerajú. Môj zločin je to, že som šikovnejší ako ty, čo je vec, ktorú mi nikdy neodpustíš. Som Haker a toto je môj manifest. Môžete zastaviť jednotlivcov, ale nemôžete nás zastaviť všetkých…

Ďalej v ňom kritizuje spoločnosti a firmy, ktoré si nechávajú platiť za služby, ktoré by inak mohli byť zadarmo (telefón, pripojenie do Internetu). Opisuje v ňom aj svoj vzťah ku kyberpriestoru. Hlavnej kritike však podrobuje podľa neho skostnatenú a prehnitú ľudskú spoločnosť, ktorá je slepá a ide jej len o vlastný krátkodobý prospech.

Aj keď s Mentorovými názormi množstvo ľudí nesúhlasí a považuje ich za škodlivé, je tento manifest všeobecne uznávaný hakermi aj crackermi.
Obrázok používateľa
DaxX92
Member
Member

Ďalšia

Naspäť na Všeličo

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Meniny

Dnes má meniny: Bozetech
Zajtra: Vladivoj
Napozajtra: Vratislav(a)

Pranostiky

Pre dnešný deň nieto záznam.

Facebook

©2004-2017 Petrovec.com | www.petrovec.com | admin@petrovec.com