Facebook

Login

Najnovšie na fórume

Odporucam zavazne pozriet tento film!

Svaštara

Re: Odporucam zavazne pozriet tento film!

Odoslaťod kermit » 13 Jan 2010, 10:17

:) urcite si spravis vlastny nazor po odpozerani Mozno budes prijemne alebo aj neprijemne prekvapeny ... ja som bol prijemne. Bol, som vopred upozorneny na to ze pribehovo nic moc, ale je to vyborne podane. Presne takto som to vnimal. B herci mi nevadili.

A ako sa varia dejiny tiez odporucam :)
K e r m i t t h e f r o G
------------------------------
Obrázok používateľa
kermit
Senior Member
Senior Member

Založený: 12 Apr 2005, 09:00

Odoslaťod brams » 13 Jan 2010, 16:13

hladel niekto noveho "holmes-a"?aky je?
Obrázok používateľa
brams
Senior Member
Senior Member

Založený: 12 Nov 2007, 10:00

Odoslaťod JohnyBravo » 13 Jan 2010, 21:00

Hosenpfeffer napísal:Mozete napisat co konkretne je revolucnvo na nom?

"vo februári 2007 sa v Los Angeles a na Novom Zélande rozbehlo nakrúcanie s použitím Cameronom patentovanej novinky menom Fusion 3-D System, pozostávajúcej z dvoch digitálnych kamier s vysokým rozlíšením spojených do jednej, vďaka čomu bolo možné filmovať trojrozmerne. Medzi ďalšie technologické inovácie možno zaradiť aj The Volume - prístroj, slúžiaci na prenos až 95% hereckého výrazu na počítačom generované postavy, pomocou ktorého bolo možné vylepšiť dovtedy používané postupy, známe napríklad zo Zemeckisovo Beowulfa. Napriek uvedenému sa ale nejedná o animovaný film, pomer počítačovej animácie k reálnej akcii, by mal byť 60:40 a pri realizácii boli použité aj klasické postupy, vrátane tradičných miniatúr."

Neviem presne o co ide, ci je to revolucnvo, ale asi je to volaco novo co este nikto nepouziv, ked si to clovek dav aj patentuvat.

zdroj: http://www.kinema.sk/clanok.asp?id=32861

Cely film je fantazia a tak ho misis brat ked ho pozeras a ni sa rozptyluvat zmysluplnostou veci ako je svemirski fuzijski transmodulator. Ak by som kcev vysvetlenia preco lietaju skali, tak by som sa este pred tym pytav ako mozu na planete (na keru sa zo Zemi cestuje 6 rokov) moze zit inteligentny druh tak velmo velmo velmo podobny ludom. Nekedy sa mi zda ze az prilis veci beries systemom ze existuje lem "edom a nula".

Pametas toto?
Ona: Tu vidim cestu kera sa podoba na cloveka.
On: Ako sa cesta moze podobat na cloveka?
Indicia: B-827
Vysvetlenia je takvo ze ona zapojila fantaziu ked vracala zo socu z kavovej salky.

p.s.:
Hosenpfeffer napísal:Viac sa ale k Avataru vyjadrim ked ho uvidim na vlastne oci.

Preco uz teraz mam pocit ze tvoje vyjadrenia bude v zmysle: cely film je vtakovina co nestoji za nist :D
Obrázok používateľa
JohnyBravo
Senior Member
Senior Member

Založený: 09 Júl 2005, 09:00

Odoslaťod Stubby » 14 Jan 2010, 20:37

Vianoce sa čas pohádkov a je už za nami.Z filmu Avatar videl som iba úrivky.
Nie som sník.Z toho čo som videl usudzujem že moje predstavy či ilúzia dívať sa na neskutočný, fiktívny svet v mojom veku mám za sebov. Jediná zvláštnosť filmu je majstovské dielo počítačovej techniky v 3D.
Na druhej strane ja nikoho neodsudzujem, Komu sa páči nech sa díva.
Mne osobne sa ovela viacej páči nejaká inscenacia zo súčasnosti a reálného života.
Obrázok používateľa
Stubby
Gold member
Gold member

Založený: 13 Dec 2005, 10:00

Odoslaťod Hosenpfeffer » 14 Jan 2010, 21:15

Johny ja sa lem normalne spytujem, ja to nespochybnujem, len ma zaujimalo co je novo lebo to co som doteraz o filme citav/pocuv tak nikto nespomenuv KONKRETNE v com je vynimocny. Fusion System pouziv Cameron prvy raz este v 2003-tom (Ghosts of abyss) cize to je ni prvy raz pouzita vec.
Teraz som nasov co sam Cameron v interview vravev co novo pouziv:
http://www.businessweek.com/magazine/co ... 028005.htm
Johny ja viem ze to je fantazia a ja mam velmi rad SCI-FI, som velkym fanusikom Star Wars, Matrix som videv x-krat, Terminatora 2 tak isto, atd, atd... Tieto filmy maju aj dobrie efekty, v svojej dobe priniesli revolucne technologie ale maju aj dobru story.
Mam rad aj akcne filmy, ale secko ma svoje hranice a ak v akcnom filme autobus preleti kus chybajuceho mosta (Nebezpecna rychlost - Sandra Bullock a Keanu Reeves) tak ma to nebavi ale nervira, podobny dojem som mav ked som videv lietat tie kopce. Mam rad aj horory ale horor typu "Zabijacke slimaky" asi tiez radsej vynecham. Ak je nejaky film super tak bude super aj bez naivnych scen typu lietajuceho autobusa ci kopcov - taka vec dokaze lem pokazit dojem z celeho filmu.
Uz ked to spominas, tak ze na inej planete zije druh podobny ludom nieje az take nemozne podobne ako nieje divne ze sa Ichtiosaurus podoba na delfina: lebo vo vesmire funguju tie iste zakony a evolucia moze mat podobny priebeh - ale to je diskusia na inu temu.

Kazdy ma iny vkus a mne nestacia lem super efekty vo filme, rovnako ako jedlo nemoze len super vyzerat ale misi mat aj vonu a chut.
A ci poviem ze je to vtakovina co nestoji za nist? No tiez mam ten pocit, no ale ktovie, mozno sa obaja mylime. ;-)
Obrázok používateľa
Hosenpfeffer
Senior Member
Senior Member

Založený: 13 Aug 2006, 09:00

Odoslaťod gigule » 14 Jan 2010, 21:15

The Darjeeling Limited
Maat
"mudrost se sastoji u tome da se čovek drži podalje o budala(...)"
Obrázok používateľa
gigule
Senior Member
Senior Member

Založený: 14 Nov 2005, 10:00

Odoslaťod kermit » 15 Jan 2010, 01:05

12 - od Nikity Michalkova

http://www.kinema.sk/clanok.asp?id=30480

dobry film.
Obrázok používateľa
kermit
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod maja » 15 Jan 2010, 07:55

Moje odporučenie: Shundag Millionare (milonér z ulice, ako to u nás preložili)

Verím, že keďže film nie je práve najsviežejší,, že si ho väčšina už pozrela. Ale, ho náhodou niekto ešte nehľadel, nech to záväzne urobí.
Neobanuje. Pozdrav všetkým na fore. :)
Obrázok používateľa
maja
Senior Member
Senior Member

Založený: 23 Mar 2007, 09:00

Odoslaťod Hosenpfeffer » 15 Jan 2010, 19:33

kermit napísal:12 - od Nikity Michalkova

To vyzera dobre. Nemas to na volakom mediu?
Obrázok používateľa
Hosenpfeffer
Senior Member
Senior Member

Založený: 13 Aug 2006, 09:00

Odoslaťod kermit » 15 Jan 2010, 19:39

mam to v pc ale viem to dostat aj na dvd, no problem... alebo ti viem poradit kde to najdes cez pm.
Obrázok používateľa
kermit
Senior Member
Senior Member

Predchádzajúca

Naspäť na Všeličo

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Meniny

Dnes má meniny: Olivera, Oliver
Zajtra: Adriana
Napozajtra: Ladislav(a)

Pranostiky

Pre dnešný deň nieto záznam.

Facebook

©2004-2017 Petrovec.com | www.petrovec.com | admin@petrovec.com