Facebook

Login

Najnovšie na fórume

Odporucam zavazne pozriet tento film!

Svaštara

Re: Odporucam zavazne pozriet tento film!

Odoslaťod coolpin » 17 Máj 2006, 23:48

vukovar - final cut

no comment
achjajbožeľudiamoji

*[qrva život]*
Obrázok používateľa
coolpin
Senior Member
Senior Member

Založený: 13 Nov 2005, 10:00

Odoslaťod falstaff » 18 Máj 2006, 10:34

coolpin napísal:vukovar - final cut

no comment

Taký dobrý, že som nemohol odhľadeť do konca.
Jezivo.
Studený znoj.
Obrázok používateľa
falstaff
Senior Member
Senior Member

Založený: 09 Máj 2006, 09:00

Odoslaťod brano » 12 Júl 2007, 22:17

Michael Moore - Sicko
http://isohunt.com/download/21345123/sicko

Majster znovu ohrozuje Bushovu administraciu a jeho sameho, normalne.. a dari sa mu. Tak mu aj nacim

Fahrenheit 9/11 som pozeral iba teraz. Hanba ale je tak. Ak niekto hce, mam DVD, kupil som ho na mori minuly rok v trafiki. Tam celkom pekne objasnil ako je nas George v laski s Bin Ladenovcami a podla vsetkeho ona bude pretrvavat este dost dlho. Zavezne pozriet. Film je o Bushovi pocas teroristickych utokoch a 2008 sa pripravuje Fahrenheit 09/11 1/2 o obdobi po utokoch doteraz.
Obrázok používateľa
brano
Senior Member
Senior Member

Založený: 17 Mar 2005, 10:00

Odoslaťod Rodney » 13 Júl 2007, 08:36

brano napísal: a dari sa mu.
Darí sa mu prd. Bush je už pomaly 8 rokov prezidentom.
Obrázok
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member

Založený: 12 Jan 2006, 10:00

Odoslaťod brano » 13 Júl 2007, 18:35

Ale film nema zmenit prezidenta ale mienku ludi a nasledne bude co bude... Sicko vysiel iba 22 juna tohto roku.Nemieri na Busha ale na US system zalozeny na osobnom zdravotnom poisteni. A tento ked vidim AKO ho zvolili na volbach, ani ma nedivi ze je este stale tam kde je. Ale takto dalej moz rozglabat do rana. Ja som iba ponukol film.
Obrázok používateľa
brano
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Rodney » 15 Júl 2007, 11:17

brano napísal:Ale film nema zmenit prezidenta ale mienku ludi a nasledne bude co bude... Sicko vysiel iba 22 juna tohto roku.Nemieri na Busha ale na US system zalozeny na osobnom zdravotnom poisteni. A tento ked vidim AKO ho zvolili na volbach, ani ma nedivi ze je este stale tam kde je. Ale takto dalej moz rozglabat do rana. Ja som iba ponukol film.
To je OK ze si ponukol film ja som sa ani nevyjadril k filmu ale len k tomu ci sa Moorovi dari ohrozit Bushovu administraciu (a asi kazdy jeho film je o tom ni len Sicko, Fahrenheit vysiel dost davno - este pred volbami). Vravis ze film nema zmenit prezidenta ale mienku ludi. Lenze keby zmenil mienku ludi tak by aj ludia inak hlasuvali vo volbach alebo ak by radikalne zmeniv mienku vacsine ludi tak by dokonca tlacili na to aby Bush odstupiv ako sa to stalo s Nixonom v pripade Watergate.
Mozno ma za takyto radikalny nazor zas ukamenuju, ale podla mna je to takto: Moorove filmy sa určenie pre ľudí kerí už majú negatívnu mienku k Bushovi a USA administratíve a on im teda vo svojich filmoch hovorí to čo chcú počuť (podobne ako filmy kerie sa snažia dokázať že USA nikdy neboli na mesiaci). A v USA je to zopár ľudí kerí sa buď z Demokratickej strane (a tým sa prirodzenými odporcami Republikánov) alebo z úzkyho kruhu jet-setu (herci speváci, atď), a preto má väčší úspech mimo USA medzi ľuďmi medzi kerými je modernvo obviňuvať USA aj za zlvo počasia.
Obrázok
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member

Založený: 12 Jan 2006, 10:00

Odoslaťod JohnyBravo » 16 Júl 2007, 07:13

Rodney napísal: alebo z úzkyho kruhu jet-setu (herci speváci, atď)

edom priklad spomenutiho > www.sonybmg.cz/video.php?video=VmaK7AgQS63Gkvg
Obrázok používateľa
JohnyBravo
Senior Member
Senior Member

Založený: 09 Júl 2005, 09:00

Odoslaťod brano » 23 Júl 2007, 17:10

Aj odo mna este jeden:
http://www.imdb.com/title/tt0853096/
(no, tentoraz je to konkretnejsie)
Obrázok používateľa
brano
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Hosenpfeffer » 03 Apr 2008, 07:10

Troska inaksi nazor na Moorovu tvorbu:
http://lokutus.bloguje.cz/635334-michae ... -kouli.php
Obrázok používateľa
Hosenpfeffer
Senior Member
Senior Member

Založený: 13 Aug 2006, 09:00

Odoslaťod kermit » 03 Apr 2008, 18:05

Ak ste nevideli, odporucam film "Once". Jednoduchy nizkonakladovy s mnozstvom pocuvatelnej (dobrej) hudby. Mna celkom oslovil.

nejake info o filme:
http://petiar.sk/?item=once-m-j-film-ro ... a-ta-hudba
http://babic.blog.sme.sk/c/134285/ONCE- ... tacit.html
http://www.kinema.sk/clanok.asp?id=28211

Ak vas zaujima jednoduchy film plny dobrej hudby a presvedcivym pribehom, pozrite si ho. Stastie este stale sa daju nakrutit celkom dobre filmy za male peniaze :)

Piesen Falling Slowly bola ocenena oskarom za najlepsiu filmovu piesen.

Ukazky z filmu s piesnou Falling slowly:

Piesen When your mind's made up je isto super :)

8)
K e r m i t t h e f r o G
------------------------------
Obrázok používateľa
kermit
Senior Member
Senior Member

Založený: 12 Apr 2005, 09:00

Odoslaťod Stubby » 04 Apr 2008, 23:38

kermit napísal: odporucam film "Once". Jednoduchy nizkonakladovy s mnozstvom pocuvatelnej (dobrej) hudby.

Len tak pre zaujímavosť. V tomto filme 19 ročná Češka, pianistka, Markéta Irglová spolu s jej priatelom 37 ročným irským muzikantom z kapely The Frames, Glenom Hansardom spievaju pieseň Falling slowly za ktorú prednedávnom dostali Oskara. Žiju spoločne v Irsku. Poznaju sa 6 rokov.
Obrázok používateľa
Stubby
Gold member
Gold member

Založený: 13 Dec 2005, 10:00

Odoslaťod kermit » 05 Apr 2008, 09:31

Stubby napísal:
kermit napísal: odporucam film "Once". Jednoduchy nizkonakladovy s mnozstvom pocuvatelnej (dobrej) hudby.

Len tak pre zaujímavosť. V tomto filme 19 ročná Češka, pianistka, Markéta Irglová spolu s jej priatelom 37 ročným irským muzikantom z kapely The Frames, Glenom Hansardom spievaju pieseň Falling slowly za ktorú prednedávnom dostali Oskara. Žiju spoločne v Irsku. Poznaju sa 6 rokov.

Tak ako vravis.
Ja len doplnim ze tito dvaja su aj hlavnymi hercami filmu.
Na film ktory vznikol za 17 dni na dvoch handycamoch je genialny!
8)
Obrázok používateľa
kermit
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Virus » 30 Máj 2008, 22:45

Obrázok používateľa
Virus
Senior Member
Senior Member

Založený: 11 Mar 2008, 09:00

Odoslaťod herz » 09 Sep 2009, 09:26

chcete sa neska zasmjat????? ----->>>>>http://de.news.yahoo.com/blog/allgemein/beitrag/24354/

pozdrav seckim tomto bloku
herz
Senior Member
Senior Member

Založený: 23 Máj 2007, 09:00

Odoslaťod kermit » 11 Jan 2010, 22:33

Tak tento film sa oplati vidiet v kine na velkom platne. Videl som 3d verziu... a mozem povedat ze po technickej stranke je to naozaj ale naozaj revolucia v kinematografii. Nadherne spracovanie (teraz nemyslim to 3d ale vseobecne), nevyrovna sa mu nic doteraz. Kamera, grafika, zvuk a vsetko ostatne ... excelentne!

Pribehovo je film klise, nic vynimocne ... klasicky boj dobra a zla. Nacim ist na neho uz s vedomim ze je to vlastne taka rozpravka.

Naozaj neodporucam stahovat z netu nekvalitne kopie ale nacim ist do dobreho kina kde je velke platno a dobry zvuk, zazitok bude stat za to.
Svaka cast!

Obrázok používateľa
kermit
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod JohnyBravo » 12 Jan 2010, 21:39

Mozem napisat, ze suhlasim s Kermitom od prviho do posledniho slova.
Obrázok používateľa
JohnyBravo
Senior Member
Senior Member

Založený: 09 Júl 2005, 09:00

Odoslaťod Hosenpfeffer » 12 Jan 2010, 22:11

Preco do kina, nestaci domace kino? ;-) Zezam, ni zeby ste sa nahnevali, ale troska mi to pripomenulo nasu minulu diskusiu. ;-)
Ja som este nehladev, volako ma netaha lebo seci vravia ze to je lem prebaleny Pocahontas. Mozete napisat co konkretne je revolucnvo na nom? Lebo na traileroch to vyzera lem ako vylepseny mix Star Wars a Final Fantasy. Dokonca mi vo Final Fantasy pripadali animovanie osoby realistickejsie ako tie modrie bytosti v Avatari.
Pozrev som si aj vo Wikipedii troska dejini CGI (computer-generated imagery) je tam uz uvedeny aj Avatar ale k nemu je lem komentar ze "Extensive use of photorealistic CG characters and backgrounds." cize nist volaco prelomovo, lem ze su v nom znacne vyuzivane fotorealisticke CG postavy a pozadie - cize nist novo co nebolo vyuzivanvo doteraz.
Obrázok používateľa
Hosenpfeffer
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod kermit » 12 Jan 2010, 23:37

Hosen ...

:) staci ak mas velku obrazovku, minimalne 180cm, dts zvuk a bluray ... no myslim si ze bluray este dlho nevyjde :)

no ale ku filmu... nejde len o postavy, ale o vsetko ostatne vo filme ... graficky dotvorene postavy sa pohybuju po lese, kde je mnozstvo v reali "neexistujucich" rastlin, zvierat, strojov atd ... Vzajomna interakcia skutocneho a animovaneho je dovedena takmer do dokonalosti ze vsetko komplet vyzera ako realne. Final fantasy sa s tymto neda prirovnat. Vsetko si to poradi s velmi dynamickou kamerou, ktora sleduje interakciu postav s prirodou castokrat aj vo velkej rychlosti ... nahanacka postav v lese cez rastliny, prelety a pady postav do tejto prirody, mimika postav... A vsetko funguje, vratane kompozicie, perspektivy atd ... Z traileru to mozno nevidiet ... ale fakt z tych postav a ich mimiky vyzaruju emocie a divak sa s postavami stotozni akoby boli naozaj realne. Toto bol doteraz velky deficit ... prvykrat sa emocie pri animovanej postave vo filme objavili akotak snad v LOTR a postava Glum. Tu je to este lepsie.

Mozno take zhrnutie:
Po odpozerani tohto filmu som mal pocit akoby som fakt pozeral rozpravku o skutocnom svete v autentickom prostredi s autentickymi postavami, prirodou a zvieratami. Pocit animacie som si prestal uvedomovat takmer hned a to sa mi pri ziadnom podobnom filme zatial nestalo. Mozno ako pises nic prelomove, ale naozaj najrealistickejsie zo vsetkeho doteraz.

Dalej je velmi vydarene aj 3D. Ak niekto pozeral 3D film, tak uz vie ze pri 3D je castokrat pozadie, alebo su jednotlive casti obrazu neostre. Napr. postava je ostra, a pozadie zahmlene. To je znak, ze oko sa ma sustredit na postavu. Nejde o chybu. Vo vseobecnosti 3D film treba vediet pozerat a nesnazit sa zaostrovat oci na to, co je neostre lebo z toho rozboli hlava. Aj v zivote ked pozerame, nevidime vsetko ostre. Oko inteligentne zaostruje na to, co chceme vidiet - na co sa sustredime. Ostatne veci su nam neostre. Tak treba pozerat aj 3D, uvolnit oci a nie chciet vidiet vsetko zaostrene. - Az vtedy sa zazitok dostavi.
Kamera tu velmi podarene preostruje detaily jednotlivych obrazov v 3D verzii tak, aby sa oci divaka sustredili na to co je podstatne.
Skoda ze v Bratislave zrusili kino IMAX kde bolo veeelke platno presne pre 3D filmy, deficit velkeho platna sa tu pocituje.

Neviem, tazko to vysvetlit viac ... treba vidiet ... :) Iste, pribeh nie je originalny, ale uz len pre to spracovanie a vzitie sa do filmu sa oplati.

Len zaverom ... deti neviem ci by som bral... skor je to rozpravka pre dospelych... Miestami su sceny podla mna prilis drsne pre deti - hlavne bojove ...
Obrázok používateľa
kermit
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Hosenpfeffer » 13 Jan 2010, 09:57

Emocie na CGI postave sa prvykrat podla wikipedii objavili este v 85-tom vo filme Tony de Peltrie. To som nevidev a grafika tam urcite bola daleko od fotorealistickej, mne skor utkvel v pamati prave Final Fantasy aj tym ze tam animovane postavy vyjadrovali aj emocie.
To ze su v Avatari pouzite existujuce technologie viac a dokonalejsie ako doteraz je len evolucia nie revolucia. Je celkom mozne ze o pol roka/rok pride film v kerom budu tie veci este viac vyuzite a este dokonalejsie.

Co sa tyka toho skutocneho sveta, tie skaly vysiace vo vzduchoprazdne mi nevyzerali velmo skutocne. Viem ze to je Sci-Fi ale ja mam rad ked aj v Sci-Fi veci s ktorymi sa nestretavame v reali maju aspon aku taku logiku a zdovodnenie a troska ma ako divaka aj uraza ked tam daju volaku zjavnu hlupotinu, neviem ci v Avatari ponukaju nejake vysvetlenie preco tie skaly vysia.
Co sa mi este na Avatari nepozdava je herecke obsadenie: mam dojem ze tam hraju skor B-ckovy herci.
Viac sa ale k Avataru vyjadrim ked ho uvidim na vlastne oci.
Co sa este 3D tyka a IMAX-u - mne sa viac ako animovane 3D pacili realne 3D dokumenty o hmyze, mori atd... Ale aj "UP" bol celkom dobry v 3D.
Este ten link na Wiki zom zabudol dat v minulom prispevku, tam pekne vydiet vyvoj a kerie filmi zavadzali nove prelomove technologie:
http://en.wikipedia.org/wiki/Timeline_o ... television
Obrázok používateľa
Hosenpfeffer
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Hosenpfeffer » 13 Jan 2010, 10:05

Ja odporucam pozriet si dokumentarny film "Ako sa varia dejiny". Je velmo dobre zostrihany a aj tie pribehy z roznych obdobi a vojen vratane udalosti na nasom milom Balkane su velmi zaujimave.
Obrázok používateľa
Hosenpfeffer
Senior Member
Senior Member

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Všeličo

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

Meniny

Dnes má meniny: Jana, Ivana
Zajtra: Františka
Napozajtra: Vlastislav

Pranostiky

Pre dnešný deň nieto záznam.

Facebook

©2004-2017 Petrovec.com | www.petrovec.com | admin@petrovec.com