Facebook

Login

Najnovšie na fórume

Aj múdry schybý alebo nikto nie je dokonalý

Svaštara

Aj múdry schybý alebo nikto nie je dokonalý

Odoslaťod Stubby » 13 Feb 2010, 16:09

Pazovan: povedať za niekoho kto zakončil fakultu že je sprosti ako poleno je hanba

Pazovan toto nie je polemika s tebov iba tvoj citát mi dal motív a podnet o tom všeobecne z mojho pohľadu niečo napísať

Niekto kto zakončil fakultu ešte neznamená že je imúnny byť sprostý alebo robiť chyby.( dosvedčuje iks politikov s fakultov.)
Na druhej strane definicia sprostý v slovenčine može mať viacej významov.V prvom rade: sprostý je tiež hlúpy (opak je múdry) lebo má slabé rozumové schopnosti.
obmedzený (rozumovo alebo spôsob konania a vystupovania ),primitívny,debilný, imbecilný
ale sprostý je aj ten kto používa stupídne reči alebo vulgárne nadáva,
tiež ktorý je zadebnený, zadubený (ku ktorému sa nové poznatky, informácie nedostávajú)
Taktiež, niekto može byť len trocha sprostý a niekto až úplne sprostý a niekto može sprosto tárať, sprosto sa usmievať, sprosto vyzerať, sprosto sa obliekať.
Tiež keď stojíme v nejakej rade, poradí a niekto vás predbehne, nerespektuje poradie tak je sprostý, lebo má sprosté chovanie, bezohľadu na to či má nejaký titul alebo nie.

Inak uvediem jeden skutočný prípad zo života.Poznám jedného profesora teraz má titul magistra. Učil deti v škole a prednášal i na univerzite.
Jeden predavač elektroniky magistrovi predal a nainštaloval sat.receiver s emu aby mohol pozerať slovenské TV programy. Lenže ten predavač mu buď nevysvetlil alebo magister nepochopil že signál týchto TV programv je zakodovaný a to čo mu on predal že sa tam programy kracknuté čo znamená že sa na ne pozerá na čierno, nelegálne.
Táto TV služba (DTH – Direct to Home), tieto programy teda vysiela zakodovane a aby sa mohli odkodovať je potreba do sat.recevieru zadať číselné kody. Lenže tieto kody dotyčný TV sprevádzkovatel často meni a magister nevedel kde zistiť novie kody a nevedel ich ani zadať. Naučiť ho tomu je proste nemožné.Úplne nechapavý do tech.vecí. No a keď sa zmenili kody nastal problem, mohol sa dívať iba na čiernu obrazovku.Do tej doby než prišiel predavač a nezadal nové kody.Trvalo to asi jeden rok a kody sa dosť často menili preto sa Mgr rozhol že si kúpi nový receiver i s legalnov prýstupovov kartov.Avšak i tu ho predavač ošudil alebo mgr nevedel že starý receiver je jeho.
Nový receiver i s kartov Mgr zaplatil plnú cenu a ten starý emu receiver si predavač jednoducho odniesol. Neodpočítal mu z ceny nového receviera ako nejakú protihodnotu. Osobne poznám oboch.
Inak Mgr píše knihy a i básne, preto si kúpil nový PC aby si odľahčil prácu. Avšak po dvoch rokoch ešte stále nepochopil a nezvládol prácu na PC napr.vo worde aby to čo napísal dal i do pamäti aby nestratil data.Tam dotyčný predavač elektroniky mu do PC nainštaloval anglický
XP Windows. Mgr nevie anglický a preto komunikácia s PC je takmer nulová. Mgr teraz furt nadáva že vobec nerozumie, keď niečo stlačí čo ten počítač vlastne píše, čo po ňom chce. Klavesnicu má tiež anglickú a je to horor aj napriek tomu že má nainštalovanú slovenskú abecedu.
Internet nemá.
Samozrejme že je Mgr na jednej strane chytrý človek ale v niektorých veciach sa chytrejšie 8 ročnie deti.
Naposledy upravil Stubby dňa 17 Feb 2010, 13:58, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Stubby
Gold member
Gold member

Založený: 13 Dec 2005, 10:00

Re: Aj múdry schybý alebo nikto nie je dokonalý

Odoslaťod maja » 13 Feb 2010, 18:15

Samozrejme, Stubby. Myslím si, že povedať pre niekoho, že je múdry len preto, že má fakultu, alebo opačne, že je hlúpy ten kto fakultu neskončil je úplný nezmysel. Veď sme kažého dňa svedkami perličkov našich Dr., Mgr a iných. (Nech teraz ani neschádzam do úplne novej tematike - totiž, u nás je nie tak dávno odhalená aféra týkajúca sa kúpo-predaju diplom - a robilo sa to na všetkých fakultách 8O!)
Mám i ja príklad zo života, ktorý potvrdzuje Stubbyho tézu - neďaleko nás žije jeden starší pán - nemá ani jeden deň školy (doslovne). Písať a čítať sa naučil sám, ako i rátať. K tomu, v rátaní mu je málokto rovný, ráta strašne rýchlo - má nejakú svoju techniku... Jeho manželka ukončila 6-ročnú základnú školu - čo pre tie časy bola dosť veľká vec - no, ona rátať vie iba za pomoci ceruzky a papiera - tak ako sa v škole naučila.
I správanie tohto pána je par excellence, akoby vychodil nejakú francúzsku školu pekného správania. Nemám poňatia skadiaľ mu také maniery - jednoducho, je taký. Opravdivý pán.
O tých druhých s fakultou (no obmedzených na rôzne spôsoby) tu nebudem teraz písať, lebo by som napísala celý román - kam sa len pozriem, už mám inšpiráciu... :roll:
Obrázok používateľa
maja
Senior Member
Senior Member

Založený: 23 Mar 2007, 09:00

Odoslaťod herz » 13 Feb 2010, 21:43

Stubby

"Man darf ruhig etwas dumm sein, man muss sich nur zu helfen wissen."
Intelligenz ist schon gut, Dummheit aber auch nicht schlecht.

:smeh3: :smeh3:
herz
Senior Member
Senior Member

Založený: 23 Máj 2007, 09:00

Odoslaťod Stubby » 13 Feb 2010, 23:12

Herz.
Du bist ein wahrer Weise oder eine echte Visionärin. Was die Klugheit angeht Herr XY hatte anhand neuester wissenschaftlicher Erkenntnisse erörtert, dass ein Intelligenzquotient von 130 oder mehr tendenziell eher störend ist.
Um Erfolg zu haben, braucht man nicht klug zu sein, man darf nur nicht dumm sein, allerdings weisst du dass die dümmsten Bauern die dicksten Kartoffeln ernten. Ich finde jedenfalls, dass Dummheit auch etwas sehr Gutes hat. So gilt es als erwiesen, dass dumme Männer besser schlafen (bei Frauen übrigens genau umgekehrt).
Obrázok používateľa
Stubby
Gold member
Gold member

Odoslaťod ita » 14 Feb 2010, 13:40

Skoluvany a mudri clovek nie je to iste!
A kazdy ma svoju mudrost v urcitom odbore!
Napr. jedna krajcirka ktora vie usit pekne, dobre saty nemusi poznat kompjuter. A zase nejaky odbornik v informatiky mozno nevie ani gombik zasit!
Neviem ako vy, ale ja v kazdom cloveku hladam nieco pozitivne. Niekedy ma to priviedlo aj do sklamania...ale co robit ked sme tak rozdielny...;?
Obrázok používateľa
ita
Senior Member
Senior Member

Založený: 29 Máj 2006, 09:00

Odoslaťod sandra » 14 Feb 2010, 15:34

Stubby napísal:
Pazovan napísal:Pazovan: povedať za niekoho kto zakončil fakultu že je sprosti ako poleno je hanba

Pazovan toto nie polemika s tebov iba tvoj citát mi dal motív a podnet o tom všeobecne z mojho pohľadu niečo napísať

Niekto kto zakončil fakultu ešte neznamená že je imúnny byť sprostý alebo robiť chyby.( dosvedčuje iks politikov s fakultov.)
Na druhej strane definicia sprostý v slovenčine može mať viacej významov.V prvom rade: sprostý je tiež hlúpy (opak je múdry) lebo má slabé rozumové schopnosti.
obmedzený (rozumovo alebo spôsob konania a vystupovania ),primitívny,debilný, imbecilný
ale sprostý je aj ten kto používa stupídne reči alebo vulgárne nadáva,
tiež ktorý je zadebnený, zadubený (ku ktorému sa nové poznatky, informácie nedostávajú)
Taktiež, niekto može byť len trocha sprostý a niekto až úplne sprostý a niekto može sprosto tárať, sprosto sa usmievať, sprosto vyzerať, sprosto sa obliekať.
Tiež keď stojíme v nejakej rade, poradí a niekto vás predbehne, nerespektuje poradie tak je sprostý, lebo má sprosté chovanie, bezohľadu na to či má nejaký titul alebo nie.

Inak uvediem jeden skutočný prípad zo života.Poznám jedného profesora teraz má titul magistra. Učil deti v škole a prednášal i na univerzite.
Jeden predavač elektroniky magistrovi predal a nainštaloval sat.receiver s emu aby mohol pozerať slovenské TV programy. Lenže ten predavač mu buď nevysvetlil alebo magister nepochopil že signál týchto TV programv je zakodovaný a to čo mu on predal že sa tam programy kracknuté čo znamená že sa na ne pozerá na čierno, nelegálne.
Táto TV služba (DTH – Direct to Home), tieto programy teda vysiela zakodovane a aby sa mohli odkodovať je potreba do sat.recevieru zadať číselné kody. Lenže tieto kody dotyčný TV sprevádzkovatel často meni a magister nevedel kde zistiť novie kody a nevedel ich ani zadať. Naučiť ho tomu je proste nemožné.Úplne nechapavý do tech.vecí. No a keď sa zmenili kody nastal problem, mohol sa dívať iba na čiernu obrazovku.Do tej doby než prišiel predavač a nezadal nové kody.Trvalo to asi jeden rok a kody sa dosť často menili preto sa Mgr rozhol že si kúpi nový receiver i s legalnov prýstupovov kartov.Avšak i tu ho predavač ošudil alebo mgr nevedel že starý receiver je jeho.
Nový receiver i s kartov Mgr zaplatil plnú cenu a ten starý emu receiver si predavač jednoducho odniesol. Neodpočítal mu z ceny nového receviera ako nejakú protihodnotu. Osobne poznám oboch.
Inak Mgr píše knihy a i básne, preto si kúpil nový PC aby si odľahčil prácu. Avšak po dvoch rokoch ešte stále nepochopil a nezvládol prácu na PC napr.vo worde aby to čo napísal dal i do pamäti aby nestratil data.Tam dotyčný predavač elektroniky mu do PC nainštaloval anglický
XP Windows. Mgr nevie anglický a preto komunikácia s PC je takmer nulová. Mgr teraz furt nadáva že vobec nerozumie, keď niečo stlačí čo ten počítač vlastne píše, čo po ňom chce. Klavesnicu má tiež anglickú a je to horor aj napriek tomu že má nainštalovanú slovenskú abecedu.
Internet nemá.
Samozrejme že je Mgr na jednej strane chytrý človek ale v niektorých veciach sa chytrejšie 8 ročnie deti.

Krasna interpretacia...
Obrázok používateľa
sandra
Senior Member
Senior Member

Založený: 28 Okt 2007, 09:00

Odoslaťod Hosenpfeffer » 16 Feb 2010, 09:46

Pazovan napísal:Pazovan: povedať za niekoho kto zakončil fakultu že je sprosti ako poleno je hanba
Povedať že je hanba povedať za niekoho kto skončil fakultu že je sprostý, môže iba niekto kto nikdy neštudoval na fakulte. Fakultu môže zakončiť každý kto do toho vloží aspoň štipku úsilia. Kto na fakulte študuvav vie že aj tam sa dá nájsť kopa kreténov tak ako všade.
Pazovan napísal:Avšak po dvoch rokoch ešte stále nepochopil a nezvládol prácu na PC napr.vo worde...
Ja v tomto sucitim s uzivatelmi lebo odako Mrkvosoft zmeniv system v menu v Office a urobiv office este "inteligentnejsim" (cítaj: ze robí co kce kedy sa mu zamyslí) tak ja mám problém napísať a sformátovať aj tie najjednoduchšie dokumenty. Seriozne uvažujem o downgrade na staršiu verziu Office kerá funguvala dobre a ništ jej nechýbalo.
Naposledy upravil Hosenpfeffer dňa 16 Feb 2010, 19:12, celkovo upravené 2 krát.
Obrázok používateľa
Hosenpfeffer
Senior Member
Senior Member

Založený: 13 Aug 2006, 09:00

Odoslaťod Hosenpfeffer » 16 Feb 2010, 09:48

herz napísal:Stubby

"Man darf ruhig etwas dumm sein, man muss sich nur zu helfen wissen."
Intelligenz ist schon gut, Dummheit aber auch nicht schlecht.

:smeh3: :smeh3:

"Môžete byť ešte trochu hlúpe, musíte vedieť, na pomoc."
Inteligencia je všetko v poriadku, ale hlúposť je to zlé.
Obrázok používateľa
Hosenpfeffer
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Hosenpfeffer » 16 Feb 2010, 09:49

Stubby napísal:Herz.
Du bist ein wahrer Weise oder eine echte Visionärin. Was die Klugheit angeht Herr XY hatte anhand neuester wissenschaftlicher Erkenntnisse erörtert, dass ein Intelligenzquotient von 130 oder mehr tendenziell eher störend ist.
Um Erfolg zu haben, braucht man nicht klug zu sein, man darf nur nicht dumm sein, allerdings weisst du dass die dümmsten Bauern die dicksten Kartoffeln ernten. Ich finde jedenfalls, dass Dummheit auch etwas sehr Gutes hat. So gilt es als erwiesen, dass dumme Männer besser schlafen (bei Frauen übrigens genau umgekehrt).

Ste skutočne tak, alebo skutočný vizionár. Pokiaľ ide o múdrosť pána XY bol prerokovaný na základe posledných vedeckých dôkazov, že IQ 130 a viac inklinujú byť rušivé.
Ak chcete uspieť, musíme sa za múdre, jeden musí byť nielen hlúpy, ale viete, že najhlúpejší poľnohospodári zožali najväčší zemiaky. Určite si myslia, že hlúposť je niečo veľmi dobrého. Tak, tam je dôkaz, že ľudia hlúpi lepšie spať (ženy, mimochodom), práve naopak.
Obrázok používateľa
Hosenpfeffer
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Stubby » 16 Feb 2010, 11:49

Hosenpfeffer napísal:
Stubby napísal:Herz.

Ste skutočne tak, alebo skutočný vizionár. Pokiaľ ide o múdrosť pána XY bol prerokovaný na základe posledných vedeckých dôkazov, že IQ 130 a viac inklinujú byť rušivé.
Ak chcete uspieť, musíme sa za múdre, jeden musí byť nielen hlúpy, ale viete, že najhlúpejší poľnohospodári zožali najväčší zemiaky. Určite si myslia, že hlúposť je niečo veľmi dobrého. Tak, tam je dôkaz, že ľudia hlúpi lepšie spať (ženy, mimochodom), práve naopak.

Hosen, Google alebo iný Translátor preklad nedáva smysel.
Inak moj text v nemčine je v spisovnej nemčine zaručene správne napisaný. V texte nenájdeš ani jednu gramatickú chybu.
Citát ktorý Herz napisala:
"Kľudne možež byť aj hlúpi, ked vieš ako si pomosť ".
Inteligencia je dobrá ale hlúposť tiež nie je zlá.
Moja odpoveď na to čo Herz napísala, v slovenčine znie:
Herz, ty si mudrc alebo vizionarka.Čo sa múdrosti týka pán XY na základe najnovších vedeckých poznatkov vysvetlil že inteligenčný kvocient 130 alebo viacej má skôr náchylnosť k roztržitosti..
Aby mal niekto úspech nepotrebuje byť múdry,len nesmie byť hlúpy, síce, vieš vraví sa že čím hlupejší sedliak tým večšie krumple vypestuje.Ja si myslím že hlúposť má i niečo dobré.Je dokázané že hlúpi muži lepšie spia (u žien je to práve naopak).
Obrázok používateľa
Stubby
Gold member
Gold member

Odoslaťod brams » 16 Feb 2010, 17:12

stubby co si sa ty isfolirav aj pocav pisat v nemcine?
Obrázok používateľa
brams
Senior Member
Senior Member

Založený: 12 Nov 2007, 10:00

Odoslaťod Stubby » 16 Feb 2010, 18:04

Brams, je zrejmé že nemáš nič spoločné a že nie si príbuzný Johannesa Brahmsa lebo ti chybý ''h''.
Čo sa mojej nemčine týka ovládam ju podobne ako srbštinu. Navyše okrem spisovnej nemčine ovládam i bavorštinu (nepoužívam ale) ktorú Nemci na severe Nemecka dobre nerozumeju. V TV keď beží nejaký dialog v bavorštine tak musia pisať titulky v spisovnej nemčine aby Nemci od Bavorska nahore rozumeli. Inak v Nemecku, v Münchene som žil 35 rokov. Za tú celú dobu som nemal možnosť používať slovenčinu.
Obrázok používateľa
Stubby
Gold member
Gold member

Odoslaťod maja » 16 Feb 2010, 18:42

Neuraz sa, Stubby, ale naozaj ani ja nechápem prečo sa na tomto fore musíte dorozumievať nemčinou? V škole som sa náhodou učila nemčinu, takže som tomu porozumela (v najväčšej miere), ale si myslím, že také písanie nie je slušné, lebo píšete na mieste, ktoré by malo byť prístupné pre všetkých účastníkov fora - týmto spôsobom ste diskvalifikovali/vypojili všetkých čo nemčine nerozumejú. Ak sa možno lepšie vyjadrujete v nemčine (myslím si, že to viac platí v prípade Herz) tak ste si mohli vymeniť súkromné správy.
Obrázok používateľa
maja
Senior Member
Senior Member

Založený: 23 Mar 2007, 09:00

Odoslaťod Pazovan » 16 Feb 2010, 22:35

Pozdravi všetkým , je mi ľúto že niektorý ľudia cestou fóra, liečia svoje kompleksi. No , čo môž. Život je taký, a papier, dokonca teraz možno povedať- obrazovka-ekran, alebo net trpia všetky ľudské hlúposti. No ale ako to vravia v Srbsku: Bezposlen pop i jariće krsti. Len mi je čudne že administrator nereaguje keď sa v nejakých náražkách ba dokonca i urážkách ,začinajú spomínať osoby menom a priezviskom. Na to by sa muselo dbať.
Obrázok používateľa
Pazovan
Member
Member

Založený: 02 Okt 2009, 09:00

Odoslaťod JohnyBravo » 17 Feb 2010, 00:22

Tak toto je uz aky drist? 8O
Obrázok používateľa
JohnyBravo
Senior Member
Senior Member

Založený: 09 Júl 2005, 09:00

Odoslaťod Pazovan » 17 Feb 2010, 09:58

:?: :?: :?: :?: :?: :?:
Obrázok používateľa
Pazovan
Member
Member

Odoslaťod brams » 17 Feb 2010, 10:55

kelko som ja skontav na tomto fore sa lem caka aby volakto volaco napisav aby ho dvaja-traja napadli
Obrázok používateľa
brams
Senior Member
Senior Member

Založený: 12 Nov 2007, 10:00

Odoslaťod ita » 17 Feb 2010, 11:52

Brams vobec si nemyslim, ze niekto niekoho napada. Ludia si iba vymienaju svoje nahlady. A kedze mame rozlicne nahlady, je normalne, ze kazdy si svoje brani aj svojimi argumentami :lol: Dokonca keby sme vsetci mysleli to iste, tak by sa ani nic nepisalo :roll: . Predsa sme tu aj starsi aj mladsi a je normalne, ze kazdy z nas inak rozmysla....

A teraz niekto moze povedat co je "drist" :?: Prepacte, ze otravujem, ale naozaj nepoznam zargon dnesnych mladych, a nie je hanba aby som sa priucila. :lol: :lol: :D
Obrázok používateľa
ita
Senior Member
Senior Member

Založený: 29 Máj 2006, 09:00

Odoslaťod Pazovan » 17 Feb 2010, 11:53

Keď im to robí radosť. A čo pre štastie treba, tastatura , miš, a obrazovka :D
Obrázok používateľa
Pazovan
Member
Member

Odoslaťod Stubby » 17 Feb 2010, 13:07

drist je blabol alebo táranina, inýmy slovami nesmysel a používa sa na Slovensku.
Obrázok používateľa
Stubby
Gold member
Gold member

Ďalšia

Naspäť na Všeličo

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Meniny

Dnes má meniny: Jana, Ivana
Zajtra: Františka
Napozajtra: Vlastislav

Pranostiky

Pre dnešný deň nieto záznam.

Facebook

©2004-2017 Petrovec.com | www.petrovec.com | admin@petrovec.com