Aktuálne udalosti

Žiadne udalosti

Facebook

Login

Najnovšie na fórume

Výmena vodičáku

Svaštara

Výmena vodičáku

Odoslaťod xixao » 05 Jan 2010, 11:35

Ahojte. Chcel by som vedieť, či má niekto skúsenosti s výmenou srbského vodičského preukazu za slovenský. Hlavne by som chcel vedieť, či je treba jeho úradný preklad a hlavne kde mi ho preložia a za koľko (čas aj €)
Obrázok používateľa
xixao
Newbie
Newbie

Založený: 05 Jan 2010, 10:00

Re: Výmena vodičáku

Odoslaťod Sine » 07 Jan 2010, 03:29

tak to mne urobil dopravny inspektorat v meste trvaleho(dlhodobeho ) pobytu. Ja som musel robit testy a po tom mi dali slovensky a vzali srbsky preukaz, inac vo vela statov plati ze ak mas niekde trvali alebo dlhodoby pobyt musis sa prezentovat z vodicakom toho statu a nie inneho ale neber ma za 100% spolahlive , informuj sa na dopravnom inspektorate
Obrázok používateľa
Sine
Senior Member
Senior Member

Založený: 07 Jan 2006, 10:00

Re: Výmena vodičáku

Odoslaťod GreenSmith » 15 Jan 2010, 20:01

Vodicsky preukaz srbsky sa moze vymenit za slovensky vodicsky, lebo ja som si uz menil pred vise ako 8 mesaci a bol som medzi prvimi kto menil teraz ako povolili menit znovu,
k tomu potrebujes kolok 6 eur tusim (kolok iba na poste mozes kupit), a este potvrdenie zo srbska o vykonani vodicskej skusky (potvrda o polozenom vozackom ispitu) aby bolo vsetko legalne.
Ziadost o vymenu sa podava na dopravnej policii (tam kde sa vlastne vydavaju pasy, obcianske preukazy a vodicskie preukazi, cize neni to celkom ako dopravna policia ja by som povedal).
Urcite sa ziadost pre vymenu moze podat v kazdom meste. Ja som z BA tak napisem kde sa to moze spravit v Bratislave:
V Bratislave sa ta policia nachadza smerom do mestskej casti "Dubravka" z "Karlovskej Vsi (alebo centra)". Lahko sa moze dostat aj z centra mesta pomocou MHD, premavaju tam elektricky 1,5,12 a samotna policia sa nachadza presne na polovici spomedzi MHD zastavky "Horné Krčace" a "Damborského", a uz potom tam ti povedia ze kde presne co ako treba.
Puma
Obrázok používateľa
GreenSmith
Senior Member
Senior Member

Založený: 20 Feb 2007, 10:00

Naspäť na Všeličo

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Google [Bot] a 2 hostí.

Webmedia - Internet solutions
©2004-2014 Petrovec.com | www.petrovec.com | admin@petrovec.com