Facebook

Login

Najnovšie na fórume

Autobus Nový Sad - Wienna

Cestujete reláciou Slovensko - Srbsko alebo Srbsko - Slovensko?

Autobus Nový Sad - Wienna

Odoslaťod Springfield » 03 Jan 2008, 20:57

Každodenne sprevádza bus z Nového Sadu o 12.15h do Viedni, dialnicou.
Cena je 20 EUR, a spätná asi 30. Prievozca je zo Šapcu.
Obrázok používateľa
Springfield
Member
Member

Založený: 13 Nov 2004, 10:00

Re: Autobus Nový Sad - Wienna

Odoslaťod Hosť » 03 Jan 2008, 21:42

Ja poznam prievozcu Mire a Pilja zo Sabcu. Ma take cervene autobusi. Cena je 20 eurov v jednom smere a 35 euro spiatocny listok. Z Viedne idu v pondelok, stvrtok a piatok a zo Srbska vo stvrtok a nedel'u. Nie je zle, lenze pustaju 6 hodin a hlasno narodnjakov. Aj fajcit sa smie. Co nie je dobre pre vsetkych, zvlast ak jesto deti. telefoni:015/ 521 078,015/ 521 512, 063 321 294, 063 362 234, 064 5257 007. Rakuski telefon:0699 117 33 451, 0676 402 9335, 019 24 03 48.
Mne sa zdaju spolahlivy a autobusi su dobre.
Hosť

Odoslaťod Jara » 03 Jan 2008, 21:48

Prepacte, som si nevsimla, ze som sa neprihlasila :(
Obrázok používateľa
Jara
Senior Member
Senior Member

Založený: 17 Júl 2005, 09:00

Odoslaťod Rodney » 04 Jan 2008, 21:08

Podľa mňa je x-krát lepší vlak ako voľáky balkánsky autobus maltene ako z filmu "Ko to tamo peva". Vo vlaku sa da aj poprechadzat, moze sa odist kedykolvek na zachod, moz si dat kavu,...
IC Avala ide o 9:52 z Viedni a v Novom Sade je o stvrt na osem vecer. Cenu neviem. V opacnom smere ide o 8:10 z NS a o stvrt na sedem vecer je vo Viedni.
Obrázok
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member

Založený: 12 Jan 2006, 10:00

Odoslaťod ita » 04 Jan 2008, 22:13

:lol: Rodney, ale nie su vsetky autobusy ako z filmu. Jesto autobusy co "neschadzaju do autobusovych stanic" a autobusy co schadzaju do stanic. A tie aby zisli do aut. stanici musia mat urcitisi komfor. Tak autobus Pariz-Novi Sad, Lasta ide zo stanici Eurolines, a videla som ako bol kontrolovany.Co je zavazne nefajci sa v nom, stoji kazde 3h pre fajciarov, aspon na 5min., ma tv a video, Wc, ....a Autobus napr. Micko-trans z Lapovca, co zbiera cestujucich pod mostom...ma take aj podmienky na cestovanie. A cena je rozdiel nejakych 15-20 euro. Ale naj by bolo aby sa povolilo leteckym komp. Ako Rynair, Wizzair... aby boli linky do BG lacnejsie ako autobus.
Obrázok používateľa
ita
Senior Member
Senior Member

Založený: 29 Máj 2006, 09:00

Odoslaťod Rodney » 04 Jan 2008, 22:53

Ryanair, Wizzair ci SkyEurope mozu v pohode lietat aj do Belehradu keby kceli len sa im to asi neoplati. Myslim ze som volakde precitav ze prekazka sa volake vysokie poplatke neviem ci kvoli Belehradu alebo kvoli tomu ze to je mimo EU. Otazka je ale ci by to nam Petrovcanom volako extra pomohlo lebo sa potom nacim este dotrepat z BG do BP (uz som tu pisav moj hororovy zazitok ked som priletev do BG v noci a ponahlav som sa chytit posledny bus do NS tak som nedavav pozor do akyho taxika som sadov - obozretnosti je nigda ni dost a nenacim zabudat ze akonahle sa vystupi z lietadla uz nieste v Europe ale za Dunajom na Balkáne...).
Cesta z BG do BP moze trvat dve hodiny ale pokojne aj viac ak idete vlakom/busom. Ked k tomu pridam nevyhnutny cas - myslim ze asi je to teraz zhruba hodina - kedy sa nacim dostavit na letisko pred odletom (bezpecnostnie opatrenia) + ni tak zriedkave meskania lietadiel, tak z Viedni sa za ten cas da pomaly dostat aj busom ci vlakom, navyse lietadlom sa neda trepat vela batozine a aj to malo co nesiete tak sa im ni tak zriedka podari stratit. ;-)
Obrázok
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod ita » 04 Jan 2008, 23:33

Rodney, jedna znama robi "menazera" v komp. Ryanair a ona hovorila, ze ich komp. sa ponukla, ze zriadi letisko v Sombore atiez aj v Nisi, bolo to odmietnute "od hore" v srbsku. A teraz sa im nuka letisko v Osijeku, ze oni aj spravia sami podmienky, len aby prisli....to by pre nas bolo asi naj. :lol: Od nas s mesta napr. do Katovic mozno ta a spet letet za nejakych 40e! Liteadlo ide 3-krat do tyzdna!
Obrázok používateľa
ita
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Hosť » 05 Jan 2008, 11:28

E pa vieš ita, to je naša politika - tudje necemo, svoje nedamo. Sice bude letisko nevyuzitvo ale bude nase! ;-)
Ten Osijek je ni zle, ale minule ked som isov do Vukovaru tak som bov prekvapeny akie sa tam brehe, takze autom nam to trvalo dost dlho.
Otazka aj pre nas tu zijucich je ci by Ryanair lietav z Bratislave alebo Viedni do Osijeka.
Inac k tej ceny letenky nacim pripocitat palivovie, letiskovie a cojaviemeste akie poplatke takze to nakoniec mozno ani nevynde tak lacno.
Hosť

Odoslaťod Rodney » 05 Jan 2008, 11:34

Sorry, aj mne sa stalo ze som bov neprihlaseny...
Este k tej cene - eto napriklad v SkyEurope ak by som si teraz zobrav spiatocnu letenku z Bratislave do Kosic tak ma vyjde len 1 korunu, s poplatkami to ale vynde na 1000 korun osoba (co je zhruba 30 Euro).
Obrázok
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod ita » 05 Jan 2008, 12:10

Viete, vy co mate zo slovenska na kusok, vam by sa to mozno ani nevyplacalo. Sadnete do auta a v jednom dni mozete prist. Ale my co mame vozit autom 2000km, a platit spanie jednu noc pre 4 osoby tak nech to vinde aj trochu viacej sa oplaca. Ale vlani ked sme isli SKY-europe Pariz -Bratislava, pre 4 osoby nas vsetko vislo aj z poistenin 240e, a to je uz naozaj, ze lacnejsie nemoze byt! Inac tuna,tito mensie letiska su z hlavnim letiskom, a velkymi mestami okolo poviazane autobusmy. A ak napr. dolozis letenku, tak ides autobusom za nejakych 7-10e. Naozaj nerozumiem na akom principe tie companie funguju, ale je fakt, ze to ide! A pre anonyma, kde si ty videl brehe okolo Osijeku? S ktorej strane si isiel? My chodime tam kazdy rok, a jedine tam ku Dunaju jesto nieco, ale cesta na hranicny priechod Bogojevo je rovna ako v Backy! :lol:
Obrázok používateľa
ita
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Rodney » 05 Jan 2008, 19:12

Ita ten anonym som bov ja - nebov som prihlaseny. :-)
Ja som isov do Vukovaru cez Ilok a tam to bolo naozaj takvo zatocenvo, no ale neviem, mozno sa do Osijeka ide druhou cestou - este som tam nesov tak neviem.
Obrázok
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod ita » 05 Jan 2008, 19:55

Rodney, Petrovec Osijek je nejakych 75-80km, aj to dobrej cesty. Z Osijeku sa ide na Dalj a potom do Bogojeva, Sr.Miletic, Odzaci a Petrovec! A to na Vukovar, my sme isli predvlani a NIKDY viac! Lahko vam co zijete na Slovensku, ked si namyslite mozete aj za vikend ist do Petrovca! :lol:
Obrázok používateľa
ita
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Jara » 05 Jan 2008, 23:24

Ja keby som chcela ist akymkolvek lietadlom, vyslo by ma to vela, lebo by si musela zobrat taksik z letiska. Totiz nemam nikoho, kto ma auto. Aj tuna, po letisko pola Ite, by mi zobralo vela casu. Som pozerala , co mi poslal Rodney, ale tam nie je nic pre mna. Nakoniec som prisla na to, ze tu cestu co som robila autobusom, bolo este najvyhodnejsie. Autobusi nie su zle a aj ten z Viedne sa da vydrzat. A cesta trva menej ako vlakom. Kufre mi do autobusu nalozia, aj ich vylozia, cestov su zapravene a môz napokoji spat. Inac som sa naozaj nacestovala, aj vlakmi, aj autobusami, aj lietadlom...Autobusmi zo Zahrebu po Brisel, horsim hadam ako volakedajsi Dunavprevoz, vlakom z Belehradu do Parizu, spinavy az hruza...Neviem naozaj, co som nezazila. Aj lietadla, tej istej kompanie su rôzne...A pohodlie sa cim dalej tym viac zhorsuje. Takze pre mna to bude, po tejto decembrovej skusenosti, aj dalej Eurolines z Lille do Viedne a potom Mire z Viedne do N.Sadu
Obrázok používateľa
Jara
Senior Member
Senior Member

Založený: 17 Júl 2005, 09:00

Odoslaťod Rodney » 06 Jan 2008, 10:11

ita napísal:Lahko vam co zijete na Slovensku, ked si namyslite mozete aj za vikend ist do Petrovca! :lol:
Nije baš tak celkom tak - načim na to aj peniaze a aj tych 6 - 7 hodin ceste človeka unavi takže na ten 1 a pov deň doma sa to baš neoplaca. Niekerí chodia, ale mi len 3-4 raz rocne.
Obrázok
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod GreenSmith » 06 Jan 2008, 20:54

Hey Rodney ma pravdu, neoplaca sa chodit na vikend domou, lebo to je strata vela casu + unava ktora si vyzaduje spanok... Obvikle ked su nejake sviatky ktore dlhsie trvaju ako 2-3 dni + vikend :)
sice su uz viacej sukromnikov ktory vozia zo Slovenska (najcastejsie z Bratislavy a Nitry) do Belehradu (Petrovca a okolitych dedin).
Proste nacim dufat ze v blizkej buducnosti vynalezci zdokonalia teleportuvania materii a budeme rychlostou svetla chodit kde kolvek chceme 8) mala zaujimavost
Puma
Obrázok používateľa
GreenSmith
Senior Member
Senior Member

Založený: 20 Feb 2007, 10:00

Odoslaťod Rodney » 07 Jan 2008, 07:42

GreenSmith napísal:Proste nacim dufat ze v blizkej buducnosti vynalezci zdokonalia teleportuvania materii a budeme rychlostou svetla chodit kde kolvek chceme 8) mala zaujimavost
Za teleport ednyho človeka by vraj bolo potrebnvo viac energii ako čo dokážu vytvoriť šecke zdroje na celej zemeguli dokopy + oveľa, oveľa rýchlejší kompjuter ako tie neskajšie na analýzu šeckých molekúl/atómov z kerych pozostáva človek, ale nikdy nevrav nikdy... Dovtedy by stačil aj "obyčajný" vlak s rýchlosťou 300km/h ako TGV. ;-)
Obrázok
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member

Naspäť na Cestovanie

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Meniny

Dnes má meniny: Vladivoj
Zajtra: Vratislav(a)
Napozajtra: Volnomil

Pranostiky

Pre dnešný deň nieto záznam.

Facebook

©2004-2017 Petrovec.com | www.petrovec.com | admin@petrovec.com