Facebook

Login

Najnovšie na fórume

Naj kaviareň v Petrovci a okolí

Co sa stava vecer v dedine

Re: Naj kaviareň v Petrovci a okolí

Odoslaťod Sine » 02 Mar 2008, 20:53

v tej cukrarni boli dobre zakusky ale neskorsie aj burek
Obrázok používateľa
Sine
Senior Member
Senior Member

Založený: 07 Jan 2006, 10:00

Odoslaťod brano » 02 Mar 2008, 22:05

nebol by zly ani internet-caffe, a Forrest nech drzi laptop
Obrázok používateľa
brano
Senior Member
Senior Member

Založený: 17 Mar 2005, 10:00

Odoslaťod Cinderella » 03 Mar 2008, 00:55

brano napísal:nebol by zly ani internet-caffe, a Forrest nech drzi laptop

Ved tam pred rokmi bol aj internet caffe nakolko si spominam 8)
Obrázok používateľa
Cinderella
Member
Member

Založený: 06 Nov 2007, 10:00

Odoslaťod Hosenpfeffer » 03 Mar 2008, 09:00

Cinderella napísal:prilis prehnane - "hrba" neuskladnenych stylov
Presne. Najhorsi zaber je ten na kerom sa starie hodiny a nad nima novucky LCD Samsung polozeny na volakych starych daskach. Vobec si myslim ze TV do kafea nepatri, potom ked rec zastane seci lem zizaju do TV alebo naopak rec zastane preto lebo seckym uputa pozornost to co je na TV.
Za Vianoce som stade prechadzav som si vsimov ze je volako inaksie aj som kcev ze zindem, ale bola "ziva hudba" (aj to je relativno lebo vyhravav volaky lacny sintisajzer a chlapik lem do toho nariekav volaco) a bolo to pravo mucenia za usi tak som si racej sadom popri u konkurencii. Neviem preco posledne telko forsiraju zivu hudbu v BP. Je pravda ze ked je dobry muzikant tak to je velky + ale aj naopak ked je muzikant ni dobry tak je to velky -.
Neviem ako teraz ale pocas staryho Forestu jedenia nebolo ktovieakvo (prihriato v mikrotalasnej, mlako, vela kecupu,...) a aj obsluha bola taka amaterska a pomala.
Kavu ale sprobujem ked ju tak seci chvalite.
Cinderella napísal:Ved tam pred rokmi bol aj internet caffe nakolko si spominam
Bov, ale vtedy predbehov dobu. Ani technika ani ludia vtedy este na to neboli celkom pripraveni a bohuzial to potom skoncilo. Bezalo to na dial-up-e lebo tedy v Petrovci druhvo nebolo a par raz sa mi stalo ze ani za 15 minut sedenia sa mi nepodarilo stiahnut ednu biednu stranku tak som to potom viac ani neskusav. Lem klinci sa tam hravali hry. Teraz by to uz bolo lepsie ale teraz zas uz pomaly maju seci doma net a bude ich stale viac tak neviem ani ci by sa to teraz vyplatilo.
Cukrarna "Iso" bola naozaj najlepsia.
Obrázok používateľa
Hosenpfeffer
Senior Member
Senior Member

Založený: 13 Aug 2006, 09:00

Odoslaťod ita » 03 Mar 2008, 14:00

No deti o vkuse sa netreba vobec rozpravat. Mne sa paci Jano,Mare Palo, Anci Ondris...a mne sa nepaci ani Palo ani Ondris! Tak to bude aj s tou kaviarnou. Pravdepodobne tam sa nejde aby sa obzerala stara kasna, alebo TV ekran. Ja uz ako starsia, do kaviarni by sla aby som sa mohla v spolocnosti pekne vyrozpravat! Ak tam trasie hudba ako napr. v lete u Cepsiho, ze sme sa pozerali do ocu s kamaratkou ktoru som nevidela rokma a ked sme si volaco chceli povedata museli sme kricat a vsetci hladeli na nas ako na blazne, az nas jeden znami prisiel upozornit :oops: ze sme vraj tam najhlucnejsie! Volakedy ked som mala o 20r menej asi mi ta hudba tak hlasno ani nezavadzala! Este co som chcela povedat o tom style. Kupujem casopis na vnutorne zriadenie a tam sa v poslednom cisle zjavilo presne to co hovorite. Hrba stylov na jednom miesto. To je vraj IN :? Lebo dnes stare veci su drahe a treba ich vediet uskladnit s modernymi. No, tak komu sa to paci a pozdava... :lol: A dokonca poviem vam, ze aj u mna doma, mame rusticku jedalnu, skoda pekna je aby sa vyhodila, ale kupili sme si super moderny kut-sedaciu supravu k tomu, manzel hovoril, ze to nepojde. A poviem vam to lahlo naozaj pekne, ako rit na serbel :oops: Preto este raz o vkuse netreba diskutovat, to je ako politika, mozu sa len ludia zvadit! :lol:
Obrázok používateľa
ita
Senior Member
Senior Member

Založený: 29 Máj 2006, 09:00

Odoslaťod KorisnickoIme » 03 Mar 2008, 14:02

co ste navalili na tem kafe??? menate mudrejsiu robotu ... skroz je na meste ... lem eshte kebi petrovskie sponzorushe tam ishli bolo bi OK ...
Obrázok používateľa
KorisnickoIme
Junior Member
Junior Member

Založený: 15 Nov 2007, 10:00

Odoslaťod GreenSmith » 04 Mar 2008, 03:43

KorisnickoIme napísal: ... lem eshte kebi petrovskie sponzorushe tam ishli bolo bi OK ...

To su ti naozaj slabe reci pre liecenie tvojho komplexu ze si nemozes najst ani len tu tvoju tzv. "sponzorusu"... Neviem ale je mi luto ked len v tych slovach hladas utechu (a nepozdavas sa mi ako ako volaky lajk) ked volakoho nazivas alebo prezivas "Sponzorusa"... Nic v zlom ale rob na tom volaco aby si si zmenim minimalne makar ten Tvoj slovnicek aby sa aj tebe ulezla nejaka sponzorusa ;)
Puma
Obrázok používateľa
GreenSmith
Senior Member
Senior Member

Založený: 20 Feb 2007, 10:00

Odoslaťod Hosenpfeffer » 01 Apr 2008, 10:09

Takze bov som a misim pochvalit ze bar tie televizory stade zmizli. :D
Kavu som si nedav lebo som tam bov vecer, dav som si ale bielo vino kervo mi doniesli teplvo. Ked som povedav casnikovi tak mi navrhov ze mi donho da lad... E mislim stvarno... 8O Neviem preco je v Petrovci problem dat bielo vino do chladnicky lebo som si ho dav aj v divadelnom klube ale pouceny pripadom Forestu som sa spytav ci je studenvo a ze vraj je, este som sa spytav pre istotu aj ze ci je v chladnicky a vraj je. Ale aj tak bolo teplvo, tak teraz neviem ci maju pokazenu chladnicku alebo doticna nevravela celkom pravdu. :roll: Nekcev som ho vracat lebo ajd nak nerobim problem, ale asi s tym misim zacat (aj ked pochybujem ze ich to bude trapit lebo verim ze sa v stave dat do flasi lievik a vratit ho do flasi).

Kavu som si kcev dat v nedelu doobeda lenze trt - Forest v nedelu doobeda nerobi a to je podla mna akurat cas kedy by ludia najviac tam isli na kavu po tazkej sobotnajsej noci. ;-) Takze som ju nesprobuvav, ale počuv som ze Bečka je vraj preslatka lebo tam davaju slatku šľahačku. 8O Kava sa ma sluzit nesladena a ak je v nej slahacka tak ta by tak isto nemala byt sladena aby si potom mohov kazdy podla chuti osladit. Elementarna neznalost ako v pripade teplyho vina...
Tak som v nedelu doobeda išov na kavu do Casablanci, maju tam sice len dve (obicajnu a nes) ale to capuccino co mi spravila ta sympaticka casnicka bolo super. :-)
Obrázok používateľa
Hosenpfeffer
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Jara » 01 Apr 2008, 14:46

A ja som skoro odpadla, bolo to este predvlani v lete, ked mi dali cierne vini studene. Myslim ze Vranac, ci co, (Mariena, co to bolo?), flasovane a bez zatky ale zatvorene ako pivo. Cierne vino sa ma najprv "odjaginkovat", nechat chvilocku odstat a potom nalievat.
Za kavu sa nemôzem zalovat, v zime som si pytala nesladene kapucino a take som aj dostala. Pizza bola tiez dobra a moja mama tam bola na Zuzany a tiez si chvalila.
casablanku nepoznam, pozriem sa tam v maji :)
Obrázok používateľa
Jara
Senior Member
Senior Member

Založený: 17 Júl 2005, 09:00

Odoslaťod mariena » 01 Apr 2008, 14:59

Jara napísal:A ja som skoro odpadla, bolo to este predvlani v lete, ked mi dali cierne vini studene. Myslim ze Vranac, ci co, (Mariena, co to bolo?), flasovane a bez zatky ale zatvorene ako pivo. Cierne vino sa ma najprv "odjaginkovat", nechat chvilocku odstat a potom nalievat.
Za kavu sa nemôzem zalovat, v zime som si pytala nesladene kapucino a take som aj dostala. Pizza bola tiez dobra a moja mama tam bola na Zuzany a tiez si chvalila.
casablanku nepoznam, pozriem sa tam v maji :)

Jarmila to víno nakoľko si pamätám, a dobre si pamätám to bolo u Cepsi-ho ... pizza u Forrest-a mi bola okk ... do casablanky nechodievam, hm si myslím a možno sa mýlim že je to viac "kafana" ... sorry ... ak nemám pravdu ... no neviem ... Ja radšej Pod zvonom /ex Forrest/ alebo Cepsi caffe ... :wink:
Udruženje građana PODSTANAR

udruzenje.podstanara@gmail.com
066/601 1340;069/487 4310

udruzenje.podstanara@groups.facebook.com
Obrázok používateľa
mariena
Senior Member
Senior Member

Založený: 20 Júl 2005, 09:00

Odoslaťod GreenSmith » 01 Apr 2008, 15:24

Hosenpfeffer napísal:...
Tak som v nedelu doobeda išov na kavu do Casablanci, maju tam sice len dve (obicajnu a nes) ale to capuccino co mi spravila ta sympaticka casnicka bolo super. :-)

Casa je super, ked by ze nie je toho lokalu tak pomaly nemam kam chodit v petrovci. Atmosfera mi je tam super seci sa taky priatelsky, a nikdy nijaky tam problem sa este nestal (mislim na novu casu :P - pre staru skolu to neplati :) )... hudba - radio a ked sa ti nepaci radio co pustaju tak mozes poziadat casnicku, a ona najde nieco ine - realy great :)
Puma
Obrázok používateľa
GreenSmith
Senior Member
Senior Member

Založený: 20 Feb 2007, 10:00

Odoslaťod sajo » 01 Apr 2008, 15:56

najvacsi problem vo Foreste je obsluha...cakat ma clovek aj pol hodiny ked ani ludi tam nie je...no co by to bolo ked je tam plno..radsej ani nie tam ist vtedy lebo zomrieme na suchoty :)
Obrázok používateľa
sajo
Senior Member
Senior Member

Založený: 08 Júl 2007, 09:00

Odoslaťod Hosenpfeffer » 02 Apr 2008, 06:32

Ked som ja tam bov tak obsluha bola celkom OK, praveze chlapik sa snaziv mozno az prilis, t.j. dobehov k nam ked som si este ani jaknu nevyzliekov tak sme mu povedali nak pride o chvilu ked sa usadime a pozrieme si co maju. Aj potom ked uz sme mali pitia na stole stale obchadzav ci volaco volakto nekce, no ale je pravda ze okrem nasho stolu bov tam lem este edom parik. Neviem ci je, taky cierny s bradou.
Obrázok používateľa
Hosenpfeffer
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Hosenpfeffer » 02 Apr 2008, 06:39

Jara napísal:A ja som skoro odpadla, bolo to este predvlani v lete, ked mi dali cierne vini studene.
Hm... Takže to dokonca robia naopak. :lol:
Mimochodom to bielo vino co som tam mav bolo volako crnogorsko, skoda zabudov som ako sa volalo, bolo poluslatkvo (btw. ked som sa spytav ci maju len suchie vina tak chlapik sa len usmiav ze vobec netusi o com rozpravam :lol:) a bolo velmo dobrvo, naozaj skoda ze nebolo chladenvo inac by stade ani nesov dalej a este by som si dav repete.
Obrázok používateľa
Hosenpfeffer
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Milco » 24 Jan 2009, 00:40

[quote="GreenSmith"]Najlepsie bolo ked tam na tom mieste kde je forrest bola pred cca 15 rokmi (ak nie aj viacej ) cukraren :)) mali dobry sladoled kelko si spominam :D[/quote]
==========================================
Pravda cukraren, neviem ako sa ten majitel volav a ako zakoncil, ale mal dobry sladoled a este lepsiu kavu - ja som tam sedaval dost - no lem tedy to bolo nejak "studene" - teraz vydim tie obrazke a vyzera my ovela "teplejsie" - lem ma interesuje ako mamicke zazeraju ked tam niekto v nedelu rano sedi - zazeraju?
Obrázok používateľa
Milco
Member
Member

Založený: 24 Jan 2009, 10:00

Odoslaťod Milco » 24 Jan 2009, 00:46

[quote="KorisnickoIme"]co ste navalili na tem kafe??? menate mudrejsiu robotu ... skroz je na meste ... lem eshte kebi petrovskie sponzorushe tam ishli bolo bi OK ...[/quote]
===============================
a na tie sponzorushe mate penize? Vyzera ze tato ekonomicka kryza za Vas neznaci nist? Ked sa jedna o muzike a tomu co vyhravav tam, ze vraj bolo strasne - ja mam spravu ze v Petrovci je popularni "Boban"!!!!

a vraj aj ten nejaky zidovsky kostol je inace 'cool" - pravda?
Obrázok používateľa
Milco
Member
Member

Založený: 24 Jan 2009, 10:00

Odoslaťod ita » 01 Feb 2009, 14:27

vraj aj ten nejaky zidovsky kostol je inace 'cool" - pravda?[/quote]

A kde jesto zidovsky kostol v Petrovci? Jara ty o tom nieco vies?

Milko moj, ty si si vsetko pomiesal, ci zabudol. cukrazda bola Isova, ako si mohol zabudnut meno nasho "sladoledara" :lol: , syn sa mu menuval Samet, ani na neho si nepametas, a naozaj si tam chodieval... :roll:
Obrázok používateľa
ita
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Sine » 01 Feb 2009, 16:12

Tak ja sa nepamatam ze bola dozadu 34-40 rokov synagoga v Petrovci, mozno bola pasivna , o tom som nevedel , ale zapocul som ze v Kosovskej ulici je nejaky pokus o zalozenie synagogy, na akej je to urovni a kto za tim stoji neviem.
Obrázok používateľa
Sine
Senior Member
Senior Member

Založený: 07 Jan 2006, 10:00

Odoslaťod panon » 02 Feb 2009, 09:52

ita napísal:vraj aj ten nejaky zidovsky kostol je inace 'cool" - pravda?

A kde jesto zidovsky kostol v Petrovci? Jara ty o tom nieco vies?

Milko moj, ty si si vsetko pomiesal, ci zabudol. cukrazda bola Isova, ako si mohol zabudnut meno nasho "sladoledara" :lol: , syn sa mu menuval Samet, ani na neho si nepametas, a naozaj si tam chodieval... :roll:[/quote]

Zidovsky kostol bol na ulici Jana Labata,na mieste kde je postaveny Durgalov a Tordajov a asi aj ucitelov Majerov dom.Tam bol kostol ,nejaka fara a hadam aj zahrada.Zburany bol po druhej sv. vojne.
Obrázok používateľa
panon
Member
Member

Založený: 06 Jún 2007, 09:00

Odoslaťod ita » 02 Feb 2009, 14:49

Zidovsky kostol bol na ulici Jana Labata,na mieste kde je postaveny Durgalov a Tordajov a asi aj ucitelov Majerov dom.Tam bol kostol ,nejaka fara a hadam aj zahrada.Zburany bol po druhej sv. vojne.[/quote]

Panon, mala korekcia :) Kedze som ja z Jana Labatha ulici, tak mam to preverene, ze zidovsky kostol stal tam kde je dnes Tordajov-tetin Cusovej dom! Tuna kde sa Durgalovi bol dom dedinskeho rabina-nie velky domcek to vraj bol, a na mieste kde sa dnes Majerovy, stal starych Majerov dom, ze sa tak aj vravelo, ze ktory Majera, ten co byva pri zidovskom kostole! :)
Inac zaujimava tema by bola o tych Zidoch v Petrovci, neviem ci to niekto aj nieco by mohol pisomne preverit a zverejnit....ale o tom by mohla viacej istotne Jara povedat! : :wink:

Ale mna len zaujalo, ze kde by DNES, mohol byt, a ci vobec existuje v Petrovci zidovsky kostol, co Milko spominal?!
Obrázok používateľa
ita
Senior Member
Senior Member

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vychádzke (Izlasci)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

Meniny

Dnes má meniny: Olivera, Oliver
Zajtra: Adriana
Napozajtra: Ladislav(a)

Pranostiky

Pre dnešný deň nieto záznam.

Facebook

©2004-2017 Petrovec.com | www.petrovec.com | admin@petrovec.com