Facebook

Login

Najnovšie na fórume

Naj kaviareň v Petrovci a okolí

Co sa stava vecer v dedine

Re: Naj kaviareň v Petrovci a okolí

Odoslaťod panon » 03 Feb 2009, 13:17

ita napísal:Zidovsky kostol bol na ulici Jana Labata,na mieste kde je postaveny Durgalov a Tordajov a asi aj ucitelov Majerov dom.Tam bol kostol ,nejaka fara a hadam aj zahrada.Zburany bol po druhej sv. vojne.

Panon, mala korekcia :) Kedze som ja z Jana Labatha ulici, tak mam to preverene, ze zidovsky kostol stal tam kde je dnes Tordajov-tetin Cusovej dom! Tuna kde sa Durgalovi bol dom dedinskeho rabina-nie velky domcek to vraj bol, a na mieste kde sa dnes Majerovy, stal starych Majerov dom, ze sa tak aj vravelo, ze ktory Majera, ten co byva pri zidovskom kostole! :)
Inac zaujimava tema by bola o tych Zidoch v Petrovci, neviem ci to niekto aj nieco by mohol pisomne preverit a zverejnit....ale o tom by mohla viacej istotne Jara povedat! : :wink:

Ale mna len zaujalo, ze kde by DNES, mohol byt, a ci vobec existuje v Petrovci zidovsky kostol, co Milko spominal?![/quote]

Tak predsa som este dobre aj trafil miesto zidovskeho kostola,no v dnesnej dobe neviem ci niekde funguje nejaka zidovska spolocnost a ani ci sa niekde stretavaju....asi nie.
Obrázok používateľa
panon
Member
Member

Založený: 06 Jún 2007, 09:00

Odoslaťod mladen » 03 Feb 2009, 23:33

Už ak je reč o tej " našej " petrovskej sinagogi, nema niekto obrazok? Lebo generacie poza jej vzburania, nevieme ako ona vyzerala. Tak ak niekto ma obrazok nech ho zverejni, ak je to niečim nie zakazane.
Obrázok používateľa
mladen
Newbie
Newbie

Založený: 23 Apr 2008, 09:00

Odoslaťod mladen » 03 Feb 2009, 23:34

Už ak je reč o tej " našej " petrovskej sinagogi, nema niekto obrazok? Lebo generacie poza jej vzburania, nevieme ako ona vyzerala. Tak ak niekto ma obrazok nech ho zverejni, ak je to niečim nie zakazane.
Obrázok používateľa
mladen
Newbie
Newbie

Založený: 23 Apr 2008, 09:00

Odoslaťod maja » 04 Feb 2009, 07:20

Najprv, neviem nič o žiadnom židovskom kostole v Petrovci, iba chcem pripomenúť, že nevypadá pekne, že sa sinaoga našla v topicu o naj - kaviarni 8O
Ako sa také odbočenie mohlo stať?
Veľký pozdrav Jare!
I v našom prostredí Židia prešli cez opravdivú pohromu, i u nás je židovský kostolík o ktorom sa len máličko vie.
Čo je to - ešte vždy tabu téma?
Jara, prosím Ťa, ak niečo viac vieš o tom - porozprávaj nám. Zasielam Ti veľký pozdrav!
Obrázok používateľa
maja
Senior Member
Senior Member

Založený: 23 Mar 2007, 09:00

Odoslaťod maja » 04 Feb 2009, 07:27

A prosím admina - ak to môže a chce urobiť - aby otvoril novú stranu s temou sinagogy v Petrovci - aby to viac nestalo pod najkaviarňou.
Naozaj to nevypadá pekne.
Obrázok používateľa
maja
Senior Member
Senior Member

Založený: 23 Mar 2007, 09:00

Odoslaťod Hosenpfeffer » 06 Feb 2009, 19:44

Milco napísal:lem ma interesuje ako mamicke zazeraju ked tam niekto v nedelu rano sedi - zazeraju?
No v nedelu rano tam nikto nesedi lebo v nedelu rano je to zatvorenvo.
Obrázok používateľa
Hosenpfeffer
Senior Member
Senior Member

Založený: 13 Aug 2006, 09:00

Odoslaťod Jara » 10 Feb 2009, 19:01

Mne osobne nezavadzia, ze sa synagoga spomenula pod naj-kaviarnov. Fotku nemam, ale ked nadem udaje, otvorim temu. Aj ak som ja len taka polozidovka :) bez vierovyznania.
Obrázok používateľa
Jara
Senior Member
Senior Member

Založený: 17 Júl 2005, 09:00

Predchádzajúca

Naspäť na Vychádzke (Izlasci)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Meniny

Dnes má meniny: Olivera, Oliver
Zajtra: Adriana
Napozajtra: Ladislav(a)

Pranostiky

Pre dnešný deň nieto záznam.

Facebook

©2004-2017 Petrovec.com | www.petrovec.com | admin@petrovec.com