Facebook

Login

Najnovšie na fórume

A co si (niektory) Slovaci myslia o nas?

Rôzne zaujímavosti

Re: A co si (niektory) Slovaci myslia o nas?

Odoslaťod Rodney » 26 Okt 2007, 10:38

Stubby napísal:Rodney,
ja to napíšem po lopate. Nie je to tak ani dávno. Keď som prišiel autom z Münchenu do Bratislavi, zaparkoval auto, vo vetšine prípadov sa okoloidúci zastavili a kúkali na auto ako keď by som bol skutočne mimozemšťan z Marsu. Potom pár krokov ďalej vidím 15 metrovú frontu ĺudí biedne a nemoderne oblečený,ktorý ako nejaký opičáci poslušne čakajú či sa im náhodov podarí kúpiť nejaký banán.
O krok ďalej sa ma zase už nejaký pýtal či nemám pre neho nejakú marku.Myslím si že ďalej nemusím pokračovať.....
Keď by som tieto skutočné príbehy v novinách zverejnil a Slováci mali možnosť si to prečítať, aká by asi bola ich reakcia?

Ale veď ja to nepopieram ani nevravím že to čo písala je absolútna pravda. A toto čo píšeš myslím väčšina na Slovensku nema problém priznať že to tak bolo.
Obrázok
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member

Založený: 12 Jan 2006, 10:00

Odoslaťod kermit » 26 Okt 2007, 10:41

Rodney napísal:No podľa mňa má to v článku velmo jasne napísanvo. Primitivizmus spája so sliepkami a traktormi ale podobnosť s Ruskom vidí práve v tom že Belehrade je na rozdiel od iných častí bohatý.

To akoze bratislava je v porovnani z sk dedinami ina? Nepovedal by som ze miesta ktore navstivila javia az taky rozdiel ze ich prirovnanie s ruskom je najadekvatnejsie... obzvlast ked na zaklade jej analyzy nasho prizvuku predpokladam ze v rusku ani nikdy nebola ...

a spajat primitivizmus so sliepkami a traktoroch ... na dedinach? 8O ved slovenski polnohospodari mozu o takej technike castokrat iba snivat... v com je to primitivne ... mne je to normalne.
K e r m i t t h e f r o G
------------------------------
Obrázok používateľa
kermit
Senior Member
Senior Member

Založený: 12 Apr 2005, 09:00

Odoslaťod Rodney » 26 Okt 2007, 10:48

kermit napísal:Ked je niekto studentom nepovazujem ho za dieta.

To je ale chyba kermit, lebo študent na strednej škole je ešte viac dieťa ako dospelý. Napadlo ma či tým že napísala že je študentka si si nemyslel že študuje na vysokej škole - slovom študent sa na slovensku označuje aj žiak na strednej.
kermit napísal:... si myslim ze je na mieste to pochvalit alebo skritizovat ... to ze sa to dotklo priamo ludi tam ... preco nie? ved je to o nich.
Ja to právo nikomu neberiem, ale tak ako to iní majú právo skritizuvať ja mám právo napísať že nevidím miesto pre takú - dovolím si napísať že pomaly už aj hystériu (súdiac podľa príspevku od "nie som odtialto" pod jej článkom). Už len čakám kedy mi voľakto zavolá z domu a spýta sa mi či nepoznám voľáku Natáliu Uhliarovú lebo tam šeci o nej rozprávajú. Pritom na Slovensku si jej blog všimov málokto a väčšinou je karma jej článkov okolo 5-ky. Kebyže to napíše uznávaný profesionálny dospelý novinár v oficiálnom článku tak nevravím...
Obrázok
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod kermit » 26 Okt 2007, 11:03

Rodney napísal:
kermit napísal:Ked je niekto studentom nepovazujem ho za dieta.

To je ale chyba kermit, lebo študent na strednej škole je ešte viac dieťa ako dospelý. Napadlo ma či tým že napísala že je študentka si si nemyslel že študuje na vysokej škole - slovom študent sa na slovensku označuje aj žiak na strednej.
kermit napísal:... si myslim ze je na mieste to pochvalit alebo skritizovat ... to ze sa to dotklo priamo ludi tam ... preco nie? ved je to o nich.
Ja to právo nikomu neberiem, ale tak ako to iní majú právo skritizuvať ja mám právo napísať že nevidím miesto pre takú - dovolím si napísať že pomaly už aj hystériu (súdiac podľa príspevku od "nie som odtialto" pod jej článkom). Už len čakám kedy mi voľakto zavolá z domu a spýta sa mi či nepoznám voľáku Natáliu Uhliarovú lebo tam šeci o nej rozprávajú. Pritom na Slovensku si jej blog všimov málokto a väčšinou je karma jej článkov okolo 5-ky. Kebyže to napíše uznávaný profesionálny dospelý novinár v oficiálnom článku tak nevravím...

Sak je svojpravna a bloguje na najuznavanejsom sk mediu? samozrejme suhlasim s tym co pises o diskutujucich a ich "hysterii" ale toto uz nemiesam, lebo to uz je o inej teme. Vyjadrit sa ku diskutujucim by bolo efektivnejsie teda skor tam.

Ja som sa vyjadril ku jej clanku a to mi staci. Myslim ze to je aj tema a nenacim ju rozsirovat. To ze ho povazujem za povrchny a zle vyvazeny som odvovodnil. Pozastavujem sa len nad tym, ze ludia hovoria ako clanok vystihuje zivot u nas. Neviem cim ... jej argumentami podla mna nie... skor si ludia do jej clanku vkladaju svoje postrehy a pocity (spravidla ine ako tie ktore autorka spomina.). Co si vsak do clanku vlozi clovek ktory nema so srbskom ziadne skusenosti? Nic, zapracuje fantazia a srbsko sa u nich stane "ruskou provinciou" kde sa pije vodka tancuje sa kazacok a co je viem co este :). A dalej som dal navod ako podobny clanok sa da napisat o vsetkom... a trvalo mi to cca 7 minut.

Samozrejme suhlasim nie som za to, aby sa teraz dvihala zbytocna hysteria.
K e r m i t t h e f r o G
------------------------------
Obrázok používateľa
kermit
Senior Member
Senior Member

Založený: 12 Apr 2005, 09:00

Odoslaťod Rodney » 26 Okt 2007, 11:09

kermit napísal:To akoze bratislava je v porovnani z sk dedinami ina? Nepovedal by som ze miesta ktore navstivila javia az taky rozdiel ze ich prirovnanie s ruskom je najadekvatnejsie...
Neviem kermit - v Moskve som nebov vôbec (takže len z počutia a čítania viem o tom že Moskva je jedno z najdrahších miest pričom mimo je veľká chudoba) a dávno ani v Belehrade. Len vravím že to čo napísala sama počujem od PETROVČANOV kerí tam žijú že tam je ten triedny rozdiel väčší. Ništ viac.
kermit napísal:a spajat primitivizmus so sliepkami a traktoroch ... na dedinach? 8O ved slovenski polnohospodari mozu o takej technike castokrat iba snivat... v com je to primitivne ... mne je to normalne.
Ale veď samozrejme, to som uviedov len preto lebo si napísav že kvôli tomu to porovnáva s Ruskom, tak som napísav že to neuvádza v súvislosti s Ruskom ale s primitivizmom. Skrátka súhlasím v tom s Tebou.
Ešte k tomu porovnávaniu so stavom v akom bolo Slovensko pred rokom 1989 - ona sa na to nepamätá lebo vtedy ešte možno ani nebola narodená. Napriek tomu píše že z rozprávania rodičov bolo Československo vtedy na rovnako "primitívnej" úrovni.
Ukončím to asi týmto aby bol úplne jasný môj názor:
Nesúhlasímú v úplnosti s jej článkom napriek tomu že zopár veci vystihla ale chápem že bol napísaný takým štýlom pretože je v takom veku a kvôli tomu sa necítim byť urazený lebo nepravda/invektíva, aj keby bola úmyselná, od nezrelého teenagera ma nemôže uraziť.
Obrázok
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod petrovcan » 26 Okt 2007, 11:17

Mna toto trochu urazilo. Ozaj a na Slovensku sa ako zije? Istotne lepsie, ale niekde sme tu, nie je to Zapad. Vozime lada, yugo... a co oni mercedesi? Asi sa viac nevrati do Petrovca...dufam...
Obrázok používateľa
petrovcan
Member
Member

Založený: 23 Jún 2007, 09:00

Odoslaťod Rodney » 26 Okt 2007, 11:22

saso napísal:stubby, ja neverim ze by si Slovaci a este menej Cesi, ktory boli pred druhou svetovou Svajciarskom vychodnej Europy, ktory vyrabali skodovky, a Batove topanky si dobrovolne zvolili komunizmus. Inak nepripada ti to divne, ze vsade kde Cervena armada "oslobodzovala" bol zvoleny komunizmus?
Nemáš čo veriť alebo neveriť. Pozri si výsledky volieb a zistíš že Stubby má pravdu. Dokonca aj to že aj napriek tomu (alebo práve preto) že Slováci boli vtedy (a možno aj dnes) zaostatejší a menej vzdelaní, tak Češi volili viac komunistov (a doteraz ich volia) ako Slováci.
Obrázok
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Rodney » 26 Okt 2007, 11:33

Jara napísal:... neciti rozdiel medzi humorom a urazkov (alebo to ta jej kamaratka z ineho Blogu).
Este len dodám že to je typi.cký problém pri písanom prejave že nám chýba veľa informácií kerie sa pri priamej komunikácii podávajú neverbálnyma prostriedkami, a práve preto vznikajú častejšie konflikty pri písanej komunikácii ako pri priamej.
Takže npr. príbeh s vodkou niekto môže pochopiť ako urážku a iný ako srandu a šeci môžeme len hádať ako to presne myslela kým to sama bližšie nevysvetlí. Keby povedala to istvo čo napísala a pritom by sme videli gestikuláciu jej tvára a rúk tak by sme oveľa presnejšie vedeli ako to myslí.
Obrázok
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod JohnyBravo » 26 Okt 2007, 11:35

Link na tem clanok mi vyhodi ze neexistujuci clanok, nemate ho volakto stiahnuty,?
Obrázok používateľa
JohnyBravo
Senior Member
Senior Member

Založený: 09 Júl 2005, 09:00

Odoslaťod Rodney » 26 Okt 2007, 11:43

JohnyBravo napísal:Link na tem clanok mi vyhodi ze neexistujuci clanok, nemate ho volakto stiahnuty,?
Fakt človeče. Vyzerá že ho stiahla. Pošlem Ti ho do SS.
Obrázok
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod JohnyBravo » 26 Okt 2007, 12:24

Rodney napísal:
JohnyBravo napísal:Link na tem clanok mi vyhodi ze neexistujuci clanok, nemate ho volakto stiahnuty,?
Fakt človeče. Vyzerá že ho stiahla. Pošlem Ti ho do SS.

Ď.
Obrázok používateľa
JohnyBravo
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod JohnyBravo » 26 Okt 2007, 13:02

No usmevný to článok od diskočajočky :lol:

offtopic k tomu alkoholu: nad alkoholom este nikto nevyhral, iba východniari remizovali.
Obrázok používateľa
JohnyBravo
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Bond » 26 Okt 2007, 13:03

petrovcan napísal:Asi sa viac nevrati do Petrovca...dufam...

ja dufam, ze sa ty v blizkej buducnosti odstahujes na severny pol.
Obrázok používateľa
Bond
Junior Member
Junior Member

Založený: 22 Aug 2005, 09:00

Odoslaťod Rodney » 26 Okt 2007, 13:06

JohnyBravo napísal:... diskočajočky

To bolo dobrvo - to som ešte nepočuv! :smeh1:
JohnyBravo napísal:offtopic k tomu alkoholu: nad alkoholom este nikto nevyhral, iba východniari remizovali.

:smeh2:
Obrázok
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod jano » 26 Okt 2007, 14:13

Ved dajte cely tem clanok sem (mozno aj s jej obrazkom), napiste skeryho datumu ho citujete a od koho a nebude poruseny copyright ;-)
Pouzijeme ho lem na vedeckie ucely ;-)
jano
Senior Member
Senior Member

Založený: 27 Sep 2005, 09:00

Odoslaťod martin » 26 Okt 2007, 15:11

sme.sk > blog.sme.sk > nataliauhlarova.blog.sme.sk > Nezaradené
Návšteva Srbska alebo...

Návšteva Srbska.. alebo.. účinkovanie v česko - slovenskom filme z 90-tych rokov... Krajina spomalená, zaostalá, jednoduchá...

Ako každý rok, tak aj tento boli žiaci nášho gymnázia na výmenný pobyt v Srbsku.. Nie že by som túžila vidieť Srbsko, ale bola to výborná zámienka nato, aby som nemusela ísť do školy, takže som bola aj ja. Prvé dojmy z môjho 4-dňového domova boli hrozné. Keď sme prekročili maďarsko - srbské hranice, ocitli sme sa v inom svete. V svete primitívne spomalenom, zaostalom a jednoduchom. Na každom dvore boli sliepky, ovce, traktory.. Po uliciach chodili prevažne bicykle alebo autá typu lada, yugo. Mala som pocit ako keby som bola v nejakom československom filme. Presne v takom, na ktorom mi rodičia radi ukazovali, aká bola doba, keď boli mladí. Cieľom našej cesty bol Báčsky Petrovec, dedina, ktorá má viac ako 8000 slovenských obyvateľov. Áno, slovenských. Majú dokonca aj slovenské gymnázium Jána Kollára, v ktorom sa učia všetko po slovensky. Ľudia tam na nás pozerali ako na nejakých mimozemšťanov. Keď sme sa na ulici rozprávali čistou slovenčinou bez ich ruského prízvuku, pristavovali nás, podávali nám ruky a básnili o tom, ako je na Slovensku dobre a ako veľmi by chceli ísť na Slovensko. Rodina Sýkorovcov, v ktorej som bývala, bola veľmi milá. Stále mali návštevu (susedov a spol.), s ktorými popíjali v kuchyni domáce. Keď sa fľaša vypila, išli na návštevu zasa oni k susedom. Pojem susedia tu však neopisuje ľudí z vedľajšieho domu! Pre Petrovčanov sú susedmi aj ľudia, ktorí bývajú desať domov od nich. Sýkorovci a aj ostatné rodiny, sú jednoduchí avšak temperamentní ľudia. Rôznych, hlavne finančných, problémov a starostí majú toľko, že slovenský Slovák by z toho už dávno infarktoval, no nezaťažujú sa nimi. Sú radi, že žijú svoj často neľahký život a tešia sa z každej maličkosti, ktorú im život prinesie. Neriešia, čo bude, užívajú si život plnými dúškami.. Srbskí Slováci a tiež aj samotní Srbi sú veľmi štedrí. Dali by vám aj to posledné, čo majú. Vráťme sa však k nášmu srbskému diskopríbehu.. Totalitné ceny, ktoré v Srbsku majú nám neuveriteľne vyhovovali. Veď, kde môžete dnes kúpiť veľké malborky za 45sk, liter najdrahšej vodky, ktorú majú v miestnom obchode za našich 90sk? Značkové oblečenie bolo pre ľudí z Petrovca asi také vzácne ako u nás, keď sa naň stáli rady v Tuzexe.. Všetko je tu také, aké bolo u nás pred 15timi rokmiNo, keď sme prišli do Belehradu, hlavného mesta, zasa sme sa ocitli v inom svete... Budovy poznačené nedávnou vojnou, tisíce ľudí oblečených do najdrahších svetových značiek, množstvo nákupných centier, drahých reštaurácií.. Všetko sa až príliš podobá na Rusko. V dedinách a malých mestách ľudia prežívajú zo dňa na deň zatiaľ čo hlavné mesto je mestom drahým, mestom luxusu, mestom miestnych milionárov...
Dni strávené v Srbsku boli síce jednoduché, ale krásne. Určite sa do Petrovca ešte vrátim. Občas je dobré na pár dní sa vytratiť z tohto uponáhľaného sveta plného stresu niekde, kde ľudia stres nepoznajú...
Natália Uhlárová, nedeľa 21. októbra 2007 11:46

o projekte | kontakt na denník SME | nastaviť ako homepage | pridať medzi obľúbené
© 1993-2007 Petit Press, a.s.
Prílohy
clanok_foto.JPG
clanok_foto.JPG (17.27 KiB) Zobrazená 13889 krát
Obrázok
Obrázok používateľa
martin
Member
Member

Založený: 20 Apr 2007, 09:00

Odoslaťod martin » 26 Okt 2007, 15:26

Hajde.
Srbsko. Báčsky Petrovec. 4 dni. V neznámej rodine. V neznámej krajine. Neznámej dedine. Neznámej škole. Neznámom prostredí. Na výmennom pobyte.

Bála som sa. Kam sa dostanem. Do akej rodiny. Ako to tam vydržím. Ako to bude vyzerať.

Tešila som sa. Bola som zvedavá. Kam sa dostanem. Do akej rodiny. Ako to tam bude vyzerať.

Cesta. Dlhá. Únavná. 9 a pol hodiny. Veď čo by ujo šofér neblúdil v Maďarsku asi hodinu.

Prvý šok z krajiny:

Iné. Úplne. Ako u nás. Všetko ošarpané. Špinavé. Všade samá rovina. Žiadne kopce. Hory. Dediny malé. Opustené. Špinavé. Ošarpané. Na každom dvore sliepky a traktor. Všade autá ako spred 20 rokov. Potraviny drahé a s obalmi ako s lidlu. Obchody takmer žiadne. Hrozné niečo.

Iné. Úplne. Ako u nás. Dediny s pekárňami na každej ulici. Obyvateľmi jazdiacich väčšinou na bicykloch. Obchody otvorené do deviatej/ pol desiatej.

Rodina. Super. Jedna z najlepších. Ako jediná som dostala vreckové, každý deň desiatu, na výlety stravu a raňajky, obedy a večere. Keď sme nestíhali, aj na aute nás odviezli.

"Sestra". Výborne sme si rozumeli. Veľmi podobná. Mne. Milina.

Škola. Školský systém. Úplne iné ako u nás. Takmer vo všetkom. Neprezúvajú sa. Cez prestávky môžu chodiť domov alebo fajčiť pred školou. Nosia so sebou veľkú triednu knihu kam chcú. Učia sa naše učivo zo ZŠ a to sú gymnázium. V bufete kreslá, televízor a asi 20 druhov pečiva a mliečnych výrobkov. A vyučovanie začína už o pol ôsmej.

Všetko iné.

Hneď ako sme išli domov od školy sme havarovali. Do auta za nami. Krásny začiatok.

Prvá večera: plnená paprika a zemiakové piré. So sendvičom. Ďalšia večera: rezeň s ich klobásou a s paprikovým šalátom. A so sendvičom. Ďalší deň: Pizza s ich klobásou a paprikovým šalátom. A so sendvičom. A posledný deň: Rezne s klobásou, opekané zemiaky, ryža, paprikový šalát a k tomu sendviče.

No a domov mi zabalili ich klobásu. A na cestu sendvič. :D

Na výlete v Belehrade sme jazdili v protismere, zmokli sme a nič nekúpili, lebo tam nič nemali.

Do kláštorov sa nám nechcelo ísť, lebo pršalo a bola fest veľká zima.

U Čepsiho. Tam ste nás zastihli najčastejšie. S čokoládou. Za 55 dinárov. :)

Prehliadka Petrovca. Starosta obce nás (po slovensky) privítal na obecnom úrade. A pozval na občerstvenie. Matica slovenská. Slovenská knižnica. Výstava petrovských žien. Evanjelický kostol. No a škola samozrejme.

Lúčenie. Profesorka hovorila, že sme boli prvá skupina ktorá neplakala. No neviem čím to bude... :(

A cesta späť. Rýchla. Len 8 hodín. V noci. Cez Maďarsko po diaľnici. A šťastný návrat home.

Viem. Celé som to opísala nejak pesimisticky. Ale celé mi to tak pripadalo. Všetkým.

Ale bolo fajn. :D

Paula Trebatická., pondelok 15. októbra 2007 21:35

o projekte | kontakt na denník SME | nastaviť ako homepage | pridať medzi obľúbené
© 1993-2007 Petit Press, a.s.
Prílohy
IM000761_res_res_res.jpg
Pekáreň. Na každom rohu boli. A to mňam pečivo. Hmmm. :)
IM000761_res_res_res.jpg (19.82 KiB) Zobrazená 13864 krát
IM000759_res_res_res.jpg
Akože vôbec sme nešli do protismeru a nezablokovali celú dopravu. Nieee. :D
IM000759_res_res_res.jpg (18.86 KiB) Zobrazená 13864 krát
IM000758_res_res_res.jpg
Obyvateľ Belehradu. :)
IM000758_res_res_res.jpg (26.18 KiB) Zobrazená 13864 krát
IM000754_res_res_res.jpg
IM000754_res_res_res.jpg (14.8 KiB) Zobrazená 13864 krát
IM000745_res_res_res.jpg
Ďalšie lietadlo do zbierky.;)
IM000745_res_res_res.jpg (27.48 KiB) Zobrazená 13864 krát
IM000740_res_res_res.jpg
Ja, Barbarka, Filip a Natálka. Takto vyzerala naša prehliadka múzea. :)
IM000740_res_res_res.jpg (18.6 KiB) Zobrazená 13864 krát
IM000737_res_res_res.jpg
Múzeum letectva v Belehrade.
IM000737_res_res_res.jpg (24.24 KiB) Zobrazená 13864 krát
IM000718_res_res_res.jpg
Čepsi. Náš "druhý domov." :D
IM000718_res_res_res.jpg (23.23 KiB) Zobrazená 13864 krát
IM000688_res_res_res.jpg
Všetci tam chodia na bicykloch. Aj do školy. :)
IM000688_res_res_res.jpg (32.19 KiB) Zobrazená 13864 krát
IM000685_res_res_res.jpg
Slovenské gymnázium Jána Kollára v Báčšskom Petrovci.
IM000685_res_res_res.jpg (31.32 KiB) Zobrazená 13864 krát
Obrázok
Obrázok používateľa
martin
Member
Member

Odoslaťod martin » 26 Okt 2007, 15:33

pokracovanie obrazkov
Naposledy upravil martin dňa 26 Okt 2007, 17:14, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok
Obrázok používateľa
martin
Member
Member

Odoslaťod Jara » 26 Okt 2007, 17:09

Mozno, ak to autorka strhla s Blogu, nebolo treba clanky polozit sem. A zvlast nie fotky, kde su petrovcania. Mozno sqa im to nebude pacit?
Aj ja si myslim, ze 16 rokov je este dieta. Aj ja som 16_rocna v pisomkach popisala kadeco, bola som na to hrda a teraz ked to citam, spytujem sa, ako mi profesori mohli dat dobre znamky a neposlali ma k psychologovi (alebo aj na psychiatriu?!) Citila som sa dospela a dospeli sa mi zdali nerozumni...

No ale s toho sa vyvynula silna diskusia, vydela som ako Kermit dobre pise (neviem, co ti je zamestnanie, Kermit, ale by si mohol naozaj pisat, myslim to vazne,) podiskutovali sme aj o pilityckych temach ako je komunizmus po druhej svetovej vojne...Zistili sme, ze Nemecko je vyvynutejsie ako Francuzsko...Nalakala som sa, ako dopadne moja cesta z Rakuska do Srbska autobusom...A kolko , preboha , bude trvat? A
kermit Napísal:
Ceny cigariet a vodky
Ale veď to je fakt že sa lacnejšie.

Toto len potvrdzuje, ze fajcit prestanem, len po navrate do Francuzska, kde cigarety stoja 5 euros 30 cts. ( V Nemecku sa smie fajcit vsade a rovnake cigarety stoja 3 eura 70 cts, aspon pred dvoma mesiacmi - Francuszko dba viac o zdravie ludi ako Nemecko :wink: ) Ceny alkoholu ma netrapia, to nepouzivam, aj ak nedam na to ruku, ze si v Petrovci nevypijem trochu vina, zvalst ak bude sriemske :wink: Mam na ten Sriem pekne spomienky.
Inac, aj na Slovensko z mojich 16 - 17 rokov, mam len krasne spomienky, a ked si dobre rozmyslim, v tom case (ked som mala 16 rokov ) by som napisala o rozdieloch medzi SFRJ a CSSR to co to dievca napisalo o dnesnom Srbsku.
Obrázok používateľa
Jara
Senior Member
Senior Member

Založený: 17 Júl 2005, 09:00

Odoslaťod martin » 26 Okt 2007, 17:16

no obrazky petrovcanov som vyhodil. co sa tyka clankov, boli stiahnute lebo boli velke problemy okolo nich, a tu su kopie lebo si ludia pytali aby mohli pozriet.
Obrázok
Obrázok používateľa
martin
Member
Member

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Zaujímavosti

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Meniny

Dnes má meniny: Svorad
Zajtra: Kamila
Napozajtra: Dušana

Pranostiky

Ženci do poľa, včely z poľa.

Facebook

©2004-2017 Petrovec.com | www.petrovec.com | admin@petrovec.com