Facebook

Login

Najnovšie na fórume

A co si (niektory) Slovaci myslia o nas?

Rôzne zaujímavosti

Re: A co si (niektory) Slovaci myslia o nas?

Odoslaťod IvanSk » 28 Nov 2007, 18:16

Aj ja súhlasím neprišiel som politizovať do tohto fóra.
Obrázok používateľa
IvanSk
Junior Member
Junior Member

Založený: 26 Nov 2007, 10:00

Odoslaťod miki007 » 29 Nov 2007, 16:45

A ja na oživenie - sa pokúsim prekrútiť otázku tejto témy. Otázka znie:
Čo si myslia Srbskí Slováci o nás Slovákoch zo Slovenska? Mňa by to véééééééééľmi zaujímalo. Nech vieme, na čom sme. :wink:
Obrázok používateľa
miki007
Junior Member
Junior Member

Založený: 27 Nov 2007, 10:00

Odoslaťod samo » 29 Nov 2007, 17:24

Ahoj myšiak,James Bond.
Zdravim ťa z ďelekeho Srbska.Ako sa ti dari?
Chcel by som sa ťa opýtat,keďže som nerozumel horeuvedenej otazke .
Myslel si ,že čo si myslia srbský Slovaci o slovenských Slovakoch,alebo si myslel ,že čo si myslia Slovaci zo Srbska o Slovakoch zo Slovenska?
Fakt som ti nerozumel.007 vopred ti ďakujem za odpoveď.
samo
Senior Member
Senior Member

Založený: 11 Mar 2006, 10:00

Odoslaťod Sedliak » 29 Nov 2007, 18:48

Stravil som urcity si cas aj vo vecich mestach aj v dedinach na SR. Nechcem generalizuvat ale mne osobne 70-80% ludi co som tam spoznal lezie na nervi, z viacerich dvovodov.
Ako prve co som si vsimol ze sa strasne az neuveritalne zeniete za korunami, co viac poviedat ked si 15-16 rocne deti platia najomne rodicom ze bivaju u nich.A zistil som ze to nie je vinimka.
Dobra cast vas sa snazi podobat americkym cernochom...obliekanim, hovorom, a vseobecne spravanim. To taktiez nemusim.
Na TV z 10-20 programov co som mal slovencinu som pocul iba na 2-3..
ostatne boli ceske,nemecke,anglicke.....ale aj na niektorych slovenskych napr. markiza,joj-ka je uplne normalna vec ze sa dava americky film dabovany po cesky....to mi je tak trochu na hambu.Zauima ma kedy naposledy TV Prima pustila neaky americky film dabovany po slovensky.
A su tu aj ine veci pre ktore sa mi z pozicii Slovaka zo Srbska zda, ze sa cechom (poviem to na rovinu :lol: ) strkate do zadku.
A asi tak najviac mi bolo smiesne ked mne niekto kto pouziva normalne vo svojom hovore slova: gdo,jako,ne,neni...a o zmekcovani nech ani nerozpravam, povie ze moja slovencina je smiesna alebo nespravna.
Ale dostal som aj kompliment ze rozpravam ako sedliak :D 8)
....asi na zaciatok staci :wink:
Obrázok používateľa
Sedliak
Member
Member

Založený: 04 Nov 2007, 09:00

Odoslaťod IvanSk » 29 Nov 2007, 19:07

To čo si postrehol sedliak je dosť veľká pravda ale nie všetci fičíme na mariške, nosíme šilty na bok a nohavice o 5 čísel väčšie. Keď je niekto truľo tak je truľo a to že ti nadávali do sedliakov, z toho si nič nerob niektorí mešťania si o sebe veľa namýšľajú. Občas sa to stane aj mne hoci som tiež z mesta. Myslíš že to vadí len tebe? Určite niesi sám!! :!: JA som síce zo SLovenska ale vadí mi to tiež. A s tými českými filmami si tiež trafil klinec po hlavičke. Niekedy je síce dobre si občas pozrieť niečo české aby človek nestratil kontakt. Inak radšej budem sedliak ako debil z mesta. :D
Obrázok používateľa
IvanSk
Junior Member
Junior Member

Založený: 26 Nov 2007, 10:00

Odoslaťod melmak » 29 Nov 2007, 19:29

Zdravim ludkovia.

Ako prve co som si vsimol ze sa strasne az neuveritalne zeniete za korunami

Sedliak - ukaz mi ako zit zo vzduchu,bez urazky ok?

Dobra cast vas sa snazi podobat americkym cernochom...obliekanim, hovorom, a vseobecne spravanim. To taktiez nemusim.

Nova moda,vola sa to ze HIP HOP,nepaci sa to ani mne,ked vidim jak mlada baba s bombardakmi zameta chodnik,opakuju po USA jak papagaji,toť dnešna mladež

Na TV z 10-20 programov co som mal slovencinu som pocul iba na 2-3

Vyhovorka televizii je,ze sa im neoplati dabovat filmy do slovenciny,ze je maly trh.U komercnych to este pochopim-penáze,ale u verejnopravnej to uz nie.

A asi tak najviac mi bolo smiesne ked mne niekto kto pouziva normalne vo svojom hovore slova: gdo,jako,ne,neni...a o zmekcovani nech ani nerozpravam, povie ze moja slovencina je smiesna alebo nespravna.
Ale dostal som aj kompliment ze rozpravam ako sedliak Very Happy Cool
....asi na zaciatok stac

Bol si v Bratislave,ze?V Bratislave,je kazdy na vychod od nej sedlák.Hlavne ze nebyt sedlákov,tak je v Blave 15%Slovakov,a zbytok Madarov,Ciganov,Zidov,Nemcov a tak dalej.
Laughing
Obrázok používateľa
melmak
Member
Member

Založený: 25 Nov 2007, 10:00

Odoslaťod Sedliak » 29 Nov 2007, 20:15

Ale poviem vam ze vam zavidim ake mate pekne zeny :D a aj "laksie" :lol:
Aspon z vonku a v nutri to komentovat nebudem to viete aj sami.
A mate krajsiu vlajku a himnu od nas :roll:
.....to len tolko aby ste si nemysleli ze som sa tam zle citil.
Obrázok používateľa
Sedliak
Member
Member

Odoslaťod andrej » 29 Nov 2007, 20:47

Sedliak,
posle 14 stran de sa pisalo o tom ze nemoz generalizuvat, ti generalizujes.
Neviem potom co sa ti rozlisujes od tej pani.
Obrázok používateľa
andrej
Site Admin
Site Admin

Založený: 22 Máj 2004, 09:00

Odoslaťod miki007 » 29 Nov 2007, 21:56

samo napísal:Ahoj myšiak,James Bond.
Chcel by som sa ťa opýtat,keďže som nerozumel horeuvedenej otazke .
Myslel si ,že čo si myslia srbský Slovaci o slovenských Slovakoch,alebo si myslel ,že čo si myslia Slovaci zo Srbska o Slovakoch zo Slovenska?
Fakt som ti nerozumel.007 vopred ti ďakujem za odpoveď.

Ej, Samko, si Ty ale figliar. :wink: Ale debata sa už rozbehla, takže jasné že by som chcel vedieť, aký názor máte Vy, Slováci v Srbsku o nás, Slovákoch na Slovensku.
Obrázok používateľa
miki007
Junior Member
Junior Member

Odoslaťod miki007 » 29 Nov 2007, 22:26

Ahoj Sedliak, vidím že so Slovenskom máš svoje skúsenosti a musím priznať, že máš veľmi dobrý postreh, lebo si to dobre vystihol. Len sa mi nevidí ten príklad, že deti platia vlastným rodičom za ubytovanie. To som ešte doteraz nepočul. Z čoho? Azda chodia do roboty? Tomu nerozumiem. Možno to funguje tak, že v pondelok dá otec synovi vreckové - 300 korún a v piatok mu povie: hej kámo navaľ dve stovky za nájomné! Tak by to mohlo fungovať. :wink: S filmami je to presne tak ako hovoríš, veľmi veľa ich je dabovaných po česky, ale mne osobne to nevadí, lebo češtine rozumiem na 120% :lol: Horšie to je, keď som bol u známych na Morave a v Českej televízii dávali Slovenský seriál nadabovaný po česky. 8O Im Slovenčina im asi veľmi nevonia, radšej majú všetko svoje. A či sa im strkáme do zadku? Neviem, skôr je to také kamarátske súperenie a aj spolupráca naraz. 70 rokov sme boli spoločný štát a vždy sme si navzájom vyčítali, kto na koho robí. Či oni na nás, alebo my na nich. Keď sme sa v r. 1993 rozdelili, tak nám Česi predpovedali, že do piatich rokov skrachujeme, že nie sme schopní samostatne existovať. A sme tu. Keď v ČR vyjde nejaký "veľmi dobrý" zákon, s kamarátom sa smejeme, že počkaj tri mesiace a bude aj u nás taký. A väčšinou sa namýlime. My sme zas na Slovensku urobili niektoré reformy a teraz ich robia už aj Česi. Takže asi tak.
A čo sa týka toho, že Ti povedali že rozprávaš ako sedliak, z toho si nič nerob. Mne stále každý hovorí že nielen tak rozprávam (bo mam vychodňarsky dialekt), ale tak aj vyzerám - jak gadžo :lol: (vo vychodniarskom dialekte = sedliak) Zatiaľ čau.
Obrázok používateľa
miki007
Junior Member
Junior Member

Odoslaťod miki007 » 29 Nov 2007, 23:04

samo napísal:Ahoj myšiak,James Bond.

Ďakujem za pozdrav, z blízkeho Srbska. Ako sa mi darí? Vďaka za opýtanie. Dá sa to vydržať.
Obrázok používateľa
miki007
Junior Member
Junior Member

Odoslaťod Sedliak » 30 Nov 2007, 00:05

pre Admina: ja som v svojom poste ihned na zaciatku napisal ze nechcem generalizuvat,cize to je moj dojem a neznamena ze je to tak aj ze su vsetci taky.Pozornejsie si na druhom precitaj.
pre mikiho: o najomnom som sa presvedcil v zopartich rodinach kde 16 rocne deti po skole este chodia do prace alebo na brigadu a tvrdili mi ze je to tam celkom normalne.... ja som len 8O
Obrázok používateľa
Sedliak
Member
Member

Odoslaťod Hosenpfeffer » 30 Nov 2007, 08:28

Sedliak, toto je dobrá hlúposť že deti platia svojim rodičom za nájom. To de si bov, vo voľákej cigánskej osade? :lol: Práve opak je pravdou že rodičia až príliš pomáhajú svojim deťom ako npr. na západe, podobne ako u nás a potom niekerí majú problém keď sa majú osamostatniť. Npr. veľa ľudí bedáka a nadáva ako je strašne zle a malie platy (mne na Slovákoch toto najviac vadí, neuvedomujú si čo to je naozaj žiť v biede), ale keď sa voľakoho spýtam skede mu peniaze na byt či auto tak povie že rodičia mu pridali.

Hip hop je populárny aj v Srbsku. Nije ništ výnimočnvo stretnúť takych mladých ľudí aj v Novom Sade. Ale keď si spojím tieto dve veci čo si napísav tak sa mi naozaj zdá že si bývav asi v Košiciach na Luníku IX lebo tam je to správne americké ghetto. :lol:

Neviem čo je hanba na tom že ľudia sú ochotní pozerať TV aj v iných jazykoch a že rozumejú aj iným jazykom. Súhlasím tu so Slovákmi čo napísali že je to vec komerčnej TV v akom jazyku bude vysielať a je naozaj úplne normálne že sa vyberú cestou menšieho odporu a preberú film ktorý je dabovaný v Češtine keďže vedia že mu Slováci budú rozumieť, ale tá verejnoprávna STV by sa naozaj mohla snažiť čo najviac vecí keď nie dabovať tak aspoň titulkovať do Slovenčiny. Podľa mňa je skôr hanbou že v npr. v Srbsku nikto nikdy nerozumel po Slovinski a zosmiešňovali Slovincov. My v Srbsku máme sice 100 kanálov v Srbčine ale aký osoh z nich keď 95% z nich púšťajú len narodne pesme, špánske serije, filmi snímenie kamerou v kine s otrasnou kvalitou obrazu a zvuku a kreslenie filmi dabuvanie absolútnymi amatérmi.

S tými Čechmi je to rôzne. Sú všeobecne dva typy ľudí, ilustrujem to na hokeji: takí kerí ich berú ako bratský národ a keď ktokoľvek hrá s Českom, okrem pravdaže Slovákov, tak fandia Čechom a iní ktorí zase Čechov strašne nemajú rád a vždy fandia komukoľvek len nie im. Podľa mňa nieje nič zlé na tom keď niekto má rád aj iný ako svoj národ. Okrem toho Slováci a Češi žili dlho spolum, majú veľmi podobnú kultúru. Teraz sú Slovensko a Česko susedné krajiny a čo je na tom zle keď má niekto zo susedom dobrý vzťah? Je to lepšie ako keď voľakto so susedom vedie vojnu. Bodaj by Slovensko malo také vzťahy so všetkými susedmi ako s Českom.

Bez urážky, ale Ty mi pripomínaš asi 50% ľudí od nás dov kerí otvorene pohŕdajú krajinou do kerej prišli a namiesto toho aby sa snažili prispôsobiť, tak sa snažia naučiť domácich rozprávať po Petrovski, zmeniť ich zvyky, sú drzí a podobne. Potom keď prídu do Petrovca tak šade rozprávajú ako nás Slováci nemajú radi. Áno, takých skutočne radi nemajú. Nečuduj sa a nesťažuj sa, že Ťa označili za sedláka, lebo to možno nebolo kvôli prízvuku ale kvôli tónu a spôsobu akým sa s nimi rozprávaš a akým si písav aj tu. Nevravím že sa misíš automaticky Ty zmeniť aby si splynuv s prostredím, v pohode si môžeš nechať svoje zvyky a názory, ale keď sa niekam presťahuješ tak musíš minimálne rešpektovať prostredie a domácich ľudí.
Obrázok používateľa
Hosenpfeffer
Senior Member
Senior Member

Založený: 13 Aug 2006, 09:00

Odoslaťod gigule » 08 Sep 2008, 15:37

ajde možno niekoho bude zaujimať....

http://www.slovacivosvete.sk/565/madars ... stopis.php
Maat
"mudrost se sastoji u tome da se čovek drži podalje o budala(...)"
Obrázok používateľa
gigule
Senior Member
Senior Member

Založený: 14 Nov 2005, 10:00

Odoslaťod jaxa » 08 Sep 2008, 22:47

Sedliak napísal:Stravil som urcity si cas aj vo vecich mestach aj v dedinach na SR. Nechcem generalizuvat ale mne osobne 70-80% ludi co som tam spoznal lezie na nervi, z viacerich dvovodov.
Ako prve co som si vsimol ze sa strasne az neuveritalne zeniete za korunami, co viac poviedat ked si 15-16 rocne deti platia najomne rodicom ze bivaju u nich.A zistil som ze to nie je vinimka.
Na TV z 10-20 programov co som mal slovencinu som pocul iba na 2-3..
ostatne boli ceske,nemecke,anglicke.....ale aj na niektorych slovenskych napr. markiza,joj-ka je uplne normalna vec ze sa dava americky film dabovany po cesky....to mi je tak trochu na hambu.Zauima ma kedy naposledy TV Prima pustila neaky americky film dabovany po slovensky.
A su tu aj ine veci pre ktore sa mi z pozicii Slovaka zo Srbska zda, ze sa cechom (poviem to na rovinu :lol: ) strkate do zadku.
Ale dostal som aj kompliment ze rozpravam ako sedliak :D 8)
....asi na zaciatok staci :wink:

Sedliak, práve som si prečítala tvoj príspevok. Ufff,ťažké čítanie... 8O
Pripojím sa k debate"z opačnej strany" Žijem na Slovensku od narodenia, Vojvodinu som navštívila veľakrát,takže môžem trochu porovnávať.

-70-80% ľudí ti šlo na nervy? To ozaj neviem v akej "komunite" si sa nachádzal.Ja myslím, že všade sú ľudia aj takí,aj takí.Dobrí,aj zlí...S niekým si rozumieme viac, s niekým menej.

-pachtenie za peniazmi: možno máš v niečom pravdu, doba je ťažká. Ale tá honba za peniazmi je nie po chuti všetkým.Je to skrátka nutnosť prežitia.Ked dnes mladí ľudia potrebujú asi 2 milióny na bývanie,potrebujú platiť účty,výdavky na deti, cestovanie a pod. , moc im z výplaty nezostane.
Takže je to skôr nutnosť ako dobrovoľnosť.

-platenie detí za nájom? To som ešte nepočula!!! Kde by tie decká zobrali peniaze? Dokonca podľa zákona deti do 25 rokov,ak nemajú zamestnanie,musia ich živiť rodičia.

- dabovanie programov: máš pravdu, my si to ani neuvedomujeme.Ešte za spoločnej republiky sa Slováci vždy učili lepšie češtinu ,ako naopak.
Ale má to aj svoje výhody.Naše deti sa od mala,od rozprávok učia cudzí jazyk. České deti majú problém niečo aj po slovensky prečítať a rozumejú veľmi málo. Kto je vo výhode?

-ako vysvetlíš to strkanie do zadku? Ja si to nemyslím, ani to vo svojom okolí nepozorujem!. Česi sú nám určite blízky.Veď sme vyrastali ako jedna krajina, mnoho rodín je zmiešaných. Ale inak sú to susedia,ako hociktorí,iní.

-nepoužívanie zmäkčovania: Ty si určite bol napr. v Trnave,kde sa ozaj hovorí "tvrdo". Alebo v Blave, nééé?
Inak, každý región má nejaké to nárečie. Ale takéto rozdiely nie sú len špecialitou Slovenska,ale aj iných krajín. Napr. Rakúsko, Taliansko a pod.
Ja sa tiež občas na vašej "slovenskej" stránke pozastavím nad nejakým slovom, ktorému nerozumiem , a to veru poznám veľmi veľa vašich slov, ktoré sú "originálne", no nie slovenské.
Ale nerobím z toho tragédiu. Beriem to tak, že som na vašich stránkach hosť, tak sa prispôsobím. Skôr to považujem za milé :D
Obrázok používateľa
jaxa
Member
Member

Založený: 06 Feb 2008, 10:00

Odoslaťod gigule » 09 Sep 2008, 15:30

Zhodujem sa s tebou Jaxa... ľudia sa ľudia a sme všelijakí... dobrí, zlí, pekní, menej pekní... a čo-ti-ja-viem ...
Maat
"mudrost se sastoji u tome da se čovek drži podalje o budala(...)"
Obrázok používateľa
gigule
Senior Member
Senior Member

Založený: 14 Nov 2005, 10:00

Odoslaťod martin_kaluzak » 11 Dec 2008, 22:48

Dobrý deň všetkým diskutujúcim...

Túto stránku poznám už dlhší čas a prečítal som si aj niektoré, pre mňa zaujímavé témy v diskusnom fóre. Zaregistroval som sa až dnes. Prečo?

Prosím Vás, vojvodinskí Slováci o posúdenie jedného vydania magazínu "Stretnutia," Slovenského rozhlasu. Týka sa práve Vás, Slovákov na dolnej zemi a téma je rozšírená aj na život jedného Srba (futbalistu Marka Milinkoviča) na Slovensku. Využil som návštevu Slovákov z Padiny v Spišskej Novej Vsi a rozhodol som sa spracovať "slovensko - srbskú" tému relácie. Tá je prioritne chápaná ako magazín národností na Slovensku, ale vylúčené nie sú ani témy akú som si zvolil ja.

Nuž, tu je odkaz: http://www.rozhlas.sk/inetportal/2007/i ... tationID=4

...a bol by som vďačný za prípadnú spätnú väzbu od Slovákov z Vojvodiny. Ide o vydanie z 10. 12. 2008. Takže, napíšte mi prosím Váš názor na moju robotu.

Ďakujem a pozdravujem z Košíc. Martin Kalužák, Slovenský rozhlas Košice, Rádio Regina

PS. Najvhodnejšie sa mi zdalo hodiť svoj príspevok sem, keďže sa tu diskutuje o názoroch ľudí na Slovensku na vojvodinských Slovákov. Tak dúfam, že som Vám nespravil zlú reklamu :o
Obrázok používateľa
martin_kaluzak
Newbie
Newbie

Založený: 11 Dec 2008, 10:00

Odoslaťod Hosenpfeffer » 12 Dec 2008, 12:02

Zdravim pan Kaluziak. Som Vojvodinsky Slovak, sucasne ale zijem na Slovensku podobne ako Marko.
Vypocul som si Vasu relaciu a bola vcelku zaujimava. Kedze som z Vojvodiny a zijem na SK tak som rozumel vsetkemu co hovorili Padincania a Marko ale mozno pre Slovakov chybal preklad do Slovenciny lebo asi Padincanom casto nerozumeli a Markovi este menej (ale Markovi asi nerozumeli celkom ani Slovaci z Vojvodiny, npr. ked povedal že si "zahra plejko" :lol: ). ;-)

Čo sa Marka tyka celkom ma prekvapil, lebo celkom suhlasim s jeho nazormi (prinútil ma zamyslieť sa nad tým že možno nie všetci futbalisti majú IQ<90 ;-)). Dufam ze si ho vypocuju aj ludia ktori nikdy nevykrocili z Vojvodiny a ktori tu vždy rozpútajú "hon na čarodejnice" keď si niekto dovoli povedať že život v Srbsku je celkovo horší ako na Slovensku. Presne ako povedal Marko, nebyť rodiny a kamarátov v Srbsku tak do Srbska už nevkročím.

Čo sa týka toho ako bola koncipovaná relácia - možno môžete z toho materiálu (prípadne pri nasledovnej návšteve Vojvodinských Slovákov na SK) urobiť aj daľšiu reláciu kde nebudete porovnávať život Slovenskej menšiny v Srbsku so Srbmi prisťahovanými len pred pár rokmi ale so životom inej menšiny na Slovensku - či už s Chorvátmi z Chorvátskeho grobu alebo aj s Maďarskou menšinou. A ak by ste mali odvahu mohli by ste sa Vojvodinských Slovákov opýtať či v učebnici zemepisu majú popri zemepisných názvoch v Slovenčine aj názov v Srbčine, prípadne či im niekto robil problém v Srbsku ak si chceli vybaviť preukaz zahraničného Slováka. ;-)
Obrázok používateľa
Hosenpfeffer
Senior Member
Senior Member

Založený: 13 Aug 2006, 09:00

Odoslaťod martin_kaluzak » 12 Dec 2008, 21:46

Ďakujem za reakciu Hosenpfeffer. Nuž, predovšetkým som sa chcel vyhnúť takému "folkloristickému" pohľadu na vojvodinských Slovákov. Žiaľ, myslím, že sa mi to podarilo len čiastočne. Ono, na Slovensku je dosť ľudí čo na zahraničných Slovákov (predovšetkým zo Srbska, Rumunska a Maďarska) pozerajú len ako na etnograficky zaujímavú komunitu, ktorá pekne tancuje, spieva a hovorí archaickou slovenčinou. Ja som mal iný zámer: ukázať život v Padine taký aký je prostredníctvom výpovedí priamo Padinčanov. No, hovorím, tento zámer nevyšiel... predovšetkým v závere sa to priveľmi točilo okolo vianoc a tradícií :roll: Chcel som ukázať moderný život našich Slovákov na dolnej zemi. Možno by to chcelo návštevu priamo v Padine a nahrávať rovno tam. Uvidím, budúce leto sa chystám do Bosny, tak sa možno cestou zastavím a nahrám druhý diel 8)

K Markovi Milinkovičovi - jemu predpovedajú vo futbale veľkú budúcnosť. Košice sú pre neho evidentne len zastávkou na ceste k veľkému európskemu futbalu. Na druhej strane - bolo z neho cítiť, že Slovensko ako krajinu si obľúbil a páči sa mu aj tunajší život. Jeho vzťah k Srbsku - bol som prekvapený, že je až natoľko negativistický. Ale - hovoril aj o tom, že aký je rád, že ho povolali do srbskej reprezentácie do 21 rokov. Takže možno jeho vzťah k Srbsku nebude až taký nihilistický :lol:
A k jeho inteligencii - na jeho vek (20 rokov), na to že hovoril po slovensky - myslím, že to má v hlave v poriadku. Síce som mu navrhol, že môže rozprávať aj po srbsky a že si to nadabujem - nechcel. Celkom fajn prístup :D

Myslím, že poslucháči nemali problém rozumieť ako Padinčanom, tak aj Markovi. Ja som práve Padinčanov povzbudzoval nech sa neostýchajú použiť srbizmus ak im neprichádza slovenské slovko. Veď jazyk je živý organizmus a vyvíja sa tak ako všetko na svete.
Obrázok používateľa
martin_kaluzak
Newbie
Newbie

Založený: 11 Dec 2008, 10:00

Odoslaťod ita » 13 Dec 2008, 00:43

Vypocula som si vysielanie pana Kaluzaka, tak po mne to bolo tak sympatycky urobene...Hosenpfeffer bolo to urobene bez politizovania :wink: Podla mna trefne boli vysvetlene Vianoce, lenze neviem ci sa po Padinej nechodi strielat ako po Petrovci, to je velmi dolezite pre dievku mat strielacov :lol: Nevypocula som hudbu do konca, mozno mohla po prispevku ist nejaka pesnicka z Dolnej zemi!
A za tie geograficke nazvy...hned aj my budeme iba "sluzbenim jezikom" pomenuvat vsetko. Ved aj na osobnom preukaze a pase viacej nepise po slovensky... 8O Tak sa vlastne uz ani nevie v tej Vojvodine ani kto je co...ale :roll: o tom by rada diskutovala, mozno ina diskusia by sa mala otvorit na tu temu, ci to je uz politika? :roll:
Obrázok používateľa
ita
Senior Member
Senior Member

Založený: 29 Máj 2006, 09:00

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Zaujímavosti

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Meniny

Dnes má meniny: Bozetech
Zajtra: Vladivoj
Napozajtra: Vratislav(a)

Pranostiky

Pre dnešný deň nieto záznam.

Facebook

©2004-2017 Petrovec.com | www.petrovec.com | admin@petrovec.com