Facebook

Login

Najnovšie na fórume

A co si (niektory) Slovaci myslia o nas?

Rôzne zaujímavosti

A co si (niektory) Slovaci myslia o nas?

Odoslaťod martin » 25 Okt 2007, 15:49

V pripade ze ste sa este nedopoculi o tomto tak vam tu necham url nech si to pozriete. http://nataliauhlarova.blog.sme.sk/c/117050/Navsteva-Srbska-alebo.html
Obrázok
Obrázok používateľa
martin
Member
Member

Založený: 20 Apr 2007, 09:00

Re: A co si (niektory) Slovaci myslia o nas?

Odoslaťod saso » 25 Okt 2007, 19:07

myslim si ze to trafila, len nechapem preco spojuje to Srbsko z Ruskom
saso
Senior Member
Senior Member

Založený: 08 Okt 2005, 09:00

Odoslaťod Stubby » 25 Okt 2007, 19:17

saso napísal:myslim si ze to trafila, len nechapem preco spojuje to Srbsko z Ruskom

Nemyslím si že to trafila, skôr si myslím že má dieru do hlave a keď sa delil rozum tak sa asi zaradila do špatnej rady.
Obrázok používateľa
Stubby
Gold member
Gold member

Založený: 13 Dec 2005, 10:00

Odoslaťod saso » 25 Okt 2007, 19:36

Stubby napísal:
saso napísal:myslim si ze to trafila, len nechapem preco spojuje to Srbsko z Ruskom

Nemyslím si že to trafila, skôr si myslím že má dieru do hlave a keď sa delil rozum tak sa asi zaradila do špatnej rady.

Preco? co sa tyka toho prekrocenia hranice trafila to uplne. Ked som sa vracal zo zahranicia do Srbska, tiez som mal pocit ako ked by som prekrocil nejaku tu fakt drasticku hranicu. Co sa tyka tych susedov, tak mozem povedat len tolko: pravda je ze v Petrovci ludia maju viac casu, ale je to bezne vsade na dedine, nielen v Srbsku ale aj na Slovensku. Nevieme i ona porovnavala Srbsko-Slovensko, alebo prostredie odkial je ona z Petrovcom.
Naposledy upravil saso dňa 26 Okt 2007, 08:03, celkovo upravené 1 krát.
saso
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod saso » 25 Okt 2007, 19:42

este apropo tych sliepok a oviec. V Petrovci, alebo uz ked v Srbsku, tak tie sliepky ovce svine moze drzat kazdy kde kolvek. Npr v takom Nemecku alebo uz aj na Slovensku (nemyslim na ciganske osady), ak by mi sused drzal svine pod nosom, tak ho prihlasim na policiu a bude to vyriesene. V Srbsku by sa mi za to vysmiali.
saso
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Jara » 25 Okt 2007, 19:46

Myslim, ze pred 30 rokami by sme mi tak pisali o navsteve na Slovensku. Volakedy vsetko na Slovensku bolo pre nas lacne, zdalo sa nam, ze tam cas zastal. Teraz je prave opak. Len sa dievca zmylilo, ze nas petrovsky akcent je rusky, aspon si myslim. A tiez ako Sasa, nevydim preco porovnava nas a Rusko. No ale ja som v Rusku nikdy nebola. Viem len, ze pred tou poslednov vojnov sme boli dost vyspela krajina a teraz je Srbsko naozaj v zlom stave.
Dalej, neviem ako to na Slovensku, ale tu vo Francuzsku sa robi na tom, aby ako v Holandsku sa bycikel pouzival cim viac. Aj v skolach maju vyhradene "parkovisko" pre bycikle. V Parizi si môz bycikel prenajat, zoberies v jednej ulici a vratis v inej, ked ti uz netreba.
Chudence tie deti, co boli v Petrovci a popisali kadeco, urcite "spadnu zvysoka" sudiac po komentaroch.
Naposledy upravil Jara dňa 25 Okt 2007, 20:11, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Jara
Senior Member
Senior Member

Založený: 17 Júl 2005, 09:00

Odoslaťod Stubby » 25 Okt 2007, 20:04

Prosím ťa Sašo ako môže byť Petrovec spomalené zaostalé mesto keď v Petrovci aj bicykle vedia chodiť. Dúfam že nepíšem s ruským prízvukom.
Obrázok používateľa
Stubby
Gold member
Gold member

Odoslaťod Jara » 25 Okt 2007, 20:14

este apropo tych sliepok a oviec. V Petrovci, alebo uz ked v Srbsku, tak tie sliepky ovce svine moze drzat kazdy kde kolvek. Npr v takom Nemecku alebo uz aj na Slovensku (nemyslim na ciganske osady), ak by mi sused drzal svine pod nosom, tak ho prihlasim na policiu a bude to vyriesene. V Srbsku by sa mi za to vysmiali.

Neviem kde by mali byt sliepky, ovce, svine, ak nie na dedine. Ja som na predmesti , vo vyvinutom, zapadnom, demokratickom Francuzsku a susedia mi maju sliepocky. (Aj kohuta, co kikirika).
Obrázok používateľa
Jara
Senior Member
Senior Member

Založený: 17 Júl 2005, 09:00

Odoslaťod saso » 25 Okt 2007, 20:15

Stubby napísal:Prosím ťa Sašo ako môže byť Petrovec spomalené zaostalé mesto keď v Petrovci aj bicykle vedia chodiť. Dúfam že nepíšem s ruským prízvukom.

myslim ze nepisala ze Petrovec je spomalene a zaostale mesto, ale ze Srbsko je take. co sa tyka ruskeho prizvuku, tak aj ja si myslim ze to je nepravda. a jej vyjadrovanie celkom postacilo na to aby napisala to co si mysli.

p.s.
co sa tyka bicyklov tak nemyslim ze to pisala v zlom kontexte. Iba pisala rozdiel aky je medzi Petrovcom a mestom odkial je
Naposledy upravil saso dňa 25 Okt 2007, 20:35, celkovo upravené 1 krát.
saso
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod brano » 25 Okt 2007, 20:16

verim, ze cudzim tu to tak aj vyzera.... no ale predsa radsej budem rozpravat
s tym, podla nej ruskym prizvukom ako co mi mentalita bude vyprana ruskou votkou a pivom ako co je ich. mozno je krute, ale to je nieco cim sme mi trosku iny od nich. Predsa to nebola kratka doba. Pre nich urcite nie...

P.S. Komu Slovak na Slovensku obrati "turu" (rundu, este eno...) toho ja budem castit dalsiu... :D cest vynimkam

PspS. Na co sa jej podoba Slovensko, ked sa jej Srbsko podoba Rusku?! Na co sa jej podobaju sive budovy a domy s rovnou strechou? Na co sa im podobaju internaty, obchodne centra, divadla????KA KA LIN KA KA LIN KA KA LIN KA MAJA Nemoze porovnavat Bratislavu s celym Slovenskom a Petrovec s celym Srbskom. Daleko su oni este tiez. to co maju teraz je len preto, ze by si niektory politici tam predali aj vlastnu mater kvoli EU. U nas to ide trosku tazsie kvoli zasa inym veciam...nasim... :cry:
Obrázok používateľa
brano
Senior Member
Senior Member

Založený: 17 Mar 2005, 10:00

Odoslaťod saso » 25 Okt 2007, 20:23

brano napísal:verim, ze cudzim tu to tak aj vyzera.... no ale predsa radsej budem rozpravat
s tym, podla nej ruskym prizvukom ako co mi mentalita bude vyprana ruskou votkou a pivom ako co je ich. mozno je krute, ale to je nieco cim sme mi trosku iny od nich. Predsa to nebola kratka doba. Pre nich urcite nie...

P.S. Komu Slovak na Slovensku obrati "turu" (rundu, este eno...) toho ja budem castit dalsiu... :D cest vynimkam

ani ja by som ti "neobratil turu" obetovat 2 hodiny co som odrobil na brigade aby som niekomu platil pitie mi za to nestoji
saso
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Bond » 25 Okt 2007, 20:32

saso napísal:ani ja by som ti "neobratil turu" obetovat 2 hodiny co som odrobil na brigade aby som niekomu platil pitie mi za to nestoji

pa ked chodis na malo platenie brigady. :wink:
Obrázok používateľa
Bond
Junior Member
Junior Member

Založený: 22 Aug 2005, 09:00

Odoslaťod saso » 25 Okt 2007, 20:32

Jara napísal:

Neviem kde by mali byt sliepky, ovce, svine, ak nie na dedine. Ja som na predmesti , vo vyvinutom, zapadnom, demokratickom Francuzsku a susedia mi maju sliepocky. (Aj kohuta, co kikirika).
tak kolko ja viem drzanie domacich zvierat je regulovane zakonom. Npr svine by nemali stat pod oblokom susedov. Druha otazka je ci sa to respektuje aelbo nie
saso
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod saso » 25 Okt 2007, 20:33

Bond napísal:
saso napísal:ani ja by som ti "neobratil turu" obetovat 2 hodiny co som odrobil na brigade aby som niekomu platil pitie mi za to nestoji

pa ked chodis na malo platenie brigady. :wink:

ty asi studujes v Ba ze?
saso
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Stubby » 25 Okt 2007, 20:59

Chodte sa podívať na východné Slovensko a potom porovnávajte s Petrovcom.
Obrázok používateľa
Stubby
Gold member
Gold member

Odoslaťod saso » 25 Okt 2007, 21:08

Stubby napísal:Chodte sa podívať na východné Slovensko a potom porovnávajte s Petrovcom.
ja som v Kosiciach. a ona pisala o Srbsku ze je zaostale, nie Petrovec.
Inak sa zamysli nad tym ze Vojvodina, ktora je udajne ten naj kraj v Srbsku, posobi pre Slovakov zaostalo
saso
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Stubby » 25 Okt 2007, 21:22

Hm, mesto panelákov
Obrázok používateľa
Stubby
Gold member
Gold member

Odoslaťod saso » 25 Okt 2007, 21:26

Stubby napísal:Hm, mesto panelákov

ano, je to mesto panelakov, co nevadi tomu aby ludia mali vyssi standard. Kosicania alebo celkovo Slovaci za to nemozu ze ich obsadili Komanci z vychodu.
saso
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Stubby » 25 Okt 2007, 21:35

A kto za to može. Kto si zvolil cestu budovať komunizmus?
Obrázok používateľa
Stubby
Gold member
Gold member

Odoslaťod Bond » 25 Okt 2007, 21:37

saso napísal:ty asi studujes v Ba ze?

hej.

inak aky bol pocet hosti zo slovenska?

Co sa tyka toho co slecna napisala o srbsku a petrovci... je to subjektivny nazor mladeho cloveka a tak to treba aj chapat.
Naposledy upravil Bond dňa 25 Okt 2007, 22:11, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Bond
Junior Member
Junior Member

Založený: 22 Aug 2005, 09:00

Ďalšia

Naspäť na Zaujímavosti

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Meniny

Dnes má meniny: Kornélia
Zajtra: Osvetin, Slávka
Napozajtra: Abrahám

Pranostiky

Keď je december studený, je vždy s úrodným rokom spojený.

Facebook

©2004-2017 Petrovec.com | www.petrovec.com | admin@petrovec.com