Facebook

Login

Najnovšie na fórume

Nicolas Cage kúpil bahamský ostrov

Rôzne zaujímavosti

Nicolas Cage kúpil bahamský ostrov

Odoslaťod mariena » 02 Jún 2006, 20:41

Hollywoodska filmová hviezda Nicolas Cage nie je pravdepodobne spokojný so svojimi doterajšími nehnuteľnosťami, vrátane vily v Kalifornii.

Veď najnovšie si kúpil na Bahamách vlastný opustený ostrov, kde sa chce v budúcnosti okrem iného vo veľkom oddávať dovolenkovému oddychu po náročnom nakrúcaní.

Ostrov má rozlohu 16 hektárov a herec zaň zaplatil približne 2,5 milióna eur (94 mln. Sk). Príroda na ňom je údajne nedotknutá. Počas uplynulého mesiaca sa objavili mediálne informácie, že Cage má v pláne si kúpiť zámok v Nemecku.

Tieto skutočnosti môžu naznačovať, že známy americký herec počas cestovania a dovolenkovania na rozličných miestach sveta, nebude napríklad využívať cudzie hotelové služby alebo verejné pláže, ale vlastné nehnutelnosti v rôznych kútoch planéty.
Prílohy
A040427_P04_CAGE_P_G.jpg
A040427_P04_CAGE_P_G.jpg (1.62 KiB) Zobrazená 3176 krát
Obrázok používateľa
mariena
Senior Member
Senior Member

Založený: 20 Júl 2005, 09:00

Re: Nicolas Cage kúpil bahamský ostrov

Odoslaťod Rodney » 03 Jún 2006, 16:14

Neber si to osobne, ale ja nevidím význam prepisuvania správ z novín/TV, kerie si všetci možeme prečítať/pozrieť, ak nemaš k tej správe žiadny komentár.
Obrázok
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member

Založený: 12 Jan 2006, 10:00

Odoslaťod gigule » 03 Jún 2006, 16:55

ech, niky teraz ešte krajši ženam ako čo bol skorej :mrgreen:
Maat
"mudrost se sastoji u tome da se čovek drži podalje o budala(...)"
Obrázok používateľa
gigule
Senior Member
Senior Member

Založený: 14 Nov 2005, 10:00

Odoslaťod Jara » 03 Jún 2006, 21:36

Tazko povedat, ze je Nicola Cage pekny. Ale je velmi dobry herec a vie si vybrat ulohy, ktore hra, aj podla obsahu aj podla jeho fizickych vlastnosti. Teraz co on kupuje alebo kde cestuje, mne je to nie dôlezite. Ani jeho sukromny zivot. Jeho filmi si s pôzitkom pozeram a to mi staci.
Obrázok používateľa
Jara
Senior Member
Senior Member

Založený: 17 Júl 2005, 09:00

Odoslaťod gigule » 03 Jún 2006, 21:44

ma ja som sa žartovala
a su ženy ktore zbožňuju nicolu... ktorim je on sen snou...

no druhe čo som myslela je že
na osoby, myslim ženy, moc peniaze /čiže bohatstvo/ slava ... vpliva tak že muži ktori to maju su najkrajši krasavci na svete tomto... naprek tomu že ked by to nemali nezobrali by od nich ani orech z ruky...
Maat
Obrázok používateľa
gigule
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod coolpin » 04 Jún 2006, 11:00

zabolí ma baš, že kúpil ostrov...

vlastne, klamem - bolí ma to.

aj to, že sa prekrásne ostrovy predávaju kadekomu,
aj to, že sa to berie potom ako voľaky statusný symbol,
aj to, že niektorí ľudia si môžu také niečo dopriať,
aj to, že ľudia sú magarce a budú im dávať ešte viac peňazí a oni ani nevedia čo by ešte urobili od toľkých peňazí... :FU:

dokonca, aký krásavec? má odvratnú "njušku"! :kez:
achjajbožeľudiamoji

*[qrva život]*
Obrázok používateľa
coolpin
Senior Member
Senior Member

Založený: 13 Nov 2005, 10:00

Odoslaťod gigule » 04 Jún 2006, 17:05

jao coolpin bud uprimny a priznaj, si žiarlivy lebo ťa nicky nikdy nezavolal na žur :mrgreen:
Maat
Obrázok používateľa
gigule
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Rodney » 04 Jún 2006, 20:15

coolpin napísal:aj to, že niektorí ľudia si môžu také niečo dopriať,
??? Prečo Ťa bolí že si to voľakto môže dovoliť? Ja kebyže si to môžem dovoliť tak si tiež kúpim jeden. A čo je zlvo na tom že sa ostrovy predávajú? Zrejme ich voľakto vlastní keď ich predáva. V čom je rozdiel či predávam svôj prekrásny dom a keď predávam svôj prekrásny ostrov???
Obrázok
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod gigule » 04 Jún 2006, 22:45

plati pa klati

ajde nak si niekto kupi himalaje ... prečo su tie planiny inakšia vec ako bahamsky ostrov?
alebo gang ... alebo dunaj?
hm...
Maat
Obrázok používateľa
gigule
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod coolpin » 04 Jún 2006, 23:19

@gigule
troška si ma obehla...:wink:

@rodney
e moj rodney, mladý si ty ešte aby si to rozumel.
dovoľ, nech ti to báči coolpin vysvetlí.
:gent:

to ti je ako keby npr slováci predali npr malé fatry npr bill gatesovi pretože on má penize a im načim a chcú sa ešte viac stiahnúť do riťky tak isto hlúpim a stále žiadostivým amerom
:FU:

btw prečo by ten-a-ten herec/čka dostali npr 1 mil us$ pre takú a onakú úlohu???
čo oni tam, preboha, tak robia???
je to čistá komercializácia...
radšej by tie peniaze dali na niečo úžitočné, napríklad.

=end of story=
achjajbožeľudiamoji

*[qrva život]*
Obrázok používateľa
coolpin
Senior Member
Senior Member

Založený: 13 Nov 2005, 10:00

Odoslaťod Rodney » 05 Jún 2006, 07:09

gigule napísal:ajde nak si niekto kupi himalaje ... prečo su tie planiny inakšia vec ako bahamsky ostrov?
Ťažko debatuvať keď neviem presne čo to je za ostrov, ale skrátka - himaláje nema kto predať lebo ich nikto ani nevlastniní ako celok a majú oveľa, oveľa väčšiu rozlohu ako ten ostrovčok - rovnako je to aj s Dunaj-om. Ver tomu že aj na himalajach miestni ľudia vlastnia pozemke a občas ich aj niekomu predajú rovnako ako Jano predá 3 jutrá Paľovi na Drágove.
Ni každý ostrovčok na zemeguli je významný z ekologickyho hľadiska a už vôbec nemusí predstavovať kultúrne dedičstvo ľudstva. A tento je určite ni lebo by Greenpeace už dávno bili na poplach.
Čo to je za ostrov sa troška píše tu: http://people.aol.com/people/articles/0 ... 30,00.html
Ako vidíš má len 40-árov čo má pomalí každý väčší poľnohospodár u nás.
Neviem kto bov majiteľom toho ostrovu pred Cage-om - ak to bola už predtým súkromná osoba tak asi ťažko zakazuvať voľakomu aby predav svoju zem. Ak bov ten ostrov vo vlastníctve štátu tak je v kompetencii toho štátu rozhodnúť či ho môže predať alebo nie. Aj ak ho predá to ešte neznamená že si majiteľ (v tomto prípade Nicolas) môže na ostrove robiť čo sa mu zachce a že ho môže preorať. To územia môže byť vyhlásenvo za chránenvo s tým že ten kto ho vlastní misí dodržavať určitie pravidlá. Dokonca tá príroda môže byť lepšie chránená keď do jej ochrany investuje majiteľ ako keby šeckych 365 ostrovov v južnych Bahamách vlastniv výlučne chudobný štát kerý by nemohov zabrániť tomu aby po tych ostrovach pobehuvali kadejakí pytliaci.
Dobrý príklad sa aj Slovenskie zámke a kaštiele kerie vo vlastníctve štátu prepadajú. Po vstupe do EU ich ale začali kupuvať Angličania, Belgičania,... a tie zámke teraz obnovujú. Tak čo je lepšie - že je zámok "náš" a nema veze že sa zrúca, alebo že tento zámok si voľakto kúpi?

coolpin napísal:to ti je ako keby npr slováci predali npr malé fatry npr bill gatesovi pretože on má penize a im načim
Ako prvo neviem čo sú to "malé fatry" - na Slovensku jesto len Malá fatra. A čuduj sa svete aj na tej malej fatre majú ľudia pozemke - lesy, kerie ľudia kerí to majú využívajú. Ako ich smú využívať určuje štát tým že stanoví pod aký stupeň ochrany patrí určité územie podľa velmo prísnych noriem v súlade s EU. Samozrejme ľudia kerí tie pozemke vlastnia ich môžu slobodne predať. Veď podobne je to aj v Srbiji tak neviem prečo rozoberáme práve Slovensko - stačí len vytiahnuť nohe z Petrovca, odísť troška na juh a zistíš že aj na Kopaoniku ľudia majú svoje pozemke a predávajú ich keď im načim.

coolpin napísal:chcú sa ešte viac stiahnúť do riťky tak isto hlúpim a stále žiadostivým amerom
Konštruktívný argument k veci naozaj... :roll:

coolpin napísal:btw prečo by ten-a-ten herec/čka dostali npr 1 mil us$ pre takú a onakú úlohu???
No to sa načim spýtať producenta kerý mu to zaplativ. Ver tomu že producent by tie peniaze nedav hercovi keby sa mu tie peniaze nevrátili. A vrátia sa mu preto lebo ľudia si zaplatia lístok v kine na film v kerom hrá ten herec. Je to rovnako ako so športovcami. Prečo npr. Vlade Divac, Mateja Kežman,... zarábajú telkie peniaze? Čo aj oni podľa Teba dostávajú tie peniaze preto lebo sa "sťahuju do riťky Amerom"? Keď si myslíš že tie peniaze dostávajú herci pre nič za nič tak namesto toho aby si im závidev choj to robiť namesto nich. A keď zarobíš tie peniaze potom ich daj na "voľačo úžitočnvo". :wink:
Obrázok
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Jara » 05 Jún 2006, 13:39

Ja prva, nech mam peniazae, by si zabezpecila nejaky ostrov, aby som mohla zit na pokoji a v tichosti.
Urcite ze ma hnevaju tie strasne rozdieli medzi bohatymi a chudobnymi a vyuzivanimi, hneva ma aj ze USA nechcu podpisat zmluvu o ochrane ozonovej bariery alebo ako sa to vola. Vôbec ih politika ma hneva ale tu mi nezmenime nic, ak sami americania nechcu zmeny. Mame im vyhlasit vojnu? Africania, ktory umieraju od hladu, by sa mali zorganizovat a nie viest vojny sami medzi sebou. Ako co to aj nase narody urobili...A pravdaze ze to zodpovedalo bohatym zbohatnut a biednim byt este vo väcsej biede.
Ako Rodney hovori ( a nesuhlasime, kolko ja viem, co sa politickej prislusnosti tyka), my sami platime tych hercov, fudbalistov atp. Netrpezlivo cakame ich filmi...Viete, keby pristali hrat za menej penazi, povazovalo by sa to za neuspech, aj ony su pod stresom, stale na ociach ludom...Tak si nechaju to platit...A kupuju ostrovy, aby mali aspon trosku intimity...
Ja by nedbala mat salas v nasom chotari, ale nemam peniaze ani na chatrcu...A nikto mi nie je vyna...
Obrázok používateľa
Jara
Senior Member
Senior Member

Založený: 17 Júl 2005, 09:00

Odoslaťod Rodney » 05 Jún 2006, 13:51

Jara možno nesúhlasím s Tebou v tom koho by som zaokrúhliv na papieriku kerý hodím do volebnej urny, ale čo sa týka tohoto (ale aj iných vecí) s Tebou úplne súhlasím.
Obrázok
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod gigule » 05 Jún 2006, 17:05

aj dalej nevidim aky je rozdiel medzi ostrovom dunajom alebo himalajami? kto to vlasni? ľudia? štaty? ma dajte... nikto to nevlastni lebo to nikomu nepratri... my lem myslime že to nam patri...
kto sme my aby sme vlastnili niečo čo sme ani nestvorili ... my to možme len využivať, ničiť, event. kao chraniť aj to od seba alebo inych ľudi...a to je to...
ja som na to myslela ked som pisala...
Maat
Obrázok používateľa
gigule
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod gigule » 05 Jún 2006, 17:09

inač, strašne ...slzi mi teču ked si pomyslim ako masa znevuživa privatnosť svätych hviezd... tak od toho sveta bez kotrich by boli obyčajny čašnici sedlaici a pod. musia bežať na dajake ostrovy...
možem si zamyslieť ako su vyfrustrovani ked nezarobia milioni
evo zas, nemožem sa zastaviť teku suze teku suze potočići mali... lebo je ich uloha krucialna pre ľudsku exitenciu...
Maat
Obrázok používateľa
gigule
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod gigule » 05 Jún 2006, 18:08

ked ide o afriku... afriku sme zničili my, bieli ľudia... prave ti čo maju moc a moc maju ti čo maju peniaze a to nie su ich politikovia oni su len smiešne maroinete multikompanija z civilizovaneho sveta ...

a tak znamena že kto ma peniaze može všetko... otazka je len aku mu tie peniaze davaju moc... niekto je ako nicolas a ine hiezdy -kupuje ostrovy, zamky a niekomu je aj to malo...
Maat
Obrázok používateľa
gigule
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod pbenka » 05 Jún 2006, 18:37

Hi Rodney, nejedná sa o 40 árov ale o 40 akrov. Mnohý si miešajú americkú mieru pre plochu acre z našima árami. 40 árov je zhruba 63*63 metre, a to je baš ostrovčok. To Nicolasovo je:

40 acre = 1 618.742 568 96 are

čiže 16 ha , čo je už slušnejší pozemok. Inače veľmi dobrý online konvertor pre rôzne mieri

http://www.onlineconversion.com/

Najobsiahlejší ktorý som ja našiel na internete.
Obrázok používateľa
pbenka
Senior Member
Senior Member

Založený: 04 Jún 2004, 09:00

Odoslaťod Rodney » 06 Jún 2006, 06:33

gigule napísal:aj dalej nevidim aky je rozdiel medzi ostrovom dunajom
No veď práve - nije v tom žiadny rozdiel. Niekto vlastni 40ha vo Vojvodine pri Dunaji, niekto 40ha na himalajach a niekto vlastni 40ha na ostrove. Ediny rozdiel je v tom, že zhodou okolnosti je okolo tých 40ha, kerie si kúpiv Cage, šade voda.
gigule napísal:nikto to nevlastni lebo to nikomu nepratri... my lem myslime že to nam patri...
kto sme my aby sme vlastnili niečo čo sme ani nestvorili ... my to možme len využivať, ničiť, event. kao chraniť aj to od seba alebo inych ľudi...a to je to...
ja som na to myslela ked som pisala...
Šecko je to peknvo - myslím tento ideálny komunizmus - ale npr. Ty osobne alebo Tvoji rodičia máte na seba v katastri zapísanu zem a/alebo dom?
Naposledy upravil Rodney dňa 06 Jún 2006, 09:48, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Rodney » 06 Jún 2006, 06:40

Ďakujem pbenka. Celkom som zabudov že Američania majú inakšie miery. Ja som mav ináč naveky v tom chaos - čo je jutro, ar, hektar,... :-)
Ináč pod tým árom som mav na mysli hektár - preto som napísav že to má každý väčši poľnohospodár - takže je ten ostrov vlastne menší ako som myslev - ni 40ha ale 16ha. Čiže zhruba 400*400 metrov - na bicygli ho prejde okolo za 15 min.
Obrázok
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod falstaff » 06 Jún 2006, 09:43

Udalosť, že Nicolas Cage kúpil voľáky ostrov zaujala naozaj veľa pozornosti. Vôbec by som nepovedal..
Toľký to urobili predtým. Garant aj Bill Gates má nejaký "ostrovček" 8)
Obrázok používateľa
falstaff
Senior Member
Senior Member

Založený: 09 Máj 2006, 09:00

Ďalšia

Naspäť na Zaujímavosti

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Meniny

Dnes má meniny: Olivera, Oliver
Zajtra: Adriana
Napozajtra: Ladislav(a)

Pranostiky

Pre dnešný deň nieto záznam.

Facebook

©2004-2017 Petrovec.com | www.petrovec.com | admin@petrovec.com