Facebook

Login

Najnovšie na fórume

Mesiac

Rôzne zaujímavosti

Mesiac

Odoslaťod Sine » 04 Dec 2007, 02:42

Co si myslite boli Americania na mesiaci?
Obrázok používateľa
Sine
Senior Member
Senior Member
 
Príspevky: 61
Založený: 07 Jan 2006, 10:00
Bydlisko: Windsor, Ontario

Re: Mesiac

Odoslaťod Rodney » 04 Dec 2007, 08:32

Obrázok
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member
 
Príspevky: 2333
Založený: 12 Jan 2006, 10:00
Bydlisko: SK - Petrovec

Re: Mesiac

Odoslaťod Sine » 05 Dec 2007, 03:05

Ja by som stale chcel vediet co si kto mysli o tom ci boli ameri na mesiaci. Nahravky, fotografie , rozpravky a pod. nestaci na presvedcenie, ale co si mi myslime , bola v tom case technika taka vyspela, ako je mozne ze bas v tom case ked studena vojna naberala plne obratky sa podarilo amerom vyletet na mesiac, ako je mozne ze od vtedy nikto nemal zaujem ani robota poslat na mesiac, ako je mozne ze zopar ludi co pracovali na tom programe zahadne zmizli, a pod.
Obrázok používateľa
Sine
Senior Member
Senior Member
 
Príspevky: 61
Založený: 07 Jan 2006, 10:00
Bydlisko: Windsor, Ontario

Re: Mesiac

Odoslaťod Rodney » 05 Dec 2007, 08:22

Čo si moze mysliet običajný človek ako my ak mu nestacia nahravky, fotografie a ine dokazy? Podľa mňa ak niekomu nestačia všetky tieto dôkazy tak tomu proste nechce veriť, alebo má rád senzácie. Ako si moze laik mysliet ci technika bola alebo nebola dostatočne vyspelá keď sa tým nezaoberá? V živote som nespraviv raketu, ani vesmírny modul tak sa môžem spoliehať len na to čo si prečítam a vidím v TV. A ešte som nepočul ani nevidel žiadneho seriózneho vedca ktorý by popieral že sa ľudia dostali na mesiac. A čo je najdôležitejšie: netvrdia to ani Rusi ani Čínania. Ver tomu žeby Rusi využili aj tú najmenšiu šansu na spochybnenia a zahanbenia USA, a určite sledovali aj ich komunikáciu medzi zemou a mesiacom. Alebo naopak: keby to bolo tak ľahko sfalšuvateľnvo tak by aj Rusi, radšej ako rakety kerym sa nemisí podariť vždy vyletieť, viac energii vložili do vybudovania filmového štúdia v kerom by si nafilmuvali trebars aj pristátie ľudí na Jupiteri. Ední druhych velmo dobre sledujú a takvoto voľačo je nereálno a riziko odhalenia by bolo velmo velkvo a bov by to obrovský škandál kerý by zničiv šeckych kerí by sa v ňom zúčastnili.

Už keď som pri tých Rusoch - je zaujímavo že takieto konšpiračnie teórie sa skoro naveky týkajú práve Amerov. Npr. ešte som sa nestretol s tým, aby sa niekto pýtal - "Myslíte si že Rusom (Alexei Leonov) sa naozaj podarilo vystúpiť do voľného vesmíru? Myslíte si že naozaj bola ich družica na Venere? Myslíte si že Ruská technika bola vtedy taká vyspelá?". Jediné pochybnosti sú o tom či prvý kozmonaut bol práve Gagarin a či to pred ním nebol už Komarov ktorého let údajne ale neprebiehal celkom OK a keďže bol údajne zranený pri nepodarenom pristáti tak nebolo vhodné to propagovať a v súvislosti s tým sa uvádza aj divné Gagarinove správanie ktorého údajne hrýzlo svedomie že neprávom oslavujú jeho a nie Komarova (ktorý neskoršie zahynul keď sa mu neotvorili padáky pri návrate z kozmu) a nakoniec aj jeho nie celkom vysvetlená smrť. Ale čin ako taký sa nespochybňuje.

A prečo odvtedy človek nebol na Mesiaci? Preto lebo po dosiahnutom cieli (výhra pred Rusmi v pretekoch kto sa tam prvý dostane) už politici neboli ochotní dávať peniaze na velmo drahie lety na mesiac. A keby nebola vtedy studená vojna tak by človek možno vôbec na mesiac nevystúpil, repektíve by sa tam dostal až oveľa neskoršie lebo to bol jeden z prostriedkov studenej vojny, lebo to by aj dnes bov strašne rizikový projekt a v tom čase to bolo ešte horšie (čo potvrdilo aj Apollo 13 - keby sa vtedy nevrátilo tak by pravdepodobne zastavili všetky ostatné misie Apolla).
Kongres USA potom viackrát znížil dotácie na NASA, čo sa vidí aj na tom ako sa snažia ušetriť de sa dá - robia čo najľahšie družice, čo najefektívnejšie pohony, atď... a sústredili sa na iné ciele - iné planéty (predovšetkým Mars), babrali sa so Space Shuttlom, atď... Npr. aj taký Sojourner rover - prve automatické vozítko na Marse - bov čo sa týka veľkosti a funkcií len taká ihračka, kerú sa ledva podarilo dostať na sondu (na začiatku nebov rover plánuvaný). Až potom keď ukázali že to funguje dostali peniaze na väčšie rovery Opportunity a Spirit.

Druhý dôvod prečo tam neboli je že sa myslelo že tam už ninto v podstate čo skúmať - pofotený bov komplet a kamene z neho mali aj Ameri aj Rusi (kerí si ich doniesli automatickými misiami) - a využívať jeho zdroje sa v tom čase finančne neoplácalo. Až teraz keď sa pri výskume Marsu zdokonalili metódy vyhľadávania vody a zistilo sa že ani Mesiac je ni celkom "suchý" tak sa znovu začalo uvažovať o vybudovaní základní, ktoré by mohli túto vodu využiť na svoju činnosť čím by sa zjednoduchšilo (=zlacnilo) využívanie Mesiaca sa znovu mesiac "dostal do kurzu" a snažia sa tam dostať Japonci, Čínania, Európania, Ameri aj Rusi, lebo stávka je vysoká.

Kerí ľudia konkrétne zmizli čo robili na tom programe? Je voľakde na nete ich zoznam?
Obrázok
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member
 
Príspevky: 2333
Založený: 12 Jan 2006, 10:00
Bydlisko: SK - Petrovec

Re: Mesiac

Odoslaťod Stubby » 11 Dec 2007, 21:07

Viete že na mesiac chceli Sovieti letiet s loďov Komunismus (alebo Lenin, nemohli sa dohohodnuť ako sa má menovať) a mali na povrchu mesiaca vysadiť bystu Lenina. Vážne sa o tom uvažovalo, avšak raketa N-1 zakaždým (4X) explodovala, tak sa vysadenia Leninovej bysty na mesiaci nekonalo. Ponevač N-1 pri každom štarte explodovala počali Rusi tvrdiť že o mesiac nemaju záujem a že sa s ľudskov posádkov na mesiac nikdy nechystali.
Obrázok používateľa
Stubby
Gold member
Gold member
 
Príspevky: 967
Založený: 13 Dec 2005, 10:00
Bydlisko: Brno

Re: Mesiac

Odoslaťod Stubby » 12 Dec 2007, 20:42

Sine napísal:Co si myslite boli Americania na mesiaci?

Opýtaj sa pána Cernana, ktorý bol medzi poslednými americkímí kozmonautami ktorý vystupil pred 30 rokami na povrch Mesiaca. Jeho rodičia sa pôvodom jeden zo Slovenska a druhí je z Čiech. Vzal si na cestu, na Mesiac, československú vlajku, tam ju potom zapichol a nechal stáť.
Ak tá CS vlajka tam ešte stojí, ak ju niekto neukradol tak je to hmatatelný dôkaz že američania na Mesiaci boli.
Obrázok používateľa
Stubby
Gold member
Gold member
 
Príspevky: 967
Založený: 13 Dec 2005, 10:00
Bydlisko: Brno


Naspäť na ZaujímavostiKto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron

Meniny

Dnes má meniny: Olivera, Oliver
Zajtra: Adriana
Napozajtra: Ladislav(a)

Pranostiky

Pre dnešný deň nieto záznam.

Facebook

©2004-2017 Petrovec.com | www.petrovec.com | admin@petrovec.com