Facebook

Login

Najnovšie na fórume

pozná niekto moju rodinu v Petrovci alebo Kisači?

Registrácia; Ako sa zapojiť do diskúsie

pozná niekto moju rodinu v Petrovci alebo Kisači?

Odoslaťod Anička » 31 Mar 2011, 13:39

Volám sa Anna rodená Sabová. Moja stará mať bola Anna rodená Stracinská a môj apko Ján Sabo, obidvaja narodení v roku 1900. Brat mojej starej matky bol Juraj Stacinský a mal dve dcéry, Marku a Zuzku. Marka sa vydatá volala Andrášiková a mala dcéru Marku a Zuzku a syna Ďurka. Zuzka sa vydatá volala Kíniková a myslím si, že mala dve dcéry.O apkovi vlastne neviem nič, len že osirel ako dieťa a vychoval ho otcov brat.
Moji starí rodičia mali dvoch synov, môjho otca Jána, ktorý bol vyučený kožušník a ktorý v r. 1944 odišiel aj s kamarátmi na Slovensko ( boli asi šiesti, mená si už nepamätám, okrem Paľa Čániho) a Samka, ktorý zomrel na Slovensku v r. 1951

Moja stará mať mala aj sestru Zuzu narodená 1898, ktorá sa vydala do Kisáča za Vozára (bývali na ulici, ktorá sa voľakedy volala maršála Tita), s ktorým mala štyroch synov - Miška (zomrel v prvej svetovej a nanička potom dožili u vnuka Miška Vozára), Jana Vozára(mal dvoch synov), Ďura Vozára (mal jedného syna)a Paľa Vozára(mal syna Ondra).
Starí rodičia sa presídlili na Slovensku v roku 1947 a naposledy žili v Trnave a otec v Galante. Dva - tri krát prišli na Slovensko na návštevu aj z Kisáča (Anka Vozárováa báči Paľo) a viac krát aj Marka Andrášiková. Od kedy však môj otec zomrel v r. 1987 s nikým z rodiny som sa nestretla. Otcova druhá žena po jeho smrti spálila všetky pamätné veci po starých rodičoch a otcovi, ktoré boli pripomienkou, hlavne fotografie.
Zostali mi dve fotografie z našej návštevy v Kisači asi z roku 1965, keď sa mi to podarí , tak ich sem zavesím, či bude niekto niekoho z mojej rodiny poznať.Ak by niekto z vyššie uvedeného popisu niekoho z mojej rodiny upoznal, povedzte mu to prosím. Postrehla som, že richtárka v Kisači sa volá Anna Vozárová, mohla by to byť aj rodina. Ďakujem
Anička
Newbie
Newbie

Založený: 31 Mar 2011, 12:21

Re: pozná niekto moju rodinu v Petrovci alebo Kisači?

Odoslaťod GRuza » 06 Apr 2011, 18:16

Anicka, asi viem o ktoru rodinu ide, tu vetvu co je v Petrovci. Vecer ti napisem sukromnu spravu.....
GRuza
Newbie
Newbie

Založený: 02 Mar 2011, 23:04

Naspäť na Ako používať fórum

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Meniny

Dnes má meniny: Jarmila
Zajtra: Dobrotka, Lea
Napozajtra: Miroslava

Pranostiky

Aka jar, take zbjorke (úroda).

Facebook

©2004-2016 Petrovec.com | www.petrovec.com | admin@petrovec.com