Facebook

Login

Najnovšie na fórume

pozná niekto moju rodinu v Petrovci alebo Kisači?

Registrácia; Ako sa zapojiť do diskúsie

pozná niekto moju rodinu v Petrovci alebo Kisači?

Odoslaťod Anička » 31 Mar 2011, 13:39

Volám sa Anna rodená Sabová. Moja stará mať bola Anna rodená Stracinská a môj apko Ján Sabo, obidvaja narodení v roku 1900. Brat mojej starej matky bol Juraj Stacinský a mal dve dcéry, Marku a Zuzku. Marka sa vydatá volala Andrášiková a mala dcéru Marku a Zuzku a syna Ďurka. Zuzka sa vydatá volala Kíniková a myslím si, že mala dve dcéry.O apkovi vlastne neviem nič, len že osirel ako dieťa a vychoval ho otcov brat.
Moji starí rodičia mali dvoch synov, môjho otca Jána, ktorý bol vyučený kožušník a ktorý v r. 1944 odišiel aj s kamarátmi na Slovensko ( boli asi šiesti, mená si už nepamätám, okrem Paľa Čániho) a Samka, ktorý zomrel na Slovensku v r. 1951

Moja stará mať mala aj sestru Zuzu narodená 1898, ktorá sa vydala do Kisáča za Vozára (bývali na ulici, ktorá sa voľakedy volala maršála Tita), s ktorým mala štyroch synov - Miška (zomrel v prvej svetovej a nanička potom dožili u vnuka Miška Vozára), Jana Vozára(mal dvoch synov), Ďura Vozára (mal jedného syna)a Paľa Vozára(mal syna Ondra).
Starí rodičia sa presídlili na Slovensku v roku 1947 a naposledy žili v Trnave a otec v Galante. Dva - tri krát prišli na Slovensko na návštevu aj z Kisáča (Anka Vozárováa báči Paľo) a viac krát aj Marka Andrášiková. Od kedy však môj otec zomrel v r. 1987 s nikým z rodiny som sa nestretla. Otcova druhá žena po jeho smrti spálila všetky pamätné veci po starých rodičoch a otcovi, ktoré boli pripomienkou, hlavne fotografie.
Zostali mi dve fotografie z našej návštevy v Kisači asi z roku 1965, keď sa mi to podarí , tak ich sem zavesím, či bude niekto niekoho z mojej rodiny poznať.Ak by niekto z vyššie uvedeného popisu niekoho z mojej rodiny upoznal, povedzte mu to prosím. Postrehla som, že richtárka v Kisači sa volá Anna Vozárová, mohla by to byť aj rodina. Ďakujem
Anička
Newbie
Newbie

Založený: 31 Mar 2011, 12:21

Re: pozná niekto moju rodinu v Petrovci alebo Kisači?

Odoslaťod GRuza » 06 Apr 2011, 18:16

Anicka, asi viem o ktoru rodinu ide, tu vetvu co je v Petrovci. Vecer ti napisem sukromnu spravu.....
GRuza
Newbie
Newbie

Založený: 02 Mar 2011, 23:04

Naspäť na Ako používať fórum

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Meniny

Dnes má meniny: Marek
Zajtra: Jaroslava
Napozajtra: Jaroslav

Pranostiky

Koľko žaby pred Markom škrečia, toľko po ňom rady mlčia.
Ak je na svätého Mareka rosa, podaria sa prosá.
Keď Marek do hrsti ozimín nenatrhá, budú sneťovie žitá.

Facebook

©2004-2017 Petrovec.com | www.petrovec.com | admin@petrovec.com