Facebook

Login

Najnovšie na fórume

o tomto fore

Ak mate pripomienke alebo kritike (pochvaly) na stranku

Re: o tomto fore

Odoslaťod falstaff » 01 Mar 2007, 17:53

Rodney napísal:
falstaff napísal:Má každý právo si zvoliť meno aké chce kým to neohrozuje právo ostatných.
No veď práve že to meno kervo odštartovalo túto diskusiu neohrozovalo práva nikoho. Dokonca si myslím že najviac by mohlo uraziť samotného autora a ak to jemu nevadilo... No ale v podstate je diskusia už aj tak zbytočná keďže išlo o starého známeho xxx. ;-)
Teraz mám dojem, že píšeš len aby si napísal.
Opakujem, to je len tvoja mienka, že neohrozuvalo právo nikoho. Nemožeš napísať v mene ostatných.
Government is the Entertainment Division of Industry
Obrázok používateľa
falstaff
Senior Member
Senior Member

Založený: 09 Máj 2006, 09:00

Odoslaťod Rodney » 01 Mar 2007, 19:17

Je to moja mienka že ten nick neohrozoval práva nikoho. Máš dojem že ten nick voľáko ohrozil Tvoje alebo práva iného prispievateľa? Zaujímalo by ma ako.
Obrázok
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member

Založený: 12 Jan 2006, 10:00

Odoslaťod falstaff » 01 Mar 2007, 21:45

No veď som ti napísal, že ide o pravidlo 1.2. Rovnako ako text, tak aj meno patrí do toho. Nevidím rozdiel.

Takže, keď sa ja mám pridržiavať toho a aj ostatných pravidiel, tak sa majú aj ostatní. Ak sa ho niekto nepridržiava, ohrozuje moje práva.
Government is the Entertainment Division of Industry
Obrázok používateľa
falstaff
Senior Member
Senior Member

Založený: 09 Máj 2006, 09:00

Odoslaťod gigule » 11 Nov 2007, 23:25

Gigule, Andrej to pravdepodobne nezapraví len preto lebo sa Tebe to zdá hlúpo, takže neostáva Ti druhvo len buď akceptuvať fakt že na svete jesto aj sprostí ľudia ako sme my kerí nigdá nedosiahnu Tvoj umelecko intelektuálny level a nigdá nebudú schopní debatuvať o kvietkach a mydielkach, alebo si nájsť fórum na kerom naše hlúposti nebudú urážať Tvoju inteligenciu.

Maš pravdu.
Dakujem Rodney za komplimenty... Ty si edna dušica od človeka... ako som si to doteraz neuvedomila?

Cmok

bdw
tema je predsa zapravena :mrgreen:
Maat
"mudrost se sastoji u tome da se čovek drži podalje o budala(...)"
Obrázok používateľa
gigule
Senior Member
Senior Member

Založený: 14 Nov 2005, 10:00

Odoslaťod Jara » 11 Nov 2007, 23:42

Nerozumiem, Gigule, aku ma vezu tato tvoja odpoved, na volaco; co bolo napisane 1 marca? :?
Obrázok používateľa
Jara
Senior Member
Senior Member

Založený: 17 Júl 2005, 09:00

Odoslaťod saso » 12 Nov 2007, 00:03

andrej preco si myslis ze ta tema ktoru si posledne uzavrel si to zasluzi?
saso
Senior Member
Senior Member

Založený: 08 Okt 2005, 09:00

Odoslaťod Rodney » 12 Nov 2007, 08:13

gigule napísal:tema je predsa zapravena :mrgreen:
Tak bár z voľačoho sa môžeš raduvať. :lol:
Patrilo by sa naozaj odpovedať sasovi prečo bola jeho téma zapravená Andrej.
Že s gigule sa na fórum vrátil aj vulgarizmus ma neprekvapilo, ale naozaj ma prekvapilo že sa zas zaprávajú témy.
Obrázok
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod gigule » 12 Nov 2007, 12:48

saso napísal:andrej preco si myslis ze ta tema ktoru si posledne uzavrel si to zasluzi?

saso je viacej dôvodov

:arrow: nesluší sa a potom aj hlupe o ľudoch písať na základe stereotipov... A zároveň može uraziť.

Zato som navrhovala aby sa tema zapravila.
Maat
Obrázok používateľa
gigule
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod ita » 12 Nov 2007, 12:51

Tak ani ja to nerozumiem preco sa to muselo zapravit? Pochopila som tu temu ako naozaj "my o inych" a rozmyslala som co napisem o fr, alebo ze sa jara ohlasi...predsa kazdy narod ma nieco svoje, a hlupich a mudrich jesto vsade. Lenze norma za hlupost a mudrost nie je vsade ista :lol: Dala by som uz priklad ale potom by som sa nadviazala na uzavretu temu :?
Obrázok používateľa
ita
Senior Member
Senior Member

Založený: 29 Máj 2006, 09:00

Odoslaťod gigule » 12 Nov 2007, 12:53

Rodney napísal:
gigule napísal:tema je predsa zapravena :mrgreen:
Tak bár z voľačoho sa môžeš raduvať. :lol:
Patrilo by sa naozaj odpovedať sasovi prečo bola jeho téma zapravená Andrej.
Že s gigule sa na fórum vrátil aj vulgarizmus ma neprekvapilo, ale naozaj ma prekvapilo že sa zas zaprávajú témy.

Máš pravdu.
Ja som veľmi veľmi zlá a špatna osoba s poganim jazykom.

ajd ćao ć...
Maat
Obrázok používateľa
gigule
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod saso » 12 Nov 2007, 14:00

gigule napísal:
saso napísal:andrej preco si myslis ze ta tema ktoru si posledne uzavrel si to zasluzi?

saso je viacej dôvodov

:arrow: nesluší sa a potom aj hlupe o ľudoch písať na základe stereotipov... A zároveň može uraziť.

nechcel som aby sme pisali o americanoch v stereotipoch. skor som chcel zistit ci existuju stereotipy, ake su, a preco existuju.
saso
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Stubby » 12 Nov 2007, 17:15

saso napísal:
gigule napísal:

saso je viacej dôvodov

nechcel som aby sme pisali o americanoch v stereotipoch. skor som chcel zistit ci existuju stereotipy, ake su, a preco existuju.

Gigule a Saso rád by som chcel od vás vedieť čo je to, vlastne aký je to stereotipný človek
Obrázok používateľa
Stubby
Gold member
Gold member

Založený: 13 Dec 2005, 10:00

Odoslaťod GreenSmith » 12 Nov 2007, 19:40

pre Gigule:

Ani mne nejde do hlave preco si vobec citala potom tu temu, a ni kamoli navrhla zatvorit... Ja ked sa mi meno temi nepozdava tak si to ani necitam, pripadne sa stane ze ma zaujalo meno temy ale prispevky sa mi nezdaju byt zaujimave aj sa ma nedotykaju tak nekomentujem ako to treba zavriet... ale necham to tak a viacej necitam tu temu. Lebo mne je teraz luto ze je tema zapravena, a zaujimalo by ma co Ita a Jara napisu o fr, ja nemam moznost tam cestuvat a hodnotit aky su to ludia aky nie.. ty hej??? ale mohol by som si bar preto vypocut nazor tychto ludi co tam ziju a vytvorit si nejaky dojem ako je tam .. nemislis si?

citam a sledujem tento forum strasne dlho, ale sa moc nezucasnujem pri diskusii... to hovorim preto lebo som si vsimol ze velaraz na tvoj prispevok nikto neodpovedal... a k tomu si sama ty sebe sebe pisala odpovede aj 2-3 prispevke za sebou ( co je na niektorych forach zakazane ), a nikto ti nevravel " Ebote ako tento for pukov ..." aj co ja viem co este aj ako tu temu treba zapravit...

Sorry ze som tak vyskocil ale fakt by som si rad vypocul nazor niektorych clenov fora ktory ziju daleko za hranicami Srbska - a nemaju ten tvoj umelecky dojem o krajine kde su :D, ale bohuzial nemozu to napisat lebo na nikoho ziadost tema bola zamknuta...
PS. toto necitujem nikoho iba ti zvyraznujem aby ti bolo citatenlejsie
Puma
Obrázok používateľa
GreenSmith
Senior Member
Senior Member

Založený: 20 Feb 2007, 10:00

Odoslaťod gigule » 21 Nov 2007, 13:20

GreenSmith napísal:
pre Gigule:

Ani mne nejde do hlave preco si vobec citala potom tu temu, a ni kamoli navrhla zatvorit... Ja ked sa mi meno temi nepozdava tak si to ani necitam, pripadne sa stane ze ma zaujalo meno temy ale prispevky sa mi nezdaju byt zaujimave aj sa ma nedotykaju tak nekomentujem ako to treba zavriet... ale necham to tak a viacej necitam tu temu. Lebo mne je teraz luto ze je tema zapravena, a zaujimalo by ma co Ita a Jara napisu o fr, ja nemam moznost tam cestuvat a hodnotit aky su to ludia aky nie.. ty hej??? ale mohol by som si bar preto vypocut nazor tychto ludi co tam ziju a vytvorit si nejaky dojem ako je tam .. nemislis si?

citam a sledujem tento forum strasne dlho, ale sa moc nezucasnujem pri diskusii... to hovorim preto lebo som si vsimol ze velaraz na tvoj prispevok nikto neodpovedal... a k tomu si sama ty sebe sebe pisala odpovede aj 2-3 prispevke za sebou ( co je na niektorych forach zakazane ), a nikto ti nevravel " Ebote ako tento for pukov ..." aj co ja viem co este aj ako tu temu treba zapravit...

Sorry ze som tak vyskocil ale fakt by som si rad vypocul nazor niektorych clenov fora ktory ziju daleko za hranicami Srbska - a nemaju ten tvoj umelecky dojem o krajine kde su :D, ale bohuzial nemozu to napisat lebo na nikoho ziadost tema bola zamknuta...

Myslela som si že som bola jasná prečo som NAVRHLA zapravanie temy. To bol len moj návrh, nič iné. To prečo ju admin zapravil, neviem. Ak ti to nie jasne, opýtaj sa ho. Dokonca, tema je medzičasom odomknutá a ... kde je teraz?
Maš pravdu že na tú temu prispevky sú/možu byť len osobne dojmy ľudí. S tým treba byť naozaj obozretný. Práve take dojmy možu /aj nechciac/ ineho uraziť -ked niečo nepozname dostatočne a zvlášť ked pochadzame od seba aj svojích zvykov, vkusu a pod. častokrat sú možne nedorozumenia a potom aj hadky... Kto ma pravo povedať čo je lepšie, krajšie, mudrejšie, chutnejšie... Aj sam vidiš čo je ešte aktuálne na tomto fore: osobne dojmy dvoch mladích dám z ineho štátu o našom štáte... Mysliš si že je mudre robiť istú chybu? O inych pisať podobne alebo tak ako tie mlade damy?
Považujem, a to je len moja osobná mienka že posudzovanie o narodoch/krajinách na základe skuseností laikov, nie je namudrejším spôsobom v ich spoznavani.
Zároveň, myslim si že každý človek je jedinečný, zvláštny... a v každom národe najdeš prekrasnich ľudi /myslim na charachter, výchovu ... / ako čo sú všade aj hlupaci, idioti alebo ako ich nazvať... tak vždy sa váham, či je fer potom písať o narodoch tak alebo onak? Však jasne že možno robim chybu a že ide len o moju zabludu...

Pravda je že som možno reagovala tak že mnohích urazilo. Nebudem sa zato ospravedlňovať. Zvlašť nie po teme ktora má z cieľ ma vysmiešniť. Može mi byť len ľúto že tam účinkovali aj tí čo u nas doma sedeli a boli pohostení alebo si odomňa hľadali ... sitne usluge... ako horoskop zdarma... A možno som si ani nazaslužila lepšie.

Zaroveň sa ospravdelňujem všetkím že som ich otravovala svojím umeleckím ... niečím ... / nevedela som že na fore ľudom vadí umenie... / a zvlášť temamy kde som takmer sama pisala.
Dakujem ti Green že si mi na to poukazal.

Pa.
Maat
Obrázok používateľa
gigule
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Jara » 21 Nov 2007, 13:35

Považujem, a to je len moja osobná mienka že posudzovanie o narodoch/krajinách na základe skuseností laikov, nie je namudrejším spôsobom v ich spoznavani.

Gigule, ja som laik, nestudovala som nic o Francuzsku, iba mozno literaturu, dejiny a umenie v skole, a potom ucila sa jazyk 2 roky na univerzite v Lille (Fr) , tu iba zijem 20 rokov, stretavam sa s ludmi, pracujem s nimi, chodim po lekaroch, nemocniciach, do skôl a centrov pre deti, som v metre s hrbov ludi kazdi den, kupujem, citam tlac, hladim TV, precestovala som a spoznala viacej casti...Ovladam jazyk, nech sa nechvalim, ale obstojne, so susedmi sa stretam kazdodenne, aj ak niekedy len cez murik... Ucinkujem na volbach.. No som laik, nemôzem naozaj dat moju mienku o tejto krajine :?
Obrázok používateľa
Jara
Senior Member
Senior Member

Založený: 17 Júl 2005, 09:00

Odoslaťod gigule » 21 Nov 2007, 13:53

Jara napísal:

Gigule, ja som laik, nestudovala som nic o Francuzsku, iba mozno literaturu, dejiny a umenie v skole, a potom ucila sa jazyk 2 roky na univerzite v Lille (Fr) , tu iba zijem 20 rokov, stretavam sa s ludmi, pracujem s nimi, chodim po lekaroch, nemocniciach, do skôl a centrov pre deti, som v metre s hrbov ludi kazdi den, kupujem, citam tlac, hladim TV, precestovala som a spoznala viacej casti...Ovladam jazyk, nech sa nechvalim, ale obstojne, so susedmi sa stretam kazdodenne, aj ak niekedy len cez murik... Ucinkujem na volbach.. No som laik, nemôzem naozaj dat moju mienku o tejto krajine :?

Všimni si, napísala som že sa možno milim v tom. Ved, povedala som len moju mienku, nie je to zakon vesmiru... preboha.
Prečo berieš to tak osobne?
Dokonca,ved aj tak to čo ja poviem na fore je za sprdnju ... Nerozumiem prečo si vobec všimaš to čo som napísala...

Pište si na fore aj tej teme čo len chcete... Ja vam nebudem zavadzať. Sľubujem.

Aj nazoaj nebudem o tomto viacej diskutovať.
Maat
Obrázok používateľa
gigule
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod saso » 21 Nov 2007, 14:05

gigule napísal:
GreenSmith napísal:
pre Gigule:

Myslela som si že som bola jasná prečo som NAVRHLA zapravanie temy. To bol len moj návrh, nič iné. To prečo ju admin zapravil, neviem. Ak ti to nie jasne, opýtaj sa ho. Dokonca, tema je medzičasom odomknutá a ... kde je teraz?
Maš pravdu že na tú temu prispevky sú/možu byť len osobne dojmy ľudí. S tým treba byť naozaj obozretný. Práve take dojmy možu /aj nechciac/ ineho uraziť -ked niečo nepozname dostatočne a zvlášť ked pochadzame od seba aj svojích zvykov, vkusu a pod. častokrat sú možne nedorozumenia a potom aj hadky... Kto ma pravo povedať čo je lepšie, krajšie, mudrejšie, chutnejšie... Aj sam vidiš čo je ešte aktuálne na tomto fore: osobne dojmy dvoch mladích dám z ineho štátu o našom štáte... Mysliš si že je mudre robiť istú chybu? O inych pisať podobne alebo tak ako tie mlade damy?
Zároveň, myslim si že každý človek je jedinečný, zvláštny... a v každom národe najdeš prekrasnich ľudi /myslim na charachter, výchovu ... / ako čo sú všade aj hlupaci, idioti alebo ako ich nazvať... tak vždy sa váham, či je fer potom písať o narodoch tak alebo onak? Však jasne že možno robim chybu a že ide len o moju zabludu...

Pravda je že som možno reagovala tak že mnohích urazilo. Nebudem sa zato ospravedlňovať. Zvlašť nie po teme ktora má z cieľ ma vysmiešniť. Može mi byť len ľúto že tam účinkovali aj tí čo u nas doma sedeli a boli pohostení alebo si odomňa hľadali ... sitne usluge... ako horoskop zdarma... A možno som si ani nazaslužila lepšie.

Zaroveň sa ospravdelňujem všetkím že som ich otravovala svojím umeleckím ... niečím ... / nevedela som že na fore ľudom vadí umenie... / a zvlášť temamy kde som takmer sama pisala.
Dakujem ti Green že si mi na to poukazal.

Pa.

gigule,
ta tema ta nemala urazit. vobec som na teba nemyslel ked som ju zakladal. ak som sa ta nechtiac niecim urazil, tak prepac. tak o tej teme: moja idea bola aby sme spolocne vedeli zistit ake predsudky existuju a preco. ako si pisala ludia vychadzaju zo zvykov a kulture aku zdedili. verim ze ludia ktory spolocne ziju na jednom uzsom priestore maju aj spolocne zvyky aj blizsie ponimanie dobreho a zleho, a preto si myslim ze nazori na ine skupiny su najlepsim zrkadlom tej populacie ktora nazor tvori. z mojej skusenosti najcastejsi narod ktory sa spomina v akych si predsudkoch su americania a preto som ich tam spomenul. Chcel som tymto si overit ci som ja jediny pripad ktory pocul predsudky o nich, a ak ano tak zistit preco tie predsudky existuju. prinos k celej teme by bol komentar ludi ktory dlho ziju v inych krajinach a dobre poznaju urcitych narodov a vedia nam popisat rozdiely.
saso
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Rodney » 21 Nov 2007, 14:12

gigule napísal:Dokonca, tema je medzičasom odomknutá a ... kde je teraz?
No vidiš - tvoje katastrofickie vízie sa znovu nenaplnili a ukázalo sa že zapravenia bolo absolútne zbytočnvo. Samotnvo zapravenia vyvolalo viac vzruchu ako téma kerá by tak či tak skončila ako každá druhá téma keby si sa do nej nemontuvala takym sposobom.
gigule napísal:Mysliš si že je mudre robiť istú chybu? O inych pisať podobne alebo tak ako tie mlade damy?
Písať svoje dojmy očomkoľvek, a teda aj o inych, nieje chyba podľa mňa. Sama píšeš často svoje dojmy o tom či inom.
gigule napísal:Považujem, a to je len moja osobná mienka že posudzovanie o narodoch/krajinách na základe skuseností laikov, nie je namudrejším spôsobom v ich spoznavani.
Keď napíšem že sa Američania vo všeobecnosti podľa mňa nevkusne obliekajú je to moj dojem - ništ viac. Neznamená to že nikto z nich sa neoblieka podľa môjho vkusu. Ani im tým nezakazujem sa tak obliekať ani to neznamená žeby som ich nekcev pustiť na územie EU ani ništ podobnvo. Tak isto ak napíšem že v Ugande žije primitívny kmeň ktorý stále obrába pôdu iba drevenými nástrojmi neznamená to ešte že sa im tým posmievam - iba konštatujem zaujímavý fakt. Ano je to z mojho pohľadu laická konštatácia a čo? Každý denne komentuje rôzne veci z laického pohľadu - či už sa to filmy, knižke, atď... Keby som sa ja vzrušuvav že ľudia laicky komentujú npr. kompjuteri (a ver tomu že často vravia naozaj nezmysly) tak de by som bov...
gigule napísal:Zároveň, myslim si že každý človek je jedinečný, zvláštny... a v každom národe najdeš prekrasnich ľudi /myslim na charachter, výchovu ... / ako čo sú všade aj hlupaci, idioti alebo ako ich nazvať... tak vždy sa váham, či je fer potom písať o narodoch tak alebo onak? Však jasne že možno robim chybu a že ide len o moju zabludu...
No a čo? Miešaš hruške s jablkami. Stále zabúdaš že existuje štatistika - t.j. napriek tomu že každý Afričan je jedinečný a jesto aj prekrásni aj sprostí Afričania neznamená to že nemôžem vyhlásiť že "Afričania sa čierny" len preto lebo jesto minimálne edom biely. Rovnako tak npr. Eskimáci majú rád surové tulenie mäso (i keď určite jesto aspoň jeden kerý ho nemá rad), a v Tajlande ľudia na dedine žijú v slamených domoch (aj čo sa určite nájde aj zopár inakších), atď... Vo všeobecnosti je to tak a to je fakt. Samozrejme naveky sa nájde voľakto komu chýba sebareflexia, zrak alebo tolerancia a nájde sa z toho urazený. Ale je to jeho problém ni problém toho kto píše to čo vidí. Aj o Srbsku aj o Slovensku turisti popísali na tisíce dojmov a názorov a život ide ďalej...
gigule napísal:Nebudem sa zato ospravedlňovať.
Ako som písal dotyčnej Slovenke - aj to svedčí niečo o človeku či sa dokáže (alebo nedokáže) ospravedlniť.
gigule napísal:Zvlašť nie po teme ktora má z cieľ ma vysmiešniť.
Gigule celý vesmír sa nekrúti len okolo Teba. Prospelo by Ti keby si bola menej vzťahovačná a nevidela za každym rohom záveru proti Tebe.
gigule napísal:...nevedela som že na fore ľudom vadí umenie...
Nikomu to nevadí. Ďaľšia vec ktorú si buď zle pochopila alebi si si to úmyselne vysala z prsta aby si ukázala ako sa Tebe tu akože krivdi.
Obrázok
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod ita » 21 Nov 2007, 16:17

Tak ja nebudem ani citovat ani nic, ale musim povedat par slov :lol: o tej teme "my o inych"! Ja som to mozno aj zle pochopila, ale ako som uz povedala, ja som myslela,ze mozno sa ohlasia viaceri ktory nie, ze nie su v Petrovci, ale ziju aj na inych kontinentoch... :? Lebo kazda krajina, dokonca kazdy region, kazda osada ma nieco svoje specificke. To co je u nas v Petrovci celkom normalne, mozno niekde je to nenormalne, alebo az nemoralne...Vobec som nemyslela, ze sa v tej teme ma rozpravat o narode ako takom "stereotipe"...Uz som povedala, ze meritka na moral, hlupost, kulturu, vzdelanost...su rozne, aj to tiez ide od prostredia do prostredia, a nezavisi ani tolko od naroda, alebo nacie...Svojho casu ked bola ta pracka na Balkane sa ma jedna prof. klaviru pitala, ze skade som, hned si myslela ci z Chorvatskej strane, ci zo Srbskej...a ked som jej trochu vysvetlila (ak vobec pochopila), tak mi povedala: ...ach viete ty Srbi...Iba som sa ju opitala, ze kolkych pozna Srbov? Nepoznala ani jedneho, ale zase jeden dokaz, ako ludia sudia podla toho co pocuju, nacitaju. V tomto pripade islo o novinarsku propagandu...ci som uz v politiky?...Tak je to vsetko relativne.
A ty gigule preco vsetko beries osobne? Mne bolo zaujimave citat a pozriet fotografie, co si ty polozila z vystavou v Petrovci, a komu to zavadzalo nemal si to pozriet a hotovo. Tu nas je dost s roznimi vkusmi, zaujmami, nahladmi, ale myslim, ze by mal existovat RESPEKT voci vsetkym a vsetkemu, a nijako by sme sa nemali delit na tych co ziju v Petrovci a ty co ziju v zahranici. Kazdy mal svoj dvovod preco odisiel a preco zostal...mozno by sa o tom mohla urobit tema...vlastne asi aj bola... :? A bez urazok o spisovnej slovencine :lol: , petrovscina je isto pekna, nie? :lol:
Obrázok používateľa
ita
Senior Member
Senior Member

Založený: 29 Máj 2006, 09:00

Odoslaťod saso » 21 Nov 2007, 18:11

ita napísal:Vobec som nemyslela, ze sa v tej teme ma rozpravat o narode ako takom "stereotipe"...

to vobec nie, ale zistit ci su nejaky stereotipy a preco. ak nieco skumam neznamena ze to aj robim !
saso
Senior Member
Senior Member

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Website Petrovec.com

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Meniny

Dnes má meniny: Bozetech
Zajtra: Vladivoj
Napozajtra: Vratislav(a)

Pranostiky

Pre dnešný deň nieto záznam.

Facebook

©2004-2017 Petrovec.com | www.petrovec.com | admin@petrovec.com