Facebook

Login

Najnovšie na fórume

o tomto fore

Ak mate pripomienke alebo kritike (pochvaly) na stranku

Re: o tomto fore

Odoslaťod gigule » 01 Jan 2007, 18:54

ita, stubby & all
ma najdôležitejšie je že su ľudia motivovani pisať a že sa na temach zapajaju mnohy členovia fora .... myslim z 209 členov piati intenzivne a ešťe toľky občas pišu ... to celkom dosť ilustruje to ako je na fore super ...

novi členovia su vitani ale len ak budu ako vy ....

------------------------------------------------------------------------------

apropo selekcie ... ona sa robi aj dalej...

ja sa tymto odhlasujem z fora.
Naposledy upravil gigule dňa 01 Jan 2007, 18:59, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
gigule
Senior Member
Senior Member

Založený: 14 Nov 2005, 10:00

Odoslaťod ita » 01 Jan 2007, 18:58

Gigule a preco?
Obrázok používateľa
ita
Senior Member
Senior Member

Založený: 29 Máj 2006, 09:00

Odoslaťod Stubby » 01 Jan 2007, 21:31

Gigule,
ja nechcem a ani nemôžem ovplyvnit žiadne tvoje rozhodnutie či budeš alebo nebudeš dˇalej písať na tomto fore. Záleží to na tebe,akokolvek sa rozhodneš bude to len tvoje rozhodnutie.Ešte niečo, chcel by som ťa poprosiť aby si mňa nedávala do nejakej skupiny forumášov do ktorej ja v žiadnom prípade nepatrím. Nemám ani potrebu. Inak, ako Rodney na jednej tak Gigule a Coolpin na druhej strane sa mi rovnako milý či ľahostajný. Dokonca v jednom s tvojích prvých nedorozumení s Rodneym som sa zastal teba, lebo som to považoval za správne. Teraz to bolo obrátene, inak som to ani nemohol ale za to môže hlavne Coolpin. Nakoniec ešte, ak sa skutočne rozhodneš už viacej nepísať tak ti v živote prajem len to všetko najlepšie. Týmto je táto téma pre mňa uzavrená.
Obrázok používateľa
Stubby
Gold member
Gold member

Založený: 13 Dec 2005, 10:00

Odoslaťod kermit » 02 Jan 2007, 00:17

E nevedel som ze odstartujem bas ja volaku takuto diskusiu ... :?

Ajde uz nejdeme o tomto ...
Svoju pravdu mame vsetci,aj gigule aj stubby, aj rodney atd ... ...
- Forum je na to, aby sa pisalo a diskutovalo
- komu sa zda forum nezaujimavy sa vzdiali bez toho aby nadaval ostatnym, ved to je normalne a koniec koncov, tomu nemozeme zabranit
- o vzhlad foruma temy a obsah sa ma starat andrej alebo moderatori, len oni maju pravo nieco zmenit my to zmenit nemozeme a ... ani by sme nemali, lebo by to nebolo fer voci inym, ktorym sucasny stav vyhovuje
- pravdou je, ze je naozaj nie pekne ohovarat clenov fora verejne pred vsetkymi. Podla mna ak mame ku niecomu vyhrady, da sa vyuzit PM Andrejovi, alebo moderatorovi a nie verejne ohovarat ... verte, mozem si mysliet 100x ze mam svoju pravdu, ale verejnym ohovaranim vedome rozsirim negativnu energiu nie len na toho, na koho sa hnevam, ale aj na vsetkych "nezainteresovanych", ktori to misia citat a ich podobne vyroky len znechutia...
- ked uz niekoho chceme verejne upozornit na nevhodne spravanie, robme to s pozitivnou energiou, napr. nezaskodilo by si vygooglovat a nastudovat nieco o "pozitivnej kritike"
- komiksy a ostatne veci, ktore niektori nerozumeju, lebo nie su k teme alebo su v inom jazyku ... my NEmozeme zakazovat nikomu co pisat, na to je tu moderator alebo admin. Preto ak s niecim nesuhlasime, riesenie je zase len v ich rukach tak nie je ok zatazovat s tym ostatnych clenov ... a moderator ci admin tiez ma pravo temy upravovat BEZ TOHO aby musel na desiatich miestach vysvetlovat kazdy svoj krok ...
- znevazovanie serioznych prispevkov - vzdy musime ratat s tym, ze niektori uzivatelia fora mozu tento nastroj pouzivat. Nenacim byt citlivy na zjavne provokacie a len potom dalej rozsirovat neg. energiu. Mne staci, ak moj prispevok oslovi aspon jedneho membera... Ked chce niekto provokovat, nech sa paci, je to jeho sposob, mojim pravom je na provokacie nereagovat. Zatial verim ze minimalne jedneho membera tym co napisem oslovim, tak naco budem odchadzat ? .... na zamyslenie pre tych ktori hovoria ze chcu odist ...

Forum pojde dalej vtedy ak bude v nom dost pozitivnej energie :) tak sa zamyslime (aj ja nad sebou) preco piseme malo podnetnych prispevkov na stare temy, alebo preco otvarame malo zaujimavych novych. Sprobujme pre to nieco spravit :) Sprobujme pri pisani rozmyslat aj o tom, ci to o com pisem naozaj chcem povedat aj ostatnym, a ci aspon niekoho bude to aj zaujimat aby sme nepisali len preto aby bolo cim viac postov ... Menej je volakedy viac ...
A ak chceme diskusiu tak sa sprobujme v nasich postoch aj pytat na nazory inych. Mne sa osobne tazko reaguje na post, ktory je pisany dogmatickym sposobom. Naco? ... budem presviedcat niekoho o svojom nazore, ak o neho aj tak nestoji? ....

Nekritikujme ostatnych ze pisu mozno tak, ako to nam nevyhovuje... vsetci tu mame rovnake prava pokial nam ich admin nezoberie. A to, ze je tu mozno malo zaujimavych tem? ... nie je to aj trochu vina kazdeho znas a nielen tych, ktorych tu niektori chceme vinit?

Moj predosly post bol mysleny len ako postreh, nie ako kritika (aby sme sa nad sebou zamysleli a nie verejne obvinovali !!!)... nie som opravneny brat inemu jeho prava alebo ho inak ovplyvnovat.

Kampana pozitivnej energie zacina ... osobne budem rad ked nikto z fora neodide :) :) :) a pokial sa budu registrovat dalsi :)

Eeeej trocha dlhe ... ale to som ja ... neozyvam sa a potom na 100 riadkov. Ale to je moja filozofia, napisem len vtedy, ked si myslim ze to za to stoji, alebo ze mam informacie ktore niekto zhana. Vobec mi nije bitno aby som s niekym chatoval a nabijal si pocet postov :)

Do sledeceg ukljucenja ;)

PF 2007 vsetkym :) :) :)
K e r m i t t h e f r o G
------------------------------
Obrázok používateľa
kermit
Senior Member
Senior Member

Založený: 12 Apr 2005, 09:00

Odoslaťod falstaff » 02 Jan 2007, 22:21

Kermit, zhodujem sa okrem časti o kritike so všetkým čo si napísal. Teda myslím iba, že sa má čím viacej kritikovať. Pozitívna kritika može oveľa zlepšiť ako fórum tak aj všetko ostatné. Ako keď niektorí písali o Petrovci a o tom čo je všetko v ňom nezriadené, nekúltúrne a neorganizované.
Ak na fórume ide o diskúsiu, tak kritika je veľmi dôležitá zložka. Tam kde sa všetci zhodujú neexistuje diskúsia. Samozrejme, že sa vie ako taká kritika vypadá. To čo píšeš, že nemôžeme zakazovať niekomu čo a ako píše je pravda. Ale presne preto môžeme kritikovať. Podľa mňa aj máme. Nevraví sa nadarmo, že "došli divlji i oterali pitome". :D

Mám taký dojem, že tento tvoj text je troška ako v tom fazóne zo škole keď učiteľ zapisuje na začiatku hodine a hovorý: - nech sa hlási kto je neprítomní! :wink:

ps. Nič v zlom, chcel som len napísať, že sa hlavne zhodujem s tebou. :)
Government is the Entertainment Division of Industry
Obrázok používateľa
falstaff
Senior Member
Senior Member

Založený: 09 Máj 2006, 09:00

Odoslaťod andrej » 02 Jan 2007, 22:50

Myslim škoda že sa viacti nezapojujú do diskúsii, ale ja nemožem a ani nechcem nikoho naterať nak tu diskutuje ak nechce.
Ja viem zo svojej skúsenosti, koľko fórumov sledujem a málokde sa zapojím. Dobre, možno to ja tak robím, ale iný zas možno inak. :lol:
Obrázok používateľa
andrej
Site Admin
Site Admin

Založený: 22 Máj 2004, 09:00

Odoslaťod kermit » 02 Jan 2007, 23:24

Dakujem falstaff za zhodnotenie :) som rad :)

Ohladne tej kritiky co spominas :) samozrejme kritizovat ked je nutne - treba, a najma ked ide o predmet temy ak si to zasluzi. Ja som mal skor na mysli, ked kritika prejde od predmetu temy na prispievatela.
V oboch pripadoch je vsak podla mna treba brat, aby sa kritizovalo konstruktivne - konstruktivna kritika (vieme ju najst aj ako negativna spätna vazba).

Nak nedavim vela tak kratko ;)
- Konstruktivnou kritikou chceme dotycnej osobe pomoct aby pochopila nas rozdielny nazor a nie ju zhodit, urazit, dusevne ublizit.
- Zakladom je jasne pomenovat kritizovanu vec aj s vysvetlenim preco kritizujem.
- Zasadne nie je dobre spajat kritizovany predmet s osobnostou (charakterom) kritikovaneho. (Ty musis byt "taky" ked takto pises ...)
- Pri kritizovani by som zasadne nemal zovseobecnovat. Cize nepouzivat vety: Ty to stale takto robis, robievas to zle, ty si zakomplexovany ... atd ..
- Treba si vsimnut ze slovo Ty v kritike je velmi nebezpecne lebo v kritikovanom moze vyvolat obranny mechanizmus, a kritika sa minie ucinkom. Ovela lepsie je pouzivat vo vetach Ja. Napr. Ja sa s tym nezhodujem, preto a preto ... Myslim si ze by to malo byt inak ... preto ze ...

E ajde nak ja uz nedavim, ved koniec koncov toto vsetko mozno aj viete a vobec nemyslite ze som volaky v tomto nacitany ... raz som bol na skoleni komunikacie - firma platila (uz davno) a volaco som si o kritike zapamatal. Verim ze ti, ktori studovali psychologiu by tu mohli na tuto temu piiisat a piiiisat :)

Evo celkom zaujimavy LAICKY blog o tom, ako konstruktivne kritizovat na fore pa ko voli nek izvoli :)

http://cucurachi.blog.sme.sk/c/47203/Ke ... -nauc.html

nieco o spätnej väzbe:
http://sk.wikibooks.org/wiki/Asertivita ... %C3%A4zbou

Je to celkom zaujimave, a mne podobne praktiky viackrat pomohli udrzat medziludske vztahy.
Obrázok používateľa
kermit
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod kermit » 02 Jan 2007, 23:32

Heh drustvo ak vas nahodou mojimi dlhymi prispevkami davim komotne mi to povedzte ;)
Niekedy sa bas nekontrolujem. :)

Este stale pamatam ako som si jeden cas s Rodneym vymienal dlhe nazory az sa do toho zamiesal Andrej a zhodnotil to jasne a kratko:

e dlhvo je to citat :) :) :)
Obrázok používateľa
kermit
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Rodney » 27 Feb 2007, 14:37

Mila: Rodney nestojí Tvoja poznámka, kde skončíme, ak budeme niekoho eliminovať kvôli menu. Možno sa Ďalší traja kvôli tomu menu neprihlásia. Povedie, že medzi takými nemajú čo hľadať. No nebudeme aj my takí a nebudeme mu my nadávať, Mile
Mon Feb 26, 2007 8:46 am
Rodney: No porovnám to s reštauráciou - ak do reštaurácii chodia ľudia s čudnou frizúrou tak možno to zopár ľudí odradí do tej reštaurácii chodiť, majiteľ reštaurácii ale nema právo vyhodiť nikoho z reštaurácii len na základe účesu lebo by to bola diskriminácia. A tak ako Teba v reštaurácii nikto neohrozuje len tým že má účes kerý sa Ti nepáči, tak Ťa na fóre nikto neohrozuje len tým že má meno kervo sa Tebe nepáči. Voľačo druhvo je ak Ťa tá osoba začne osočuvať a napádať či už v reštaurácii alebo na fóre.
Mon Feb 26, 2007 11:20 am
falstaff: Nestojí také porovnanie. Čudná frizúra je nie proti pravidlám tak uvedenej reštaurácii. Na druhej strane máš nočnie bary alebo cabaret, kde nemožeš dnu bez sako a kravate. Ty ak neznášaš kravatu, to je tvoje právo ale potom tam dnu nemožeš. To je ich pravidlo na ktoré majú právo.
Mon Feb 26, 2007 11:49 am
Rodney: No je to diskutabilno či na tento konkretny nick sa vztahuje pravidlo 1.2 lebo ako som uz pisal nieje cielene proti ziadnemu prispievatelovi (a o tom je pravidlo 1.2). Okrem toho je tam len vágna formulácia ze "Každý užívateľ je povinný vyjadrovať sa slušne" a pojem "slušnosti" je relatívny - kde je hranica čo je ešte slušné a čo nieje?
Mon Feb 26, 2007 12:34 pm
Rodney: Ilustrácia - nick "kill_falstaff" je proti pravidlam ale "motherfucker" nieje. A či je v rozpore nick "FY" je už naozaj na debatu.
Mon Feb 26, 2007 12:36 pm
Stubby: Slušný človek na úrovni si dá i slušný Nick
Mon Feb 26, 2007 1:42 pm
falstaff: Rodney, to čo píšeš kde a na čo sa vzťahuje pravidlo 1.2 je tvoje čítanie toho pravidla. Ja to inak čítam. Isto tak aj tie príklady za mená čo si uviedol. Tam kde sa spomína explicitne urážajúce alebo zakázané "slovo" tak je jasné. Ten FY samozrejme je nie lebo to tam nepíše. To ako to niekto chce "prečítať" je jeho vec. Tak isto by sa potom mohlo dať za meno slovko čo nepoznáme ale na nejakom africkom alebo arabskom nárečí to znamená urážku. Tak isto aj za menom Rodney by sa mohlo šakovo čítať. Tak sa vrtíme do kruhu. Potom by sa aj všetko napísané do príspevkov mohlo zrelativizuvať a vyhlásiť za OK alebo nie OK.
Mon Feb 26, 2007 2:15 pm
Mila: Rodney, keď už raz hovoríme o reštauráciách... Pôjdeš skôr do nejakej slušnej reštaurácie, kde sa hostia správajú prirodzene, spontánne, ale aj slušne, sama reštaurácie je čistá a domáci pohostinní alebo do takej, kde je veľký hluk a krik, kde si hostia medzi sebou vymieňajú oplzlé výrazy a nadávka a spomínajú si všetkých príbuzných, lebo je to v trende?
Mon Feb 26, 2007 3:42 pm

Dovolil som si okopírovať sem diskusiu z "Povedz" sekcii lebo si myslím že je celkom zaujímavá a je o tomto fóre.
Tak poďme pekne po poriadku (ale neuvaríme kašu sladkú ;-)):
@falstaff: Ad. "Rodney, to čo píšeš kde a na čo sa vzťahuje pravidlo 1.2 je tvoje čítanie toho pravidla. Ja to inak čítam." - znamená to že pravidlo je v tomto prípade nie jednoznačné a keď nieje jednoznačné tak je problematická aj jeho implementácia. A ako píšeš ďalej a čo tvrdím aj ja je že nejaké meno niekto môže pochopiť ako neslušné a iný to môže pochopiť npr. ako recesiu.
@Mila: Veď presne o tom hovorím: nezáleží kto ako v tej reštaurácii má účes ale ako sa správa, teda môžu tam sedieť pankeri najhrubšiho zrna s účesom nasprejuvanym autolakom a môžu sa správať slušne a môžu tam sedieť ľudia v oblekoch a môžu vykrykuvať a nadávať ako kočijáši. Čiže ja si vyberiem radšej prvú možnosť.
Čo som kcev tým skrátka povedať je že je ani ni tak vážno aký si voľakto dá nick (ak ním priamo neútočí ne niekoho ako som uviedol), ale čo je dôležitejšie je ako sa na tom fóre správa k ostatným (npr. bez nadávok a hlášok typu "neser",...). To si ja predstavujem pod slušnosťou v bode 1.2.
Obrázok
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member

Založený: 12 Jan 2006, 10:00

Odoslaťod Haska » 27 Feb 2007, 15:10

Nenacim urazat nikoho, tu sa suhlasim z Rodney .. Ale som nie prekvapeny ze volakomu vibehla urazka z pera ..Rodney ty si ponejkedy naozaj nemozny (nepovjem arogantmy ale nemozny) sade mas odpovet a vjes vsetko najlepsie ..Tak ponejkedy si mislim samy ze stym fakt ty urazas.. Ja chodim kazdy dem tu na Forum a ked citam vsade je Rodney a naveky ma odpovet , sa my zda ze si celi dem na internete a hladas lem odpovede po internete a davas nam kedeakje linky abi si nas presvecil ze je to tak .. Ja si mislim ze vecina tu pise zo svojej skusenosti.Nehnevaj sa, ale toto som misev napisat ..Rozmisli si dobre mozno to lezi na tebe ....
Obrázok používateľa
Haska
Senior Member
Senior Member

Založený: 27 Júl 2005, 09:00

Odoslaťod Rodney » 27 Feb 2007, 15:18

Nehnevam sa, ale ani nerozumiem. Som online stale lebo mam taku robotu. Ze casto pisem este neznamena ze si myslim ze viem secko najlepsie. Mam svoj nazor (tak ako si napísav - zo skúsenosti) ale to maju seci ni? Tak preco by som ho nevyjadriv? A čo je zle na tom ak ho podporím aj voľákou linkou (kerá sa dá vygoogluvať za par sekúnd, aj keď ma v minulosti kritikuvali že to neviem ;-))? Ak som Ťa osobne voľáko uraziv tak prepáč.
No a ešte pridám že keby druhí sem písali viac možno by som ja písal menej, lebo keď sa tu objaví názor s kerym súhlasím tak ho nebudem opakuvať.
Obrázok
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Haska » 27 Feb 2007, 15:49

Verim ze pises zo skusenosti. No ja vjem isto zo skusenosti ze nenacim vsetko verit co najdes na internete .Preco? Som chcel montazny dom stavet v Petrovci Nasiel som si firmu vibrtal model, navolal som dohovoril sa no tu vipadol problem ja som toho momenta nemohol ist do Petrovca a povedal ze zijem v Holandsku, dal som mu moj e-mail a par dni pozdejsie som dostal e-mail z cenov 310 e po kvadratnom metre dom co som kcel robit normalne kostuval 18000evrov a bol okolo 100 kvadratnich metrov tak otpriliky 180 e po kvadratnom metre .. Zato ti pisem zo skusenosti. no toto je jeden priklad a jesto ich vela ..

vipijeme si na Slovenskich slavnostiach..
Obrázok používateľa
Haska
Senior Member
Senior Member

Založený: 27 Júl 2005, 09:00

Odoslaťod Rodney » 27 Feb 2007, 15:55

Samozrejme - je to istvo ako s novinami či TV. V Tvojom prípade je ale podľa mňa ni na vinne internet ale Tí "poctiví obchodníci" čo keď počuli že si "gastarbajter" tak chceli z Teba vycicať peniaze. Tie linke čo dávam tak dávam len z takych sajtov kerie osobne považujem za dôveryhodnie.
Tak :cheers: na slávnostiach. :)
Obrázok
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod GreenSmith » 27 Feb 2007, 18:03

Ved naco ine vlastne sluzi forum ako pre vyjadrenie si svojej mislienky k danej debate... :roll:
Tak podla mna netreba hundrat ked niekto pise viacej a niekto menej, moznoze niekto ma viacej volneho casu a preto pravidelne pridava neake prispevky ved v tom je aj podstata kazdeho fora, bolo by skoda ked by si po cely cas cital neake prispevky z " kameneho veku " :lol:
viva la for :god: :uvouv:
Obrázok používateľa
GreenSmith
Senior Member
Senior Member

Založený: 20 Feb 2007, 10:00

Odoslaťod Jara » 27 Feb 2007, 19:02

Este dobre, ze tu mame Rodneyho. Aspon niekto na forum pise. Lebo by sme nemali co citat :) a ani o com diskutovat.
Obrázok používateľa
Jara
Senior Member
Senior Member

Založený: 17 Júl 2005, 09:00

Odoslaťod kermit » 27 Feb 2007, 22:14

... hladim ze som volaco prepustil :) :) :)
Obrázok používateľa
kermit
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Rodney » 28 Feb 2007, 07:44

kermit napísal:... hladim ze som volaco prepustil :) :) :)
Ale ništ vážno. ;-) Objavil sa zaregistrovaný nick "mamoje.bac" (autor vraj už všeobecne známy Jančík) a v sekcii "Povedz" sme začali debatovať či je aj nick vecou kerá podlieha pravidlu 1.2 a či sa majú takieto a podobnie nick-e odstraňuvať.
Obrázok
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Jara » 01 Mar 2007, 16:50

Problem pseudonimu je, ze nie v kazdom jazyku je slusny alebo neslusny. Same "nick" slovo, je mne tazko citat alebo pocut, lebo tuna v zargone to znamena cosi neslusne. Ked som si zavadzala internet, som nebola doma a vsetko vybavovali ini.. Takze mi dali ako "lozinku" volaco co ma zakazdym hneva, az ma ide rozhodit. Kedze ale su neslusne slova zakazane (nie je to ale neslusne, len mna uraza, ide o môj fizicky vyhlad), ziadala som to zmenit. A povedali mi, ze vo francustine to neznamena nic tak je dovolene. Takze aj slusny alebo neslusny pseudonim, je relativna vec.
Obrázok používateľa
Jara
Senior Member
Senior Member

Založený: 17 Júl 2005, 09:00

Odoslaťod falstaff » 01 Mar 2007, 17:14

Myslím, že sme teraz troška priveľa zakomplikovali. Tu bolo meno ktoré všetci dobre vieme čo znamená. Ja súhlasím s Adminom, že to zotrel. Vôbec si nemyslím, že je tým zotieraním voľakto ohrozený.

Má každý právo si zvoliť meno aké chce kým to neohrozuje právo ostatných. To "právo ostatných" určujú samí ostatní. Nepamätám, že by sa voľakto búnil za doterajšie mená?! A problematické boli aj doteraz zotierané. :?

Nepáči sa mi drevené filozofovanie o právach. Máme toho celkom dosť v domácej spoločnosti a "médiách". :wink:
Government is the Entertainment Division of Industry
Obrázok používateľa
falstaff
Senior Member
Senior Member

Založený: 09 Máj 2006, 09:00

Odoslaťod Rodney » 01 Mar 2007, 17:36

falstaff napísal:Má každý právo si zvoliť meno aké chce kým to neohrozuje právo ostatných.
No veď práve že to meno kervo odštartovalo túto diskusiu neohrozovalo práva nikoho. Dokonca si myslím že najviac by mohlo uraziť samotného autora a ak to jemu nevadilo... No ale v podstate je diskusia už aj tak zbytočná keďže išlo o starého známeho xxx. ;-)
Obrázok
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Website Petrovec.com

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Meniny

Dnes má meniny: Olivera, Oliver
Zajtra: Adriana
Napozajtra: Ladislav(a)

Pranostiky

Pre dnešný deň nieto záznam.

Facebook

©2004-2017 Petrovec.com | www.petrovec.com | admin@petrovec.com