Facebook

Login

Najnovšie na fórume

školenie v Slovenskej Republike

Padina, Kovacica, Pazova, Selenca, Aradac, ...

Odoslaťod mariena » 22 Júl 2005, 14:30

Počiatkom mesiaca júna v Báčskom Petrovci sme mali hostí zo Slovenskej Republiky, z Holíču, ktorí boli na Základnej škole Jána Cajaka prezentovať svoju školu a ponúknúť niečo nové, moderné a kvalitné, podľa europskych štandardov. Boli to pán Mgr. František Roth - zástupca riaditeľky školy, Ing. Ladislav Lipár - zástupca riaditeľky školy, Mgr. Katarína Sládková - psychologička a Tomáš Mikula ktorý pracuje v Domove mládeže. Ponúkli našim deťom ktorí ukončili školenie na základnej škole rôzne odbory: marketing, hotelierstvo, cestovný ruch s rozšírenou výučbou cudzích jazykov, informatiku a informačné systémy a tiež zahraničný obchod a súkromné podnikanie. Je to 4-ročné štúdium s možnosťou postupu na vyššiu školu - ešte 2 roky. Skola dáva medzinárodný certifikát ECDL, takže deti po ukončení 4-ročného štúdia môžu súkromne podnikať, môžu sa zamestnať hocikde v EU. Tiež škola patrí do IES-u /International Education Society/. Skola je súčasne vybavená, strava je veľmi kvalitná a Domov mládeže je tiež vybavený s novým nábytkom...
Koho viacej zaujíma o tejto škole, nech sa mi ohlási. Môžem vám poskytnúť dalšie informácie a tiež si môžete obzrieť aj fotky zo samej školy a mestečka Holíč.
Holíč sa nachádza 5 kilometrov od Ceskej Republike a iba 3 km od Rakúskej hranice...
/Stredná súkromná odborná škola - HUMANUS VIA - Holíč, www.ssosho.edu.sk/
Obrázok používateľa
mariena
Senior Member
Senior Member

Založený: 20 Júl 2005, 09:00

Re: školenie v Slovenskej Republike

Odoslaťod Jara » 26 Dec 2005, 17:35

To, ze sav môz zamestnat hocikde v EU by som si nebola taka ista. Zvlast ak je ta skola sukromna. Vo Francuzku musi byt diplom overeny statom, zahranicne diplomi nestoja zanic. A zvlast zo sukromnych skôl. Co sa tyka slovakov, tu ich je hrba a nikto si nemôze najst zamestnanie. Nepotrebuju vyzum, tak prychadzaju sem polahky, ale potom ostavaju na ulici...Takze staci zakoncit nase skoli a potom aj tak treba skladat skusky...
Obrázok používateľa
Jara
Senior Member
Senior Member

Založený: 17 Júl 2005, 09:00

Odoslaťod mariena » 10 Jan 2006, 13:42

nazdar Jara,

všeobecne je nie ľahko najsť si zamestnanie...
ale ak voľačo nepoznáš alebo nerozumieš môžeš dostať priamu odpoved v škole o ktorej som písala ... a nebudeš pochybovať o tom...
všetko dobré prajem :)
Obrázok používateľa
mariena
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Stubby » 14 Jan 2006, 22:37

Mariena
Z nových členských štátov EU ako je Slovensko, zamestnat' sa hocikde v EU je v súčastnéj dobe pomerne dost' náročná vec (ak sa nejedná o miesto kde je nedostatok kvalifikovaných pracovných sýl ako napr. v Rakúsku , Nemecku ale i Česku zdravotné sestry). Vo Velkej Britanii alebo vo Švédsku, tieto štáty otvorili svoj pracovný trh, je táto možnost' bez vetších problémov. V tomto roku pribudne ešte Fínsko a Španielsko a v horizonte do pät' rokov to bude celá EU. Teraz to znamená , že ked' si občan slovenskej republiky nájde nejakú prácu v Anglicku, tak bez vetších formalít tam može robit'.
Je samozrejmé, že pre toho kto sa uchádza o prácu, reč je o Anglicku, čím vyššie odborné vzdelanie a znalost' anglického jazyka, tým jeho šanse nájst' si prácu rapídne stúpaju. Jara písala o Franúczsku. Nemci, rakúšania
ale i francúzi chránia svoj pracovný trh. Majú priechodnú 7ročnú dohodu o uzavretí svojho pracovného trhu pre nových členov EU. Myslím si ale, že aj ked' Francuzsko bude musiet' otvorit' pracovný trh a stále bude mať 10%nú nezamestnanost', tak tam budú asi horšie podmienky zamestnať sa. Okrem toho teraz má Francúzsko dost' vlastných sociálných problémov, hlavne so spoluobčany tmavšej pleti, ktorý pochádzajú z bývalých francúzských kolonii. Preto nechcú dolievať benzín na oheň
Avšak teraz špekulovat' o tom či si Vaša dcéra nájde prácu niedkde v EU je úplne zbytočné. Dôležitejšie je aby Vaša dcéra zakončila štúdium, školu ktorú možno koniec koncov nebude ani potrebovať, možno že si nájde bohatého ženícha....
Človek nikdy nevie dopredu, čo bude ako bude a čo sa može stáť..
Zdravím Vás
Obrázok používateľa
Stubby
Gold member
Gold member

Založený: 13 Dec 2005, 10:00

Odoslaťod mariena » 15 Jan 2006, 20:58

hovorila som všeobecne...
s ECDL certifikátom, medziiným, týmto žiakom bude umožnené uplatniť sa na europskom trhu práce. Nehovorila som že sa každý len tak ľahko zamestná. Tu ste ma niektorí zle pochopili... nakoniec ešte budeme politizovať a to ma nezaujíma...
a či sa moja dcéra zamestná tam alebo inde to budeme vidieť ked zakončí školu. Tak isto ked príde tomu čas koho si vyberie za manžela to bude jej vec a nie vaša aby ste vopred diskutovali o tom.
Dakujem...
Iba som chcela predstaviť školu a ak niekto má záujem môže sa ozvať...
Všetci ste srdečne vítani ... a aj na škole budú rada ked sa väčší počet slovenských detí alebo detí slovenského pôvodu ozve že chce na tej škole študovať...
Obrázok používateľa
mariena
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Rodney » 16 Jan 2006, 09:32

Z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze kazdy oficialny certifikat pri hladani prace pomoze - pracu nezaruci, ale urcite pri jej hladani pomoze.
Pre upresnenie co to je ECDL - je to "European Computer Driving Licence" co znamena ze ten certifikat potvrdzuje ze jeho majitel vie pouzivat pocitac (volaco ako vozacki za kompjuter) - viac tu: http://ecdl.informatika.sk/ecdl/index.html
Ten certifikat moze ziskat hocikto kto zlozi testy. Teda ten komu ide iba o ziskanie ECDL certifikatu sa neoplati kvoli tomu platit sukromnu strednu skolu 4 roky ale staci mu zaplatit si iba test (alebo aj kurz ak za sam nenauci).
Spominana skola ponuka smery hotelierstvo, marketing a služby v cestovnom ruchu s rozšírenou výučbou cudzích jazykov. Cize ak volakto planuje po skole podnikat a/alebo robit v turizme + sa dobre naucit cudzie jazyke + ziskat ECDL certifikat mohla by byt pre neho tato skola dobrou volbou.
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member

Založený: 12 Jan 2006, 10:00

Odoslaťod mariena » 18 Máj 2006, 18:52

Je už pomaly čas aby sa deti ktoré ukončujú ôsmy ročník základnej školy rozhodli, popremýšľali kde dalej pôjdu na školenie.
Žiaci a rodičia ktorých zaujíma viacej informácií o školení na SSOŠ HUMANUS VIA v Holíči, ako je tu na forume napísané, môžu sa informovať aj u mňa aj v samej škole s internátom, bud to cez mail alebo telefonicky... WELCOME... :D

www.humanusvia.sk
mail: humanusvia@humanusvia.sk

www.pravda.sk
Obrázok používateľa
mariena
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Rodney » 27 Sep 2006, 09:26

Tu je interaktívna mapa škôl na Slovensku s linkami na informácie o konkrétnych školách:
http://skoly.infovek.sk/googlemap.cfm
Teraz je zápis asi ni velmo aktuálny, ale koho zaujíma môže si predbežne začať ziskávať informácie o školách. Je tam zateraz ale len 445 škôl z celkového počtu 3402.
Obrázok
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Danko » 09 Máj 2007, 15:29

Fax na Slovensku je ovel'a laksi ak v Srbsku!
Obrázok používateľa
Danko
Newbie
Newbie

Založený: 03 Máj 2007, 09:00

Odoslaťod Rodney » 10 Máj 2007, 06:31

Danko napísal:Fax na Slovensku je ovel'a laksi ak v Srbsku!
Ako vieš? ;-)
Obrázok
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod mariena » 09 Apr 2008, 21:03

In A Mean Time ... škola v Holíči sa presunula do väčšieho mesta - Skalica a premenovaná je na Via Humana. Kedže pani riaditeľka mgr. Dana Dorothea Mikulová mala mnoho záväzkov v Ministerstve školstva, dočasne bol pozastavený projekt ktorý podporila EU, o ktorom som vopred písala ...

Dnes som prijala e-mail osobne od pani riaditeľke, a časť toho textu vám uvediem:

"Opäť sa vraciame k projektu vzdelávania zahraničných Slovákov na našej škole. Veľkú podporu pre tento projekt sme získali aj u primátora mesta Skalica Ing. Stanislava Chovanca. V Skalici by malo vzniknúť Centrum pre vzdelávanie zahraničných Slovákov – zo Srbska, Rumunska, Ukrajiny, Poľska a pod. Štipendium /tj. bezplatné vzdelávanie, bezplatné ubytovanie, čiastočne hradená strava/ získajú dobrí študenti na základe študijných výsledkov zo základnej školy a odporúčania danej školy.

Minulý týždeň sme navštívili našich Slovákov v Rumunsku, pripravujeme sa na Ukrajinu a samozrejme aj k Vám, do Srbska. Termín čoskoro oznámime, lebo budeme potrebovať Vašu pomoc.

Zatiaľ Vás srdečne pozdravujem."

/v podpise/ Mgr. Dana Dorothea Mikulová, riaditeľka školy

www.viahumana.sk
Udruženje građana PODSTANAR

udruzenje.podstanara@gmail.com
066/601 1340;069/487 4310

udruzenje.podstanara@groups.facebook.com
Obrázok používateľa
mariena
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod jaxa » 10 Apr 2008, 20:22

Pre prácu v zahraničí doporúčam pozrieť si stránku
www.eures.sk
www.profesia.sk

Na Slovensku je veľa agentúr, ktoré zamestnávajú ľudí nielen v EÚ , ale na celom svete. A vybavia aj pracovné povolenia do krajín, ktoré zatiaľ nemajú dohodu s SK.
Ale treba dať pozor, lebo aj medzi nimi sa nájdu taký, ktorý vyberú poplatky a potom sú problémy so serióznosťou! VŽDY treba overiť serióznosť agentúry!!!
A čo sa týka práce v zahraničí...dôležité sú cudzie jazyky a vedieť sa "predať". Keď viete jazyk, viete si dojednať lepšiu zmluvu, vyšší plat a iné výhody. Často vedieť jazyk je dôležitejšie , ako mať rôzne certifikáty ,kurzy atď. Zamestnávateľa viac zaujíma, či svoju prácu ovládate a ste zodpovedný, ako nejaký papier.Poznám veľmi veľa ľudí, čo robia vo svete, ale takmer nikto vo svojej profesii.
Obrázok používateľa
jaxa
Member
Member

Založený: 06 Feb 2008, 10:00

Odoslaťod mariena » 10 Apr 2008, 21:40

jaxa napísal:Pre prácu v zahraničí doporúčam pozrieť si stránku
www.eures.sk
www.profesia.sk

Na Slovensku je veľa agentúr, ktoré zamestnávajú ľudí nielen v EÚ , ale na celom svete. A vybavia aj pracovné povolenia do krajín, ktoré zatiaľ nemajú dohodu s SK.
Ale treba dať pozor, lebo aj medzi nimi sa nájdu taký, ktorý vyberú poplatky a potom sú problémy so serióznosťou! VŽDY treba overiť serióznosť agentúry!!!
A čo sa týka práce v zahraničí...dôležité sú cudzie jazyky a vedieť sa "predať". Keď viete jazyk, viete si dojednať lepšiu zmluvu, vyšší plat a iné výhody. Často vedieť jazyk je dôležitejšie , ako mať rôzne certifikáty ,kurzy atď. Zamestnávateľa viac zaujíma, či svoju prácu ovládate a ste zodpovedný, ako nejaký papier.Poznám veľmi veľa ľudí, čo robia vo svete, ale takmer nikto vo svojej profesii.

Sa zhodujem s tebou, ale odbehol si od téme. Na tejto škole študuje moja dcéra a jedno dievča z Kysáča, sú tam už tretí rok. Takže škola je seriozna, europsky orientovaná, humanna atd.

Obrázok používateľa
mariena
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod ASPa » 10 Apr 2008, 22:04

Danko napísal:Fax na Slovensku je ovel'a laksi ak v Srbsku!

Nemas pravdu.
Obrázok používateľa
ASPa
Member
Member

Založený: 06 Mar 2008, 10:00

Odoslaťod jaxa » 11 Apr 2008, 09:02

Sa zhodujem s tebou, ale odbehol si od téme. Na tejto škole študuje moja dcéra a jedno dievča z Kysáča, sú tam už tretí rok. Takže škola je seriozna, europsky orientovaná, humanna atd.[/quote]

Nechcela som odbiehať od témy, len som chcela nadviazať na Jaru, Stubbyho-(uplatnenie na EU prac. trhu)a na Rodneyho(certifikát).
Písala som o tom, že môže byť škola veľmi dobrá, európska atď.
ale ani jednému žiakovi ešte prácu nezaručuje.To je iba na ňom.
Tú školu v Holíči nepoznám, takže ani nekritizujem, ani nechválim...
A dcére želám veľa úspechov pri štúdiu
Obrázok používateľa
jaxa
Member
Member

Založený: 06 Feb 2008, 10:00

Odoslaťod mariena » 11 Apr 2008, 09:20

jaxa napísal:Sa zhodujem s tebou, ale odbehol si od téme. Na tejto škole študuje moja dcéra a jedno dievča z Kysáča, sú tam už tretí rok. Takže škola je seriozna, europsky orientovaná, humanna atd.

/quote="Nechcela som odbiehať od témy, len som chcela nadviazať na Jaru, Stubbyho-(uplatnenie na EU prac. trhu)a na Rodneyho(certifikát).
Písala som o tom, že môže byť škola veľmi dobrá, európska atď.
ale ani jednému žiakovi ešte prácu nezaručuje.To je iba na ňom.
Tú školu v Holíči nepoznám, takže ani nekritizujem, ani nechválim...
A dcére želám veľa úspechov pri štúdiu[/quote]

Najprv sa ti ospravedlním že som ťa oslovila ako muža, no nemohla som vedieť kto stojí za tvojou prezývkou.
A pripomeniem ti aby si ešte aspoň raz prečítala moje posty lebo škola v Holíči viac nie je. Vypršala desaťročná nájomná zmluva a škola sa presunula do SKALICE, do väčšieho mesta. Okrem toho majú aj školu v Senici kde je prevažne administratíva a niektoré odbory ...
Dakujem pekne v mene svojej dcéry, ktorá úspešne ukončuje tretí ročník na spomenutej škole.

Obrázok používateľa
mariena
Senior Member
Senior Member

Naspäť na Čo nového u vás?

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Meniny

Dnes má meniny: Oľga, Olina
Zajtra: Kristina
Napozajtra: Jakub

Pranostiky

Július mokrý a studený, znivočí nám všetko oseví.

Facebook

©2004-2017 Petrovec.com | www.petrovec.com | admin@petrovec.com