Facebook

Login

Najnovšie na fórume

TV Markiza

Slováci žijúci mimo Slovenska a Vojvodini

Re: TV Markiza

Odoslaťod Hosenpfeffer » 03 Jan 2009, 21:30

ad. TV stanice: o tom niet debat ze sukromne TV stanice sa spravaju ako si uviedol. V kazdom pripade je zodpovednost nielen na nich ale aj na tych co v prispevku ucinkuju ako predstavia nejaku komunitu. Bol v tom priamo zainteresovany aj nasa super-hyper-multimedialna osobnost ucinkujuca ako korenie v kazdej polievky: pan Dorca takze Virus a podobni zakomplexovani a urazeni obcania z "Klobasova" sa mozu obracat predovsetkym na neho ako boli prispevky TV Markizy zrezirovane. Oni mozu ukazat len to co im my predvedieme.

ad. autenticita, objektivita atd...: neckce sa mi vracat na ten prispevok ale kelko si spominam pan ktory robil reportaz pre Reginu myslim uviedol ze chce podat pohlad skupiny slovakov z Vojvodiny a jedneho Srba ktory zije na Slovensku. Nikde som si nevsimol zeby sa na zaklade ich vypovedi snazil zovseobecnovat nejake veci na celu komunitu a narod. A aj keby priamo navstivil Srbsko tak aj tam by sa stretol len s ohranicenym poctom ludi. Nije v silach jedneho novinara a urcite ninto peniaze na to aby robil nejake rozsiahle prieskumy verejnej mienky a stretaval sa s 10000 obcanmi a robil nejake statisticke vypocty ako sa kde ludia maju. Podal to co aj povedal - rozhovor s niekolkymi Slovakmi a jednym Srbom. A je uz na posluchacoch ci to zoberu tak ako to je podane alebo si to budu prekrucat, komplikovat, citat medzi riadkami a vyvodzovat z toho rozne teorie...
Obrázok používateľa
Hosenpfeffer
Senior Member
Senior Member

Založený: 13 Aug 2006, 09:00

Odoslaťod messy » 03 Jan 2009, 21:52

Prispevok a petrovsky obicaj (v Kysaci sa nechodi zapukavat) na Markizi je OK :D
Obrázok používateľa
messy
General
General

Založený: 01 Jún 2004, 09:00

Odoslaťod Virus » 03 Jan 2009, 23:42

Hosenpfeffer napísal:
Virus napísal:
Stubby napísal:Reportáž o kostole sa nemohla natáčať na vianoce, lebo reportéri chceli byť v tú dobu doma.

To je profesionalizmus!
Pa urob to lepsie a zarob peniaze. Ty si taky sikovny ze Tebe by sa istotne podarilo nahrat reportaz zo stedreho vecera na stedry vecer a uz o 19:30 tem isty dem to pustit v spravach a vratit TV ekipu chytro domov aby si im nemisev platit premie za pracu cez sviatke (hadam si vies zamysliet co to je napriek tomu ze si tam zvyknuty rintat dem aj noc za par biednych dinarov). Alebo si taky mudry lem vo fore a v sukromi si lem profesionalny looser a edinvo co vies je profesionalne kritikuvat? :lol:

A co si sa TY nasiel urazeny, ze je tvoja nie posledna?! Tak chlapec respektuj aj cudziu mienku. Co sa kvackas za mna? Napisem jednu vetu a ty hned cely roman. Nemas mudrejsiu robotu? A do sukromia, prosim nezachadzaj, to len hovori o tebe.
Obrázok používateľa
Virus
Senior Member
Senior Member

Založený: 11 Mar 2008, 09:00

Odoslaťod Hosenpfeffer » 04 Jan 2009, 18:34

Virus napísal:A co si sa TY nasiel urazeny, ze je tvoja nie posledna?! Tak chlapec respektuj aj cudziu mienku. Co sa kvackas za mna? Napisem jednu vetu a ty hned cely roman. Nemas mudrejsiu robotu? A do sukromia, prosim nezachadzaj, to len hovori o tebe.

Kvackam sa preto lebo uz mam dost ze tam seci bedakaju ako Slovaci o nas ani nevedia a ked sa cokolvek o nas na SK napise/ukaze tak sa najde hrba strasne urazenych. Nigda Vam je ni dobre. Aby si ludia nemysleli ze v Petrovci mame volaku skladku radioaktivnyho odpadu a aby som sa nemisev hanbit ze som z Petrovca tak kcem ukazat ze ni seci tam tak rozmyslaju ako Ty ;-) "Kvackania" (citaj slobodnvo vyjadruvania sa k teme a k inym prispevkom) je ni zabranenvo v pravidlach fora, takze respektuj cudziu mienku. ;-) Ad. sukromie: netusim kto si a co si ale vyzera ze som trafiv...
Obrázok používateľa
Hosenpfeffer
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod ita » 04 Jan 2009, 19:58

:bravo: :bravo: :bravo: Len pokracujte takto chlapci, naozaj vas rada citam :lol: A respektujem mienku kazdeho z vas! 8)
Obrázok používateľa
ita
Senior Member
Senior Member

Založený: 29 Máj 2006, 09:00

Odoslaťod Stubby » 09 Jan 2009, 12:26

Hosenpfeffer napísal: mam dost ze tam seci bedakaju ako Slovaci o nas ani nevedia a ked sa cokolvek o nas na SK napise/ukaze tak sa najde hrba strasne urazenych. Aby si ludia nemysleli ze v Petrovci mame volaku skladku radioaktivnyho odpadu a aby som sa nemisev hanbit ze som z Petrovca tak kcem ukazat ze ni seci tam tak rozmyslaju

Ja až na výnimky nenadávam, snažím sa myslieť pozitívne a všetkých mojich známich a i neznámich ,ako v Česku tak aj v Nemecku okúzliť. Narozprávam im len to krásne o Hložanoch. Napríklad že sme si prvý na Balkáne postavili ekologickú čističku.Alebo že máme jeden z najvetšých a najmodernejšých skleníkov v Srbsku. Že je v blýzskosti Dunaj a že máme pekný športový rybník. Že velmi málo dedín na Slovensku alebo v Česku má tak pekne zriadený a vybavený dom kultúry ako Hložany. Alebo že hložiansky folk.festival kludne može konkurovať českým Strážniciam.
Tiež že každý pondelok je pľac a pol dediny sa príde pozdraviť.
Alebo akie osobnosti pochádzaju z Hložian. Napríklad že pán Čierny bol v komunistyckom Československu hlavným redaktorom bratislavskej Pravdy a velvyslancom vo Francúzsku.Alebo potomok hložianských rodákov pán Jesenský bol a nie je to ani tak dávno minister zahraničných veci Maďarska a velvislanec v USA. Avšak neviem či vie rozprávať po slovenský. Keď bol na návšteve na Slovensku vyhlásil že Slovákov považuje za bratov.Pred troma rokmi súkromne navštivil Hložany.
No občas z mojho rozprávania vznikne problém, všetci ma chcú navštiviť v Hložanoch. Sĺúbil som všetkým. Dúfam že všetci prídu ale nie v istú dobu .
Obrázok používateľa
Stubby
Gold member
Gold member

Založený: 13 Dec 2005, 10:00

Odoslaťod freepassenger » 09 Jan 2009, 20:32

nije mi jasnvo co ste tak nalozili..ak sa strielacke obicaj a ked je stari niekolko desat roci :D tak kto chce ist strielat nak ide a kto ni nak kulira doma, alebo nak tajde na slovensko nak sa nehamby, ze je petrovcan
freepassenger
Senior Member
Senior Member

Založený: 11 Mar 2006, 10:00

Odoslaťod brams » 10 Jan 2009, 12:11

mna by bolo vsade hamba ze som petrovcan :)
Obrázok používateľa
brams
Senior Member
Senior Member

Založený: 12 Nov 2007, 10:00

Odoslaťod Stubby » 10 Jan 2009, 12:52

brams napísal:mna by bolo vsade hamba ze som petrovcan :)

Napísal si to velmi všeobecne.Ako sa tá hanba u teba prejavuje?
Obrázok používateľa
Stubby
Gold member
Gold member

Založený: 13 Dec 2005, 10:00

Odoslaťod brams » 10 Jan 2009, 13:50

cez den sa vyhybam ludom,stale som doma,"mrzim drustvo", a v noci stenem aj placem.....niekedy mam aj mokrie sny...........

a potom sa spamaam ze nie som petrovcan aj sam sebe sa opytam ....pa preco potom to vsetko robim.......... :D
Obrázok používateľa
brams
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod herz » 10 Jan 2009, 19:58

[quote="brams"]cez den sa vyhybam ludom,stale som doma,"mrzim drustvo", a v noci stenem aj placem.....niekedy mam aj mokrie sny...........

Brams a ti mas Soziale Isolation zato ti v noci stenes aj places ?????
Oooooo nemisime sa hambit ze sme mi Petrovcani. Mi sme národná menšina.
Národ, ktorý pozná svoju históriu.

pozdravujem vas seckich
herz
Senior Member
Senior Member

Založený: 23 Máj 2007, 09:00

Odoslaťod brams » 10 Jan 2009, 22:55

Oooooo nemisime sa hambit ze sme mi Petrovcani. Mi sme národná menšina.
Národ, ktorý pozná svoju históriu.
petrovcania su narodna mensina?
Obrázok používateľa
brams
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Jara » 11 Jan 2009, 12:35

Pocujte, obicaj strielat na Kracun a Novy rok jestvoval od kedy ja pamätam a aj skôr. Aj polazovania jestvovalo, neviem ci sa dodrzalo. A bolo to pekne, ked chlapci strielali a ked sa polazovalo a spievalo. Takze ja som na tie nase obycaje hrda a vôbec sa nehanbim, ze som z Petrovca a ze sa tam este stale striela. A ze sa na Velku noc oblevacky...Ja vôbec nevydim, co v tej reportazi bolo zle a urazlive. Mozno, ze ukazali to rozbite okno, ale to je nestastna nahoda. Tej zene istotne nezavadzalo, (ta co vravi o tom rozbitom okne)ked strielaci chodoli, ked bola mlada. Este hadam bola aj hrda, ako kazde dievca. A strielali (volakedy) aj mali chlapci a dievcenec polazovali. Bolo to naozaj krasne...
Obrázok používateľa
Jara
Senior Member
Senior Member

Založený: 17 Júl 2005, 09:00

Odoslaťod zelo » 12 Jan 2009, 11:42

Strielat za kracun ??? pre mna osobne je to o.k a ze tuna jestvuju aj taki co strielaju aj ked kracun uz presiel aj to je o.k da sa stim zit...ideme dalej
Obrázok používateľa
zelo
Senior Member
Senior Member

Založený: 26 Júl 2005, 09:00

Odoslaťod Hosenpfeffer » 13 Jan 2009, 21:15

Stubby napísal:Napríklad že pán Čierny bol v komunistyckom Československu hlavným redaktorom bratislavskej Pravdy a velvyslancom vo Francúzsku.
No týmto by som sa teda velmo nechváliv. ;-)
Stubby napísal:No občas z mojho rozprávania vznikne problém, všetci ma chcú navštiviť v Hložanoch. Sĺúbil som všetkým. Dúfam že všetci prídu ale nie v istú dobu.
OK, upozorni ich lem že ak na ceste do Hložian prejdu cez Petrovec tak buď nak račej nekukaju cez oblok lebo by mohli zbadať že Petrovec je ni idealny ráj na zemi a ak by to potom voľakde napisali tak by ich mohli rozhorčení Petrovčania ukamenuvať. ;-)
Obrázok používateľa
Hosenpfeffer
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod brams » 14 Jan 2009, 15:15

a mali by aj zatvorit nos..........
Obrázok používateľa
brams
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod GreenSmith » 18 Jan 2009, 02:10

Hosenpfeffer napísal:OK, upozorni ich lem že ak na ceste do Hložian prejdu cez Petrovec tak buď nak račej nekukaju cez oblok lebo by mohli zbadať že Petrovec je ni idealny ráj na zemi a ak by to potom voľakde napisali tak by ich mohli rozhorčení Petrovčania ukamenuvať. ;-)

Ja teba totalne nerozumiem... Ty co teraz vyvadzas, odysov si odtial lebo ti tam v raji predpokladam "neblisatalo", teraz chodis na for a rozbravas o idealnom svete? Ok ja viem ze tam de si ty tak je naveky najlepsie, domy sa z cokolade, a ninto niakie ani brige, lebo ninto ani edom clovek ako ten Pan Cierny, a tam de si ty tak nikto neklame ani nic tomu podobne... Potom ked sa vratis z tvojho svetu do tzv. "raju"-ako si ho nazval - sadnes na biciglu a poobzeras sa okolo, potom razom ohovaras ako ninto ani edom idealny kafic, ako sa smoreny stary rockery ze prehudavaju ednu te istu piesen deceniu... Pa ked si taky dobry tak im ukaz ako ma kaviaren vyzerat, uploadni muziku volakde na web aby si aj ostatny mohli vypocut co sa v svete cokolade pocuva... pozz :wink:
Puma
Obrázok používateľa
GreenSmith
Senior Member
Senior Member

Založený: 20 Feb 2007, 10:00

Odoslaťod Hosenpfeffer » 18 Jan 2009, 14:52

No to mi je jasnvo ze nerozumies GreenSmith. Skus si precitat este raz co som napisav do tejto diskusii a skus tentoraz zapnut pritom aspon polovicku mozgu uvidis ze nije takvo tazkvo pochopit co som kcev povedat. Islo mi lem o to ze volaky chudak tu zacav vyskakuvat ako nas zahambuju vo svete ked pustaju v TV dokument o tom ze sa u nas striela na kracum, pricom seci vieme ze sa u nas striela a nikomu to doteraz nezavadzalo. Podobne sa straaasne rozculuvali ludia ked tu vtedy pisala edna Slovacka co videla a zazila. Na ednej strane Petrovcania nariekaju ako sa dost o nas nevie na Slovensku a na druhej ked volakto volaco napise/nahra o Petrovci tak sa naveky najde hrba urazenych. Preto som prisom do zakljucku ze si asi Petrovcania myslia ze Petrovec je raj na zemi ked kazdu reportaz o Petrovci kde Petrovec nieje ukazany ako raj pochopia ako urazku. Ludia ako Virus si myslia ze sa Miss/Mr World a ked im volakto ukaze zrkalo tak vom je vinuvaty ze v zrkale nevidia Miss ale babarogu, ni oni. Edinvo co som tu kcev napisat takym ludom je ze ak sa im nepaci co nahra kamera v Petrovci tak to je ni kvoli tej kamere ale kvoli tym ludom keri tam ziju. Cize ked to konkretne prevedieme na tento priklad tak ak Virus chape dokument o tom ze sa u nas striela za strasnvo ponizenia a urazku tak za to nemoze TV Markiza kera to lem nahrala ale Ti co strielaju - teda pravdepodobne aj on sam. Kapiras uz konecne, bolo to dost ednoducho a podrobne napisanvo? Takze to co si cituvav znamenalo skratka toto: "Slovaci ked pojdete do Petrovca nepiste nikde nist o tejto svojej navsteve lebo akokolvek sa budete snazit aby ste napisali o svojej navsteve v pozitivnom svetle, vzdy sa to v Petrovci pochopi zle.".
Takze sa zmierni, lebo mne sa Petrovec taky ako je paci aj s jeho chybami lebo je to mesto de som preziv detstvo, ale to este neznamena ze budem nekryticky primat secko tak ako je a zakryvat si oci pred problemami. A edom z tych problemov je ze je vela Petrovcanov absolutne nekrytickych a netolerantnych.
A co sa tyka tej restauracii co ty spominas zrejme mas na mysli moj dojem z cafe Forest co som tu v minulosti napisav. No Tvoja reakcia je lem dalsi dokaz toho co tu pisem - clovek nemoze ani napisat svoj dojem o kafici lebo je zle. E pa ja nemozem za to ze Forest vyzera ako odpad, vyzera to ako vo dvore tych dvoch bliznakinjov co volakedy zbierali secko co nasli na ulici. A ako ma vyzerat kafic? Ja neviem, ak sa Ty citis dobre na hnoji tak ma vyzerat tak ako vyzera Forest (btw. vsimni si pri peci tem plniaci sa akumulator a povedz mi ci takvo volaco patri do kaficu). Ja sa lepsie citim npr. v takej Kazablanki v Petrovci ci v Kulpine alebo v restauracii Lipa...
A tam de ja zijem jesto takysto hlupe kafice a "rockery" keri ziju uz 30 rokov z ednej pesnicky, s tym rozdielom ze ked tu volakto napise ze volaky kafic ci "rocker" je bezveze tak nezacnu hned na neho hadzat "drvlje i kamenje".
Obrázok používateľa
Hosenpfeffer
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod brams » 19 Jan 2009, 14:15

vas boli ze ste Petrovcania?
nie je lahko byt Petrovcan............rozumiem vas.....
Obrázok používateľa
brams
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod kermit » 20 Jan 2009, 12:12

Je normalne mat na veci svoj nazor, tak isto je normalne ho aj vyjadrit. Aj respektovat cudzie a/alebo obhajovat svoje. Ale cim dlhsie to trva, vypoveda to viac o diskutujucich ako o ich nazore. To je moj nazor.

A nezda sa mi ze by reportaz mala za ciel urazit, resp. ze bola zla alebo nepravdiva, aj ked si viem celkom predstavit ze by mohla byt lepsie a zaujimavejsie spracovana.
K e r m i t t h e f r o G
------------------------------
Obrázok používateľa
kermit
Senior Member
Senior Member

Založený: 12 Apr 2005, 09:00

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Zahraniční Slováci hovoria

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Meniny

Dnes má meniny: Olivera, Oliver
Zajtra: Adriana
Napozajtra: Ladislav(a)

Pranostiky

Pre dnešný deň nieto záznam.

Facebook

©2004-2017 Petrovec.com | www.petrovec.com | admin@petrovec.com