Facebook

Login

Najnovšie na fórume

Čo sa vám páči na mieste kam ste sa odsťahovali?

Slováci žijúci mimo Slovenska a Vojvodini

Čo sa vám páči na mieste kam ste sa odsťahovali?

Odoslaťod Rodney » 20 Jún 2006, 07:30

Bola tu už podobná téma - "prečo ste (ne)emigrovali", ale tam sme písali dvôvody prečo sme sa rozhodli odísť z BP/SRB. Teraz by sme mohli napísať ni to čo sa nám nepáčilo na BP/SRB ale čo sa nám páči tam kde žijeme po určitom čase keď sme si už zvikli na novo prostredia.

Mne sa na Slovensku páčia tieto veci:
1) Slovenke sa najkrajšie diovke: človek má vonku stále na čo kukať - hlavne v lete
2) Najlepšie párke (viršle) s horčicou (senfom) na svete - predtým som nemav rád horčicu a ani párke mi voľáko nechutili - tu sa ale horčica dá jesť aj sama čo je dobrá
3) Super šaláty (ako Ruský šalát ale rôzne variácie na tému) - moji favoriti sa Parížsky, Vlašský, Bulharský, Diabolský (Feferónový).
4) Vynikajúce pivo a víno - to hádam nenačim zdôvodňuvať. Z pív sa mi najlepšie svetlý Steiger, svetlý a tmavý Šariš (Smädný mních) a tmavý 16% Palatín. Samozrejme najlepšie je čapuvanvo a pri čapuvanych mám rád aj rezanvo - čiže pomiešanvo svetlvo a tmavo pivo. Mľac. http://www.pivo.sk
Z vín polosladká Lipovina z tokajskej oblasti ale dobrie sa aj Veltlínske zelené, Červený tramín, Tokaj... a aj burčiak na jeseň je fajn (víno vo fáza zrenia).
Obrázok
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member

Založený: 12 Jan 2006, 10:00

Re: Čo sa vám páči na mieste kam ste sa odsťahovali?

Odoslaťod Rodney » 17 Okt 2006, 08:19

Eto čo som myslev pod tým bodom 1.:
http://www.sme.sk/c/2950143/Slovenka-vy ... ental.html
:eyebrows:
Obrázok
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod JohnyBravo » 17 Okt 2006, 10:55

Viem ze tu nebudem nosit majicu s napisom TARGET.
Obrázok používateľa
JohnyBravo
Senior Member
Senior Member

Založený: 09 Júl 2005, 09:00

Odoslaťod Kori » 17 Okt 2006, 11:01

Rodney napísal:Bola tu už podobná téma - "prečo ste (ne)emigrovali", ale tam sme písali dvôvody prečo sme sa rozhodli odísť z BP/SRB. Teraz by sme mohli napísať ni to čo sa nám nepáčilo na BP/SRB ale čo sa nám páči tam kde žijeme po určitom čase keď sme si už zvikli na novo prostredia.

Mne sa na Slovensku páčia tieto veci:
1) Slovenke sa najkrajšie diovke: človek má vonku stále na čo kukať - hlavne v lete
2) Najlepšie párke (viršle) s horčicou (senfom) na svete - predtým som nemav rád horčicu a ani párke mi voľáko nechutili - tu sa ale horčica dá jesť aj sama čo je dobrá
3) Super šaláty (ako Ruský šalát ale rôzne variácie na tému) - moji favoriti sa Parížsky, Vlašský, Bulharský, Diabolský (Feferónový).
4) Vynikajúce pivo a víno - to hádam nenačim zdôvodňuvať. Z pív sa mi najlepšie svetlý Steiger, svetlý a tmavý Šariš (Smädný mních) a tmavý 16% Palatín. Samozrejme najlepšie je čapuvanvo a pri čapuvanych mám rád aj rezanvo - čiže pomiešanvo svetlvo a tmavo pivo. Mľac. http://www.pivo.sk
Z vín polosladká Lipovina z tokajskej oblasti ale dobrie sa aj Veltlínske zelené, Červený tramín, Tokaj... a aj burčiak na jeseň je fajn (víno vo fáza zrenia).

Cao Rodney.
Skusim odpovedat tak ako ma to na prvy moment hned napadlo ked som precital toto co si napisal.
ja tiez zijem na slovensku, uz 6-ty rok.
Toto co vravis je vacsinou pravda.
Slovenske sa peknie, pivo je naozaj dobrvo.
A vino tiez.
Ale secko to ma aj druhu stranku.
Pod edom : slovenske sa peknie , ale povahou mi vobec nevyhovuju.
V meste sa mam naco pozriet, ale to je iba pozriet.
Na slovenkach sa mi nepaci najviac toto.
peknie sa, ale stratili svoju zenskost.
pod tym myslim hlavne to ze nevedia ako sa ma zena spravat.
Chcu byt velkie karieristky, "samostatnie", ked im muz chce pomoct s taskou, odmietaju to, lebo sa velmi hrdie a chcu dokazat ze oni to mozu aj samie, a takych vela podobnych veci som si vsimol.
moja filozofia je skratka takato: muz ma byt muzom a zena zenou.
neviem ci ma rozumies, ale viac ti uz vysvetlovat nemozem, ak si ma pochopil, pochopil si , ak nie ,nie.
Skratka nechcem preteranie feministkine.
som zato aby bola rovnopravnost, ale nie taka ze zeny zacnu vela spekulovat a vymyslat blbosti.
A nevrav mi ze si si toto nevsimol tu.
Mozno je to sindrom zapadu, ja neviem, ale je to tak.
nevravim ze vsetkych su take. ale ja som si niektore take tu vsimol.
Pod dva:
Za to pivo.... Pivo je tu dobre. Ale neprehanajme to.
ja ked som raz davno skusil Heineken, som cakal ze to bude neviem ako dobre pivo, lebo seci vraveli ze je to najlepsie pivo na svete. Ale podla mna je ovela vychvalovanejsie ako co v skutocnosti naozaj je.
reklama a marka robi vela toho.
A to si myslim aj zo slovenskym pivom.
Aj ja si myslim ze je lepsie ako nase. ale ni bas telko kelko sa o tom hovori.
ked pridem domov, seci seru ako u nas v Srbsku je gadnvo pivo a ze na slovensku je nevieko bozske pivo.
nije to pravda. Aj ak je mozno slovenske pivo lepsie, mne nas lav dost chuti.
ja zas nisom volaky pivnik, ale tak si to myslim.
A co moj brat vravi aj to je pravda: knam ked prides , v kazdom restorane a krcme mas aj nase pivo a aj zahranicne. tu na slovensku sa predavaju secke zahranicne a hlavne Ceske, a slovenske uz tazko aj najdes ked si sadnes. j**** aj stat kery nepodporuje vlastne vyrobky.
Nechrania si to co je svoje. podla mna predavaju sami seba.
povedz mi ci ti to tak nepripada?

A za vino nebudem komentovat, lebo tu sa nerozumiem.
v TESCU najdem dobrie vina, Slovaci maju tiez tokajske vino atd.

Este nieco pridam k tym zenam.
to sa stebou zhodujem. da sa naco pozerat v meste.
Ale poslednie casy som zbadal ,ze vela tam robi smynka a oblecenie.
Slovacke sa vedia zavodlivo obliect.
Ale tak isto aj novosadanke ked som bol tohto leta v novom sade.
Ale opakujem , darmo je zena pekna ak nema nist v hlave.
Obrázok používateľa
Kori
Member
Member

Založený: 29 Nov 2004, 10:00

Odoslaťod Rodney » 17 Okt 2006, 11:53

Hm Kori - veľa toho si tu napísav o rôznych oblastiach a neviem skede začať. Túto tému som si zamýšľav skôr ako zbierku krátkych téz prečo je voľakomu dobre tam kde je (bez ohľadu na to či to je SK alebo iná krajina). Proste aby sme tu vnímali tú rozmanitosť alebo maličkosti kerie môžu človeka urobiť šťastnym tam kde je. Nekcev by som aby sa zvrtla do slovnej prestrelky lebo v podstate ide o konkrétny vkus každyho človeka a ako sa vraví - debata o vkusoch je zbytočná (teda "de gustibus non est disputandum"). Preto som aj vytvoriv novú tému lebo príbuzná téma "preco ste (ne)emigrovali?" bola dosť negatívne ladená tak reku nak máme aj ednu troška pozitívnejšiu. Asi by sme zašli aj do off-topicu keby sme tu začali rozoberať šecke otázke a tvrdenia (o pive, ženách, hospodárstve,...). Pokúsim sa ale postupne odpovedať v iných témach.
Obrázok
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Jara » 18 Okt 2006, 18:31

Ja nemôzem najst nic zvlastne, co by sa mi pacilo tuna kde som. Rozmyslam, rozmyslam ale nenachadzam nic. :(
Obrázok používateľa
Jara
Senior Member
Senior Member

Založený: 17 Júl 2005, 09:00

Odoslaťod ita » 18 Okt 2006, 18:55

:lol: Jara u nas v meste vsetci hovoria, ze terba ist k vamna sever, ze atmosfera v baroch je taka ako nikde inde vo FR. tiez, ze ludia na severe sa vedia zabavat, ze su velmi otvoreny...a co je pravda z toho neviem. ?
Obrázok používateľa
ita
Senior Member
Senior Member

Založený: 29 Máj 2006, 09:00

Odoslaťod Jara » 19 Okt 2006, 00:12

Neviem ani ja. Do barov nechodim a ja som s ludmi nikde nemala volake problemi, lahko sa dam do rozhovoru s neznamimi. Hovori sa, ze Nord cize sever je sivy a smutny a ze preto sa tu ludia prijemny a vesely. Volakedy tu boli take "gangette", krcmi kde sa v nedelu poobede tancovalo a kde vychadzali robotnicke rodiny s detmi ale uz davno to nieto, zmenila sa doba a to zaniklo. Jesto miesta kde sa chodi tancit, to som pocula a bari su zvlast v Belgicku, cize za rohom.
Obrázok používateľa
Jara
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Jara » 19 Okt 2006, 00:35

Teraz som sa spamätala, co je tu dobre: vela muzeov, univerzita, bohate kniznice a medioteka u nas v Lomme. Jesto aj vela super vybavenych bazenov.
Obrázok používateľa
Jara
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Rodney » 19 Okt 2006, 12:29

Jara napísal:Teraz som sa spamätala, co je tu dobre: vela muzeov, univerzita, bohate kniznice a medioteka u nas v Lomme. Jesto aj vela super vybavenych bazenov.
No vidiš to - hádam šade je voľačo pozitívno čo sa nedá nájsť inde.
Obrázok
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod anive » 19 Okt 2006, 18:38

Ahojte vsetci,

tak ja byvam na Slovensku uz 10 rokov, konkretne v NR. A paci sa mi pravdupovediac vela veci.. napr. uz samotna Nitra.. oblubila som si toto mesto, nielen centrum Nitry, ale aj cestu popri rieke, co vedie pod Zobor, kde mam skolu... prechadzky tadial su uzasne, hlavne na jesen alebo na jar.. na jesen su vsetky stromy pestrofarebne a na jar kvitne orgovan a tam je vela orgovanu... nievim, ci toto vam znie romanticky, ale mne priroda a jej prvky, cize stromy, kvety a pod. vedia "pohladit dusu" - myslim tym, ze dokazem nacerpat energiu a je mi velmi prijemne, ked sa pozeram na tu krasu, co nam priroda dava.. a myslim si, ze Nitra ma ako mesto celkom dost zelene.. ved napr. kto NR pozna, aj metstka stvrt Chrenova ma dost zelene... a vobec nemusim ani Zobor a Kalvariu spominat.. (ti, co NR nepoznaju, fotky si mozu pozriet na www.nitra.sk)
okrem NR sa mi velmi paci aj Banska Stiavnica a okolie...
a samozrejme chuti mi aj vinko - napr. Frankovka Modra a z piv skor Zlaty Bazant
a co sa tyka ludi, ti su vsade rozni, ale uz 9 rokov mam okolo 7 fakt vybornych kamaratok... prezili sme si spolu vselico.. a som rada, ze ich mam, lebo tam kde ma clovek priatelov mu je dobre.. a jasne - rodinu
hm mozno sa mi paci este nieco, no teraz ma uz nic nenapada... :)
Obrázok používateľa
anive
Member
Member

Založený: 09 Okt 2006, 09:00

Odoslaťod Jara » 03 Jan 2007, 02:53

Konecne mam zopar fotiek zo slonami v Lille. Uz ich pomali aj postrhaju :)
La mairie cize Obecny domObrázok ObrázokRue FaideherbeObrázokObrázokLa Grand Place za Vianoce
Obrázok používateľa
Jara
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Stubby » 03 Jan 2007, 12:51

Mne sa páčia v Česku ženy. V Brne divadlá, ktorých je tuná pomerne dosť. Napríklad Mahenovo divadlo je nádherné, mimochodom toto divadlo bolo prvé na europskej pôde osvetlené elektrickým svetlom. Okrem mňa sa brnenské divadlá páčia asi i Rakušanom z Viedne, pravidelne vidím 2 až 3 autobusy čo príchádzaju do Brna na predstavenia, za kulturov. Okrem toho príroda. Na sever od Brna lesy, Moravský kras a na juh rovina, cyklistika čiže jazda na bicykli.
Brno samotné ako mesto sa mi zvlášť nepáči. Je zhruba na úrovni Bratislavi. Je v ňom hodne pekných budov ale vetšinov v dezolátnom stave. Ked´by sa to všetko pooprávalo tak by bolo Brno pekné mesto. München kde som strávil najvetšiu časť svojho živote je ovela krajší.
Obrázok používateľa
Stubby
Gold member
Gold member

Založený: 13 Dec 2005, 10:00

Odoslaťod kermit » 03 Jan 2007, 15:11

Stubby napísal:Brno samotné ako mesto sa mi zvlášť nepáči. Je zhruba na úrovni Bratislavi. Je v ňom hodne pekných budov ale vetšinov v dezolátnom stave.

... stubby kedy si bol naposledy v BA? tu sa dost toho poopravalo, obzvlast v starom meste je vela vynovenych budov a uz to vobec nie je take hrozne ako byvalo. Namestia su vacsinou v starom meste uz zriadene a celkom utulne. Taktiez aj budovy samotne :) A konecne tu pocut aj mnozstvo inych jazykov a nielen slovencinu :)

Osobne si myslim ze Bratislava dost napredovala za posledne roky.
K e r m i t t h e f r o G
------------------------------
Obrázok používateľa
kermit
Senior Member
Senior Member

Založený: 12 Apr 2005, 09:00

Odoslaťod Milco » 17 Okt 2009, 00:22

peknie sa, ale stratili svoju zenskost.
---------------------------------------------------
Slovacke aj maly nejaku zenskost?

Pod dva:
Za to pivo.... Pivo je tu dobre. Ale neprehanajme to.
ja ked som raz davno skusil Heineken, som cakal ze to bude neviem ako dobre pivo, lebo seci vraveli ze je to najlepsie pivo na svete. A za vino nebudem komentovat, lebo tu sa nerozumiem.
-----------------------------------------------------------------
Ja tuna v Izraeli ponekedy popijem aj Makabi, no najviac mi chuty zahranicny "Grolsch" - genijalne dobre, a ponekedy potiahnem aj za "Kozel" a "Staropramen", no biva aj Budweiser - a tam este nejake.

Korona, Heineken a ostatne sa v principe lem za ozranov - od "vychvalenych" jedine tuborg zadrzal svoj standard.

Inace - Petrovska Vyskumna stanica este naveky vyraba pivo? Ja som ho nigda neprobuval - vravia ze je super dobre?

Este nieco pridam k tym zenam.
to sa stebou zhodujem. da sa naco pozerat v meste.
Ale poslednie casy som zbadal ,ze vela tam robi smynka a oblecenie.
Slovacke sa vedia zavodlivo obliect.
----------------------------------------------------------------
Aj - daleko sa od ruskih alebo Izraelskych!!!

Ale tak isto aj novosadanke ked som bol tohto leta v novom sade.
Ale opakujem , darmo je zena pekna ak nema nist v hlave.[/quote]
-------------------------------------------------------------------------
Ja neviem - ale Hlozancanke boli aj pekne, mudre, slobodne a vedeli co je zivot! Ako je to dnes?
Obrázok používateľa
Milco
Member
Member

Založený: 24 Jan 2009, 10:00

Odoslaťod ita » 17 Okt 2009, 12:34

Milco, !milco, tvoja tuzba zostala v Hlozanoch? :lol: :lol: :lol:
Obrázok používateľa
ita
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Milco » 17 Okt 2009, 20:00

[quote="ita"]Milco, !milco, tvoja tuzba zostala v Hlozanoch? :lol: :lol: :lol:[/quote]
-------------------------------------------------------\
Nie-nie, to je nie tuzba, je to pekna hystoria a skusenost - a pekne je spominat pekne a radosne casy!?
Obrázok používateľa
Milco
Member
Member

Odoslaťod Pazovan » 17 Okt 2009, 21:40

Pozdrav Milojovi do Izraelu od Piccolla
Obrázok používateľa
Pazovan
Member
Member

Založený: 02 Okt 2009, 09:00

Odoslaťod Milco » 17 Okt 2009, 23:55

[quote="Pazovan"]Pozdrav Milojovi do Izraelu od Piccolla[/quote]
---------------------------------------------------------------
De si skapav chlape?

najdi ma na gmail (balkanstamp).
Obrázok používateľa
Milco
Member
Member

Odoslaťod ita » 18 Okt 2009, 01:37

Pozdrav pre Piccolla, petrovcana v Pazove! 8)
Obrázok používateľa
ita
Senior Member
Senior Member

Ďalšia

Naspäť na Zahraniční Slováci hovoria

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Meniny

Dnes má meniny: Urban
Zajtra: Dušan
Napozajtra: Iveta

Pranostiky

Pre dnešný deň nieto záznam.

Facebook

©2004-2017 Petrovec.com | www.petrovec.com | admin@petrovec.com