Facebook

Login

Najnovšie na fórume

preco ste (ne)emigrovali?

Slováci žijúci mimo Slovenska a Vojvodini

preco ste (ne)emigrovali?

Odoslaťod digitekk » 05 Apr 2006, 18:26

na stastie vidim tu vela ludi na forume co sa hlasia z celeho sveta, a su povodom z Petrovca a okolia, tak a ma zaujima kedy a preco ste vy co tam zijete, odisli zit do zahranicia? a planujete sa vratit? :)

pre tych co neodisli, prva otazka je: preco?, a druha: planujete odinst? :mrgreen:
Naposledy upravil digitekk dňa 05 Apr 2006, 23:35, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
digitekk
Senior Member
Senior Member

Založený: 20 Jún 2005, 09:00

Re: preco ste emigrovali?

Odoslaťod Jara » 05 Apr 2006, 20:30

Ja som odysla 1988. roku, ked som sa vydala. A kedze je môj manzel francuz a nemohol si najst zamestnanie u nas, pomysleli sme si, ze je lahsie, ked zena sedi doma ako ked doma sedi muzsky. No ale som sa zmylila: zle je byt bez zamestnania a nie len z financnej strany. Najprv som sa musela naucit jazyk, lebo s manzelom sme komunikovali po anglicky. A potom som uz mala dost rokov, tak som sa zamestnala iba na pol pracovneho casu a vôbec nie v mojom povolani. Petrovec mi chybe, ale Srbsko ako stat nie. Ja som s tych Jugonostalgicarov, co im vlast vzdy bude ta SFRJ co uz nejestvuje. Inac som do predvlani v Petrovci nebola 10 rokov. Ci sa volakedy vratim, naozaj neviem. Nie ze by mi tu bolo krasne, ani takych priatelov ako v Petrovci tu nemam, ale tu mam vlastne (teraz) viac rodiny ako tam. Takze nic neviem. Do penzie mam este 5 rokov , môj manzel este 13 . Vnucka v Petrovci bola, ale sa jej tam nepaci ktovie ako. Takze nemam niake plany pre buducnost, cize starost.
Obrázok používateľa
Jara
Senior Member
Senior Member

Založený: 17 Júl 2005, 09:00

Odoslaťod gigule » 05 Apr 2006, 23:26

e mozem ja napisat preco som neemigrovala :angel1: :smeh9:
Obrázok používateľa
gigule
Senior Member
Senior Member

Založený: 14 Nov 2005, 10:00

Odoslaťod digitekk » 05 Apr 2006, 23:33

nak sa paci. a hned uz aj menim nazov temy. 8)
Obrázok používateľa
digitekk
Senior Member
Senior Member

Založený: 20 Jún 2005, 09:00

Odoslaťod gigule » 05 Apr 2006, 23:37

khm khm
vooo-li-m-o te o-ta-dzbi-n-o naaaa-sa :mrgreen:
pu majku mu neviem dalej

zartujem sa
moj rodicia su dovod...su chori a ja ich nemozem nechat... moj manzel sa tak obetoval ...ma to mrzi ale ...neviem...
Obrázok používateľa
gigule
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod gigule » 05 Apr 2006, 23:47

digitekk napísal:nak sa paci. a hned uz aj menim nazov temy. 8)

dakujem digi he he si zlaty :gent:
ale nemusel si ...
Obrázok používateľa
gigule
Senior Member
Senior Member

Re: preco ste (ne)emigrovali?

Odoslaťod Rodney » 07 Apr 2006, 08:48

Prečo som emigruvav? Prvýraz lebo sa črtali problémy a vojna, a aj sa mi zdalo ze sa mi bude lahsie studuvat po Slovensky keďže som celu školu mav v Slovenčine. Druhýraz som emigruvav preto, lebo zas začala vojna a zdalo sa mi ze aj ak nezarobim viac, tak sa bar nebudem misiet sekirat o nacionalizme, politiky, atd...
Mav som sice aj v SCG celkom dobru robotu na SCG pomery, ale aj to bolo takvo ze ma hned neprihlasili (6 mesiacov mi na pracovnej knizky chyba), ktoviekelko mi vlastne uplacali na socialno, atd... Skrátka v SCG je bordel na kazdom kroku a tu na SK sa (vacsinou) robi secko legalne podla zakonov - clovek sa nesekira sa problemami kerie ho nezaujimaju a moze sa na pokoji venuvat robote a rodine. Som rad aj ze moje deti žijú tu a ni na balkáne - tam je nasilia na kazdom kroku a TV ho je plna, uz malie deti hrešia ako kočijáši, nadávajú a bijú sa (a stáva sa že sa aj zabíjajú) - skratka kultura na nulovej úrovni. Aj preto v SCG sa ešte dlho nebude žiť dobre, pretože vojny zničili najvial deti a mladych ľudí a z takychto detí nemôžu vyrásť normálni dospelí.
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member

Založený: 12 Jan 2006, 10:00

Odoslaťod gigule » 08 Apr 2006, 01:46

však, lahšie je odysť ak a ked už študuješ vonku ... až je lehšie už potom ostať tam ako sa vratiť domov nostrifikovať si diplom a pod.

inač ano, tu žiju monstrumi od ľudi a je divne že sme ešte živi ... my aj naše nenormalne deti :ban1: :frfr:
Obrázok používateľa
gigule
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod zelo » 08 Apr 2006, 02:41

Rodney trochu si teras preteral co sa tika T.V sade na svete na televiziji most vidiet nasilie a ak zachadzame do toho pozrime sa len kreslenie filmi pre deti co tam mas len nasilie...a nak nezachadzame do inich filmov a programov
Inak ano to mas pravdu ze v Srbiji neexistuje zakon o ochrane robotnikov lebo stat si to nereguloval a normalne ze to vela viuzivaju a vikoristuju robotnu silu
A co sa tika tich deti ano niektore budu mat problemi lebo presli ako sa to povie "sito a reseto"
ale predca neverim ze budu zo vsetkich taski kriminalci
A to co hresia ako kocijasi to je uz asi domaca vichova, ti ktori su taki pravde podobne take nieco pocuvaju aj doma od rodicov a teras co z tich deti virastie a aki clovek to bude to cas ukaze svoje ale "ako se dan poznaje po jutru onda nemoram da kazem nista"
Obrázok používateľa
zelo
Senior Member
Senior Member

Založený: 26 Júl 2005, 09:00

Odoslaťod zelo » 08 Apr 2006, 03:22

Preco som emigroval? Tuzba ak sa to tak povie za lepsi zivot za uspech v praci a v zivote to bolo hlavne to co ma nahnalo odist stade
nevidel som vobec perspektivu a ani buducnost v tej yugi
V AUS som sa bavil vselicim:robil som na odrziavani Thermo centrali,Bavil som sa Berzov (kupuvania a predavania akcijov) tim sa bavim aj podnes az nakoniec kde som zacal samostatne pracovat sami pre seba
Zivot tuna mi umoznil vsetko to co som len snival v Yugi
Mam moznost poslat si moje deti do vibornej sukromnej skoli a umoznit im vsetko mozne
Verim ze budu mat krastnu buducnost a ze v zivote postihnu bit niekto a nieco
Ja konkretne si mislim ze som v zivote uspel,mal som len dve ruki a desat prstov a velku volu za uspechom najtasie bolo zarobit prvi milion$ a teras je to us laksie

A ci sa vratim spet no to asi nie ..mal som zaujem zakupit tan bazen v Maglici ale ked som videl akie podmienke oni davaju a co ziadaju tak clovek musi bit blazon abi vlozil peniaze ta...ziadaju vela a nedavaju nic
Obrázok používateľa
zelo
Senior Member
Senior Member

Založený: 26 Júl 2005, 09:00

Odoslaťod Rodney » 09 Apr 2006, 14:15

gigule napísal:...je lehšie už potom ostať tam ako sa vratiť domov nostrifikovať si diplom a pod.
Nostrifikácia je ni problém. Mám to nostrifikuvanvo aj keď som to vlastne nikdá nepotrebuvav....
gigule napísal:inač ano, tu žiju monstrumi od ľudi a je divne že sme ešte živi ... my aj naše nenormalne deti
Samozrejme že ni - žijú tam kozmopoliti kerí nestrieľaju na ništ lem občas na hrlíčke. ;-)
Ale vážne Gigule - vieš velmo dobre že som to nemyslev tak preterane. Čo sa monštrumov tam žijúcich týka ten Tvoj cinizmus je ni na 100% na meste, lebo: Bola vojna či ni? Strieľalo sa tam? Podrezávali sa tam hrlá ľuďom? Zahrabávali sa tam ľudia do jamov? Kradlo sa tam verejne šeckym na vidomoči? Myslíš si že keď deti vidia a počujú tie strachoty v ich okolí že z nich vyrastie človek kerý bude voči ostatným plný porozumenia, kerý si uvedomuje ža kradnäť je zle a že sa vyplatí čestne pracuvať? Veď to píšu aj v SCG novinach aj v TV vravia sociológovia že vojna zanahala najhorší vplyv na deti a že sa preto následke vojne tak rýchlo neodstránia, tak neviem prečo Ťa to tak velmo urazilo. V mojej rodine majú aj deti a keď sa npr. taký 9-ročný chlapec bojí sám spať a misí mať stále zapálenvo preto, lebo cez deň keď je sám doma si móže zapnúť na TV horor, podľa mňa je to ni celkom normálno. Nije podľa mňa celkom normálno ani keď takí malí chlapci sa rozprávajú štýlom "je.bém Ti mater zabijem Ťa ako psa". Pritom si myslím že v mojej rodine sa svoje deti snažia vychovať dobre, ale ednoducho sa to nedá lebo na TV vidia šakovo čo by vidieť nemohli inde.
zelo napísal:Rodney trochu si teras preteral co sa tika T.V sade na svete na televiziji most vidiet nasilie...
Hej - ale nepúšťajú sa npr. krvavie horory dopoludnia, ale len po 22:00.
zelo napísal:...ale predca neverim ze budu zo vsetkich taski kriminalci
Ja som ani nenapísav že šeci nimi budú. Podľa mňa ale celkom stačí keď ich bude o 5% viac ako inde.
zelo napísal:A to co hresia ako kocijasi to je uz asi domaca vichova, ti ktori su taki pravde podobne take nieco pocuvaju aj doma od rodicov a teras co z tich deti virastie a aki clovek to bude to cas ukaze svoje ale "ako se dan poznaje po jutru onda nemoram da kazem nista"
Máš pravdu vo vačšina prípadov je to tak, ale ľudia doma hrešia viac ako voľakedy preto lebo sa frustruvaní - z politiky, z vojne, z toho že trú biedu,... A deti sa nedajú zatvoriť do zvona - idú do škôlky, škole de to móžu nachytať od spolužiakov a priateľov, a veľa nachytajú aj z TV. Baš si vyskúšaj pozrieť čo sa dáva cez dem na TV v AUS a potom keď prídeš sa kukni na Srbskie TV stanice a porovnaj.
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod gigule » 09 Apr 2006, 14:42

genaralizuješ rodney
aj v mojej rodine mame deti a moje kamošky maju deti ....a poznam aj take ktore nehrešia a su zda sa normalne -chodia do školi učia sa a hraju ...a až ak chceš poznam aj take ktore sa nevedia hrať z pištoľom lebo mu rodičia to nekupuju...a na tv sa hľadi len sunđer bob kockalone aj dečija tv a nie kadeake blbosti...
nemožem povedať že vojna nepoznačila nas a tym aj naše deti
lebo deti su len take aky sme my...a zato je zodpovednosť rodičov oveľa väčšia tu ako možno inde ... aby sa o deti maximalne starali a poštedeli ih prepač že je po srpsky, politiky a pod. - chcem povedať že sa rodičia nestaraju nadostač o svoje deti ale ich strčia pred tv oni čušia a rodičom dobre...
to čo mi lezie na nervy je to kao tu je fuj ľudia sa fuj a všetko je fuj a zato že bola vojna deti su a priori nidobrie a tam vonku čvirkaju len poeziu a zberaju sa študovať kvantnu fyziku... karikujem ale majku mu..ako ked by tu nebolo pekne vychovanich normalnich deti ...

nemožem byť možno objektivna pravda... ale neverim že sa na slovensku deti oveľa lišia od našich... neviem ale zda sa mi že predsa nie.
Obrázok používateľa
gigule
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Stubby » 09 Apr 2006, 22:21

Gigule,
možem ťa uklidniť. Všade sa deti v puberte nezbedníci. Možno všade rovnako nehrešia,ale sa sa ešte horšie veci. Napríklad v Belíne. V štvrti Neu Köln ktorá je známa v Nemecku ako moslemský ghetto v poslednú dobu musí policia stražiť v zakladneuj škole Rütli.
V tejto štvri žiju samí Turci, Arabi a Albánci. Tieto tri skupiny národov robia Nemcom velký problém. Kriminalita prekvetá, tuná panuju moslemskie zákony.
Samí Nemci maju strach sa tam pohybovat.
Na zmienenej zákl. škole jevelká vetšina moslemských detí, tak maju prevahu, tak to samozrejme využívaju. Moslemský chlapci vyhrožuju učitelom, , do škole nosia nože , niektorý i zbraň. Na prednáškách pľuju na učitelov. Nemecký sotva rozprávaju. Ochytávaju ni moslemskie dievčatá. Sproste im nadávaju. "Ey, verpiß dich, Hurentochter!“ Es bedeutet „Guten Morgen“. V preklade to znamená "Ej uhni ty kurva " a to pre nich znamená ako "dobré ráno".
Toto rozpráva jedna žiačka: "Prestávky sa horor.Nemeckých chlapcov napádaju nožma a ich zbiju. Dievčatá ochytavaju medzi nohama a nazívaju nás "nemecká" cundra", "kurvina dcera", "spermiovo vedro. "
Učitelia nerobia ništ, jednoducho ako že nevidia, lebo maju strach.
Oproti týmto sa srbskie deti možno anjeli.

http://www.bild.t-online.de/BTO/Startse ... uehne.html
Obrázok používateľa
Stubby
Gold member
Gold member

Založený: 13 Dec 2005, 10:00

Odoslaťod Rodney » 10 Apr 2006, 07:02

gigule napísal:genaralizuješ rodney
To robíme šeci - inak sa nedá...
gigule napísal:aj v mojej rodine mame deti a moje kamošky maju deti ....a poznam aj take ktore nehrešia a su zda sa normalne -chodia do školi učia sa a hraju ...a až ak chceš poznam aj take ktore sa nevedia hrať z pištoľom lebo mu rodičia to nekupuju...a na tv sa hľadi len sunđer bob kockalone aj dečija tv a nie kadeake blbosti...
A vravev som ja voľakde že šecke deti sa takie?
Ide o to kde je akyho správania viac - veď nikde sa ni šeci ľudia "dobrí" či "zlí", ale dá sa povedať de je viac toho "dobrého" a de je viac toho "zlého". Ja sa stretám s približne rovnakym počtom ľudí tu a tam a môj dojem je taký ako som napísav. Môj názor vyplýva aj z toho kelko ja misím vynaložiť energii aby som ochrániv deti od vecí kerie sa mi na TV nepáčia - na SK nemisím velmo dbať a mám dojem že v Srbiji by som misev stále lebo kedykoľvek zapnem TV, tak na voľakerom kanále beží voľačo čo je zďaleka ni pre deti. A ako im zakážem šecko okrem "sunder Boba" (ináč toto je tiež skôr pre dospelych ako pre deti)? Je to ok keď som s nima, ale čo keď som ni doma? Vedia Tvoje kamoške čo ich deti hľadia keď sa oni ni doma, alebo keď sa u priateľov?
gigule napísal:nemožem povedať že vojna nepoznačila nas a tym aj naše deti
lebo deti su len take aky sme my...
Deti sa citlivejšie ako my, lebo dospelí majú už vytvorenie obrannie mechanizmy.
gigule napísal:zato je zodpovednosť rodičov oveľa väčšia tu ako možno inde ... aby sa o deti maximalne starali a poštedeli ih prepač že je po srpsky, politiky a pod. - chcem povedať že sa rodičia nestaraju nadostač o svoje deti ale ich strčia pred tv oni čušia a rodičom dobre...
Ja sa o svoje deti starám, Ty sa o svoje deti staráš, aj Tvoje kamošky sa starajú o Tvoje deti, otázka ale je či sa aj sused stará o svoje deti. Mňa netrápi ani tak vývoj mojich detí pod vplyvom "otišo si sarmu jeo nisi" kultúre, ale viac ma trápi ako by sa mojim deťom žilo s "vršnjakami" kerí takej kultúre podľahnú.
gigule napísal:to čo mi lezie na nervy je to kao tu je fuj ľudia sa fuj a všetko je fuj a zato že bola vojna deti su a priori nidobrie a tam vonku čvirkaju len poeziu a zberaju sa študovať kvantnu fyziku... karikujem ale majku mu..ako ked by tu nebolo pekne vychovanich normalnich deti ...
Načo sa spytuješ ľudí prečo emigruvali keď ich potom nekceš vypočuť? Ty píšeš že si neemigruvala len preto lebo sa Ti rodičia chorí. Tak sa Ťa teda spýtam prečo by si emigruvala? Preto že sa ľudia v Srbiji super a čvirikajú len poéziu? Prečo odišlo strašne veľa ľudí zo Srbiji? Preto že je vonku fuj? Na Slovensku je zďaleka ni ideálna situácia, je tu strašne veľa problémov a problémom sa nemôž vyhnúť ani v rozvynutom "trulom zapade". Ale ide o to de je problémov viac, de je vyššie percento výskytu problémov. Čiže ak je voľakde šansa 10% a voľakde 20% že ma zamestnávateľ zaj.... tak pôjdem tam de je nižšia šansa. Rovnako je to so zdravotníctvom, kriminalitou, ... Konkrétny príklad: radikáli (SNS) na Slovensku majú okolo 7% podporu a v Srbiji získala RS väčšinu v parlamente. Čo si myslíš, čo títo voliči učia svoje deti? Myslíš si že ich učia tolerancii?
gigule napísal:ale neverim že sa na slovensku deti oveľa lišia od našich... neviem ale zda sa mi že predsa nie.
Nisa - deti sa šade rovnakie. Ide len o to ako sa tieto deti vychovávajú a čo z tých detí vyrastie. Nemyslím si že som zlý rodič preto, lebo kcem aby moje deti vyrastali v pokojnej atmosfére a ni v atmosfére de je bieda, de boli a de je stále ni celkom zažehnaná hrozba vojny.
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Rodney » 10 Apr 2006, 07:16

Stubby napísal:... Turci, Arabi a Albánci. Tieto tri skupiny národov robia Nemcom velký problém.
A ni len Nemci, ale aj Francúzi. Ale v podstate dostali čo chceli - štedré udeľovanie azilov občanom z týchto krajin a štedrý socíálny systém kvôli kerymu človek nemisí robiť, a na druhej strane paradoxne zákaz legálnej práce pre nových členov EU. V UK nemajú zďaleka takieto problémy aj napriek tomu že tam sa na uliciach na každom kroku človek stretáva s ľuďma všetkých farieb. Neviem kedy Francúzi a Nemci dostanú rozum - ale možno je už neskoro, lebo významné percento voličov predstavujú už tieto skupiny.
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod gigule » 10 Apr 2006, 12:21

aj rambo sipeva otišo je svak ko valja . . . či ni?
rodney tebe nikto nezazleva že si si zvoliv lepšie mesto pre život bla bla bla
ale ja som pre rovonovahu. . . trošku pohľad aj ineho uhla. . . nije len tu je fuj všetci ste fuj . . .

ešte raz, nezazlevam. . . ok je a dokonca, logicky že ak si možeš zvoliť zvolš to lepšie pre seba a svoje deti ale nechaj nas papanov nak si aspoň myslime že je nie všetko stratene že aj tu mož vychovať normalne dieta a že tie dety budu lepši a mudrejši ľudia ako my . . . a už ked sme ostali. . .

8O ja som nie digitekk
Obrázok používateľa
gigule
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Rodney » 10 Apr 2006, 15:01

gigule napísal: nije len tu je fuj všetci ste fuj . . .
...nechaj nas papanov nak si aspoň myslime že je nie všetko stratene že aj tu mož vychovať normalne dieta a že tie dety budu lepši a mudrejši ľudia ako my . . . a už ked sme ostali. . .
Už som Ti raz napísav že si vôbec nemyslím že je tam šecko fuj a že sa šeci fuj, tak neviem prečo mi stále vkladáš do úst slová kerie som nepoviedav.
Každý si môže myslieť čo kce - neviem ako s tým súvisí môj názor - ja Ťa nenútim aby si si nemyslela "že aj tu mož vychovať normalne dieta a že tie dety budu lepši a mudrejši ľudia ako my". Takže neviem čo môžem spraviť aby som "nechal Vas papanov nak si aspoň myslite že je nie všetko stratene", lebo autocenzúru nemam rád.
Už sme vlastne debatuvali na podobnú tému: viewtopic.php?t=310&start=45
gigule napísal:8O ja som nie digitekk

Asi aj preto som si nevšimol som že tútp tému začav digitekk. Ospravedlňujem sa. :-)
Obrázok používateľa
Rodney
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod gigule » 10 Apr 2006, 15:17

Rodney napísal:
gigule napísal: nije len tu je fuj všetci ste fuj . . .
...nechaj nas papanov nak si aspoň myslime že je nie všetko stratene že aj tu mož vychovať normalne dieta a že tie dety budu lepši a mudrejši ľudia ako my . . . a už ked sme ostali. . .
Už som Ti raz napísav že si vôbec nemyslím že je tam šecko fuj a že sa šeci fuj, tak neviem prečo mi stále vkladáš do úst slová kerie som nepoviedav.
Každý si môže myslieť čo kce - neviem ako s tým súvisí môj názor - ja Ťa nenútim aby si si nemyslela "že aj tu mož vychovať normalne dieta a že tie dety budu lepši a mudrejši ľudia ako my". Takže neviem čo môžem spraviť aby som "nechal Vas papanov nak si aspoň myslite že je nie všetko stratene", lebo autocenzúru nemam rád.
Už sme vlastne debatuvali na podobnú tému: viewtopic.php?t=310&start=45
gigule napísal:8O ja som nie digitekk

Asi aj preto som si nevšimol som že tútp tému začav digitekk. Ospravedlňujem sa. :-)

ma ja som len žiarliva že je vam dobre a mne nie je ani nebude :twisted:
a lezie mi na nevy ked raz do roka pridete a len hundrete bla bla bla
možno aj načim aby sme prepadli aby nas nebolo ... ked nevieme lepšie :?

podstata toho čo som ja chcela povedať a sa asi nerozumieme je v som pre rovonovahu. . . trošku pohľad aj ineho uhla aj ked pozoruješ mesto kde žiješ a aj nas... všetko ma svoju dobru a zlu stranu a nikde je nie idealne... len to som chcela! uplne som vedoma našich nedostatkov a ale tvrdim že aj tu jesto aspoň kuštičok niečeho dobreho bez čoho by tu život bol nemožny... a možno nas to drži...
neviem...
Obrázok používateľa
gigule
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod gigule » 10 Apr 2006, 15:48

teraz len kontam ... ebem ti ja ako pokazena ploča... rodney
brblem o niečom čo je ni ani tema... mentolka čo moš :klap:

ale takto- v podstate ja kapiram čo si ty chcev a v principe sa zhodujem s tebou je tu ... tak ako je ...
Obrázok používateľa
gigule
Senior Member
Senior Member

Odoslaťod Sarma » 10 Apr 2006, 17:07

Rodney preco vobec navstivujes tuto SCG ked je tuto peklo na Zemi? A problem s televiziou mas asi vsade vo svete. A ak sa bojis aby ti deti nehladeli horor na tv, a co robis ked ho najdu na internete, aj ako sa branis proti tomu? Trocha sa mi zda, ze si mienku o terajsej situacii v SCG stvoriv bas pod vplyvom propagande z tv-a. Uz ked mas sansu prist sem tak otvor trocha oci, zas len nije toto Irak. (prepacujem sa ludom v Iraku, mozno ani tam nije strasnvo, ja informacie cerpam z tv-a :D ). Je tu vela problemov, ale tento tvoj opis je asi trocha "napumpani".
Obrázok používateľa
Sarma
Senior Member
Senior Member

Založený: 26 Jún 2005, 09:00

Ďalšia

Naspäť na Zahraniční Slováci hovoria

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Meniny

Dnes má meniny: Bartolomej
Zajtra: Ľudovít
Napozajtra: Samuel

Pranostiky

Pre dnešný deň nieto záznam.

Facebook

©2004-2017 Petrovec.com | www.petrovec.com | admin@petrovec.com