Slovenské národné slávnosti 2019 - 9.-11. augusta - program


 

4. augusta 2019 (nedeľa)

18.00 – Vernisáž: Z klenotnice našej ľudovej tvorivosti (SPŽ)
19.00 – Otvorenie výstavy: Storočnice (park Zuzky Medveďovej)
20.00 – Výstava umeleckých fotografií Igora Bovdiša: Petrovec vo fókuse (foyer SVD)

7. augusta 2019 (streda)

12.00 – Výstava archívu Vojvodiny venovaná slovenským storočniciam (foyer Výkonnej rady APV v Novom Sade)
18.00 – Literárne posedenie s Máriou Kotvášovou Jonášovou (KŠH)
19.00 –Výstava Pavla Čániho: Portréty (ÚKVS Nový Sad)

8. augusta 2019 (štvrtok)

10.00 – Medzinárodné sympózium: Slovenské národné slávnosti – fakľa národného cítenia (veľká sieň Obce Báčsky Petrovec)
17.00 – Slávnostné zasadnutie NRSNM (GJK)
19.00 – Vernisáž: Petrovské pohľady XI. Združenie petrovských výtvarných umelcov (TO)
20.30 – Stretnutie slovenskej študujúcej mládeže (Slovenský dom Báčska Palanka)

9. augusta 2019 (piatok)

12.00 – Prijatie delegácií partnerských miest u predsedu obce (veľká sieň Obce Báčsky Petrovec)
17.00 – Otvorenie 15. Medzinárodnej filatelistickej výstavy PETROVEC FILA 2019 (ZŠ Jána Čajaka)
17.00 – Ľudová veselica (Klub poľnohospodárov)
17.00 – Etudy gymnaziálneho kuratória (slávnostná sieň GJK)
18.00 – Vernisáž: Život tlačiarne počas sto rokov (KŠH)
19,00 – Vítanie hostí u predsedu obce (Obec B. Petrovec)
20.00 – Otvárací program SNS 2019 (sieň SVD)
22.00 – Rocktón 2019 – koncert slovenských rockových skupín (ihriská ZŠ)

10. augusta 2019 (sobota)

9.00 – Futbalový turnaj mladších pionierov (Vrbara)
9.00 – Vítanie hostí (SVD)
10.00 – Slávnostné zasadnutie Zhromaždenia MSS (sieň SVD)
13.00 – Slávnostné otvorenie Jarmoku umenia (Ul. maršala Tita)
13.00 – Predajná ochutnávka králičieho paprikáša (Klub drobnochovateľov)
13,00 – Varenie svadobnej kapusty (nádvorie SPŽ)
14.00 – Stretnutie zdravotných pracovníkov (veľká sieň obce)
15.00 – Súťaž vo varení králičieho paprikáša: Zlatý kotlík (Klub drobnochovateľov)
15.30 – Prezentácia kníh slovenských autoriek v organizácii ASSŽ (veľká sieň obce)
17.00 – Ľudová veselica (Klub drobnochovateľov)
17.30 – Stretnutie slovenských dolnozemských učiteľov (veľká sieň obce)
17.30 – Promócia bakalárov VŠZ a SP sv. Alžbetky v Bratislave, Detašovaného pracoviska Martina Luthera v B.Petrovci (slávnostná sieň GJK)
18.00 – Futbalový zápas veteránov (Vrbara)
19.45 – defilé všetkých účastníkov od Námestia slobody, ul. XIV. VÚSB po ihriská ZŠ
20.30 – S vďačnosťou voči predkom – galakoncert našich folklórnych súborov (ihriská ZŠ)

11. augusta 2019 (nedeľa)

7.00 – Súťaženie športových rybárov (kanál DTD)
9.00 – Turnaj SNS v šachu (športová hala ZŠ Jána Čajaka)
9.00 – Súťaženie stolných tenistov (ZŠ Jána Čajaka)
9.00 – Súťaženie poľovníkov (lovecký dom Lesík)
9.30 – Príležitostné služby Božie (chrám Boží SEAVC v Petrovci)
10.00 – Tenisový turnaj (ihriská SA_HA)
15.00 – Futbalový zápas Tuční – chudí (Vrbara)
15.00 – detské divadelné predstavenie (sieň SVD)
16.00 – Stretnutie slovenských novinárov (veľká sieň obce)
17.00 – Futbalový zápas FK Mladosť – seniori (Vrbara)
18.00 – Cyklistika pre deti (Námestie slobody)
19.00 – V ježkovej komôrke – galakoncert detských folklórnych súborov (ihriská ZŠ)
21.00 – divadelné predstavenie (sieň SVD)

---

Sprievodné podujatia:

20. júla 2019 (sobota)
10.00 – Slovenská výtvarná kolónia (muzeálny komplex Kulpín)
10.00 – Turnaj v malom futbale o putovný pohár veľvyslankyne Slovenskej republiky (Aradáč)

21. júla 2019 (nedeľa)
10.00 – Predslávnostný turnaj v kolkoch (Kovačica)

27. – 28. júla (sobota – nedeľa)
21. Predslávnosťové dni v Kulpíne

10. augusta 2019 (sobota)
8.00 – 12.00 – XI. Stretnutie zberateľov s burzou (ZŠ Jána Čajaka)

Expozície Múzea vojvodinských Slovákov sprístupnené počas SNS 2019:
Výstava prác Zuzky Medveďovej (Galéria Zuzky Medveďovej)
Najstarší dom v Báčskom Petrovci

Meniny

Dnes má meniny: Terézia
Zajtra: Vladimíra
Napozajtra: Božej, Ignáč

Pranostiky

Pre dnešný deň nieto záznam.

©2004-2017 Petrovec.com | www.petrovec.com | admin@petrovec.com